Skocz do zawartości

Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Już słyszę to święte oburzenie : tak pyskował, a sam kolejne pocztówki robi... no cóż, to jest akurat obiekt do którego przymierzałem się kilka lat.

 

LRGB 3:1:1:1 h. Subs-10 minut. Temp. chipa -40 C.

 

Takie zdjęcie, zwykle opisywane wyłącznie jak M 42 albo Great Orion Nebula, zawiera jednak w sobie i najbliższej okolicy M 42 kilkanaście innych ciekawych obiektów. Najlepiej znany to chyba NGC 1977 Running Man Nebula. Mnie szczególnie kręci znalezienie na tej fotce obiektów z katalogu pana Van den Berga które po trochu kolekcjonuję :)/>.

Refleks światła w lewej dolnej części fotki pochodzi od Alnitaka ( zeta Orionis).

 

Poniżej zamieszczam mapkę wspomagającą rozpoznawanie obiektów na zdjęciu.

Brok, 13 grudnia 2012.

 

M 42.jpg

 

Opis:

 

Opis.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny szeroki kadr. Jak na "wyczekiwany" to mi jednak troche brakuje do pełni szczęcia. Chodzi mi o prace z kolorem.

Przy zrobieniu resizu >2 razy tak jak to uczyniles ( czyli mała ta pocztówka) powinieneś mieć duże pole manewru. Oczywiście cierpi też na tym detal ale to w końcu szeroki kadr..

 

A jak było z seeingiem wczoraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing ok. Guider pracował tak na 2,5 do 3 arcsec/pixel to jak dla mnie jest ok. Co byś zmienił/poprawił w kolorze?

Resize robię wyłącznie dla wygody oglądających i ze względu na ograniczenia forum. Nie mam nic do ukrycia :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej brązu i czerwieni :)

Ale to Twoja pocztówka, jak Ci się podoba to zostaw tak jak jest oczywiście.

 

Seeing ok. Guider pracował tak na 2,5 do 3 arcsec/pixel to jak dla mnie jest ok.

 

Nie wiem czym guidowane właściwie

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być pocztówka, to porozmawiajmy o pocztówkach.

Zacznijmy od życzeń:

Już słyszę to święte oburzenie : tak pyskował, a sam kolejne pocztówki robi...

i cóż powiedzieć, co odpisać?...

"odwracamy" więc na drugą stronę i patrzymy na "obrazek"

- ładne, świetne,

Ale znów odwracamy - tym razem szyję, być może to już siła przyzwyczajenia, by znane obiekty oglądać pod "normalnym" kątem, pod takim, jak je widać na niebie,

patrzę więc znowu, czytam raz jeszcze, czegoś tu brakuje, tylko czego?

Ale przecież nie każdy lubi święta, nie lubi tego zamieszania, zakupów, choinki, prezentów... wysyłania pocztówek

I już chyba wiem, brakuje jej po prostu ciepła

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już chyba wiem, brakuje jej po prostu ciepła

Ech Sumasie, romantyku...gdzież ty szukasz ciepła w tym nieprzyjaznym świecie... w Kosmosie? ??

 

Marcin, dla Ciebie z pozdrowieniami mała panoramka mojej miejscówki :)

 

image.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nieco obróbkę tego zdjęcia, bo zależało mi na uwypukleniu widoczności niebieskich obłoków refleksyjnych z katalogu VdB. Automatycznie refleks z Alnitaka przybrał właściwą, niebieskawą barwę.

Pozdr. M.

M 42.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.