Skocz do zawartości

Synta 120 ed w Polsce


Molo

Rekomendowane odpowiedzi

Alleluja!!

Teraz tylko czekać na wysyp używanych 80-tek. Ale na razie chyba nic z tego, bo sprzedają tylko z montażem w cenie dosyć wysokiej. No, ale trzeba przyznać, że ruszyli z kopyta. I tak ma być. :helo:

 

W opisie nie ma słowa na temat montażu, za to jest wyraźnie napisane OTA Only. Troszkę zbladłem, bo fajny sprzęt ale cena jednak wysoka. I nie porównujmy, że podobnej średnicy Tak kosztuje dwa razy tyle, bo to jest Synta, czyli prawie jak Tak. Prawie to jednak nie to samo B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyliczeniu elementów jest montaż:

http://market.fotoclassic.pl/product_info....products_id=340

 

120ED OTA PRO

średnica soczewki - 120mm

ogniskowa - 1000mm

światłosiła – f8.3

soczewka – dwuelementowa

powłoki soczewki - FMC

wyciąg okularowy – 2”

montaż HEQ5 GoTo SynScan PRO

statyw – rurki stalowe średnicy 1,75” ze stali nierdzewnej

zestaw pierścieni mocujących

lunetka celownicza 9x50

pryzmat diagonalny 2” - 90o

redukcją adapter 2” na 1 1/4”

okulary 20mm i 9mm LET o dużej odległości oka z wysuwanymi muszlami ocznymi

wytrzymała walizka aluminiowa

 

 

Chociaż nazwa zestawu sugeruje, że jest bez montażu, to nigdzie nie znalazłem samej tuby 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jest taki 120 lub 100 ED o ogniskowej 600? Z tego co widzę to jest 900 i tylko 80 tka ma 600mm ogniskowej. Szkło ED eliminuje wady optyczne więc lepsze jest od achromatycznego tymczasem 120 achro jest z ogniskową 600. Czemu podobnych Edków nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w Suprze w Pradze SW 120 ED występuje jako f7.5.

w Fotoclassicu f8.3.

 

Nic z tego nie rozumiem, znaczy sie jest więcej modeli?

 

Niepokojące jest to że Czesi piszą "achromatický refraktor" . Wolałbym żeby kolorek nie był złoty tylko niebieski a ta rurka była pokazywana z innymi ED w dziale apochromaty ED.

Obawiam się że moje nadzieje na tanie duże apo mogą sie nie spełnić.

Widział ktoś pierwsze recenzje tego teleskopu????

 

Dla zainteresowanych: Supra właśnie mi odpowiedziała : koszty wysyłki do Polski ok. 160 PLN.

 

Pozdrawiam

 

Zbyszek

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Suprze w Pradze SW 120 ED występuje jako f7.5.

w Fotoclassicu f8.3.

 

Nic z tego nie rozumiem, znaczy sie jest więcej modeli?

 

Niepokojące jest to że Czesi piszą "achromatický refraktor" . Wolałbym żeby kolorek nie był złoty tylko niebieski a ta rurka była pokazywana z innymi ED w dziale apochromaty ED.

Obawiam się że moje nadzieje na tanie duże apo mogą sie nie spełnić.

Widział ktoś pierwsze recenzje tego teleskopu????

 

Dla zainteresowanych: Supra właśnie mi odpowiedziała : koszty wysyłki do Polski ok. 160 PLN.

 

Pozdrawiam

 

Zbyszek

 

 

Sprawdziłem na stronie SkyWatcher i tam 120 ED OTA występuje z ogniskową 900 czyli Czesi maja chyba rację. Nigdzie nie zauważyłem 120-stki z og. 1000. Wydaje mi się, że FotoClassic popełnił błąd.

Tak czy owak : na stronie producenta 120 ED jest dostepna w sprzedaży jako tuba.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stronie SkyWatcher i tam 120 ED OTA występuje z ogniskową 900 czyli Czesi maja chyba rację. Nigdzie nie zauważyłem 120-stki z og. 1000. Wydaje mi się, że FotoClassic popełnił błąd.

Tak czy owak : na stronie producenta 120 ED jest dostepna w sprzedaży jako tuba.

Pozdrawiam

Krzysztof

Którzy Czesi mają rację? :Boink:

Ci sprzedają 120ED, ogniskowa 1000, F8,3.

http://web.quick.cz/atc-astro/Sky-Watcher/Ed/

Może więc jednak są dwie wersje.

Albo wyżej cytowana przeze mnie czeska firma i FotoClassic mają tylko "zapowiedź" 120-ki i może w zapowiedziach było 8,3. A w rzeczywistości plany SW się zmieniły i wypuścili tylko z ogniskową 900. To oczywiście tylko luźne przypuszczenia.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.