Skocz do zawartości

M57


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wczoraj postanowiłem mimo Księżyca wyciągnąć sprzęt do astrofoto przed dom i spróbować cokolwiek sfocić ;) Padło na M57, bo wysoko i w miarę daleko od Łysego.

 

Jak zawsze:

EQ3-2, SW150/750, Canon 20D unmod.

 

Czasy:

5x1min+27x30s. Flaty, darki, biasy, niestety coś się źle odjęło w DSS chyba, co widać na dole zdjęcia (a i tak wycinałem jeszcze, bo dół był czarny...)

 

Wyszło tak: (M57 w towarzystwie komy :szczerbaty: )

m57.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Krawat
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie zdjęcie przyciąć o 50% :-)

wtedy towarzysz M57 nie będzie tak widoczny a i sam pierścionek się zaprezentuje lepiej :-)

 

z tym paskiem na dole to miałem coś podobnego na C40D i niestety okazało się, że to wina matrycy (nie wiem skąd, ale na długich czasach coś takiego się pojawiało przy ISO800 - w normalnej - ziemskiej - fotografii tego brak).

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cień lusterka który pada na matrycę. Flat to redukuje, niestety tylko częściowo. OK, podejdę jeszcze raz do obróbki i przytnę. Zostawiłem tak, bo lubię szerokie ujęcia, ale niestety koma zabija :( I tak uciągnięcie minuty na EQ3-2 przy 750mm wydaje mi się moim szczytowym osiągnięciem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą krechę miałem w 1/4 obrazu i definitywnie nie był to cień.

 

Może jeszcze zdejmij ten niebieski zafarb tła i zobacz jak się będzie prezentować.

 

Koma nie prezentuje się jeszcze tak źle (wiadomo, że przeszkadza) ale ja kiedyś zrobiłem veila bez korektora i na tle DM wyglądało to tak jakbym w nadprzestrzeń wchodził czy innego warpa :-)))) Przytnij z 50% i koma nie będzie tak razić a i M57 się lepiej zaprezentuje :-)

 

prowadzenie 750mm na EQ3-2 z takim efektem uważam za genialne :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest super :-)

Bardzo fajny wynik jak na 750mm na EQ3-2. Teraz tylko MPCC i będzie dużo lepiej :-)

 

Masz gdzieś pełną klatkę?

 

A potem zmiana montażu i guiding :-)

 

Paweł

 

Kupić teraz MPCC graniczy z cudem, w każdym sklepie astro niedostępny i nie wiadomo kiedy będą <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić teraz MPCC graniczy z cudem, w każdym sklepie astro niedostępny i nie wiadomo kiedy będą <_<

No właśnie zauważyłem ten mankament... ciekawe dlaczego -albo skończył się nakład albo przestali robić...

 

pozostaje http://astromarket.pl/astrofotografia-1/korektory-i-reduktory/korektor-komy-ts-do-newtonow-f-4-f-6.html

 

chociaż mało o nim wiadomo.

 

Przepraszam za off

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.