Skocz do zawartości

rozeta


Lukthor

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie z 5.03. sesję uważam za nie do końca udaną, bo popełniłem wiele błędów i większość materiału poszła w kosz.

Niemniej jednak prezentuję to co wyszło:

post-20275-0-53782800-1362699201_thumb.jpg

 

Sprzęt: SW 150/750+mpcc+canon300 ir mod.

Czasy: 15x90s light+ 15x90s dark. (Przez małą ilość materiału widać spore szumy)

Stack w Iris, bo DSS z gwiazd zrobił obwarzanki..

Obróbka: PS+ Fitswork

Proszę o sugestie, co można poprawić..

Edytowane przez Lukthor
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele to można chyba poprawić wg.mnie bo jest dobrze.

Troszkę za zielone gwiazdki może. Musisz dorobić materiału żeby pokazać glębiej mgławicę.

Pozdr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze wessel - więcej materiału i będzie ładnie, tak z 5 razy więcej :) Oczywiście darków już starczy.

Próbowałeś czasy dłuższe niż 90s? Kiedy fociłem 20D używałem zazwyczaj czasów 180-300 sek przy ISO800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze wessel - więcej materiału i będzie ładnie, tak z 5 razy więcej :) Oczywiście darków już starczy.

Próbowałeś czasy dłuższe niż 90s? Kiedy fociłem 20D używałem zazwyczaj czasów 180-300 sek przy ISO800.

Dopóki nie odpalę guide, to z 750mm ogniskową nie uciągnę 180s ;) chociaż jak się wstrzelę w polarną dobrze to ciągnę nawet 120s

z uzyskiem 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja próba. Zdjęcie zrobiłem 2 dni temu. Jest to jedno z moich pierwszych zdjęć, więc sporo jeszcze brakuje do tego abym był zadowolony. Wciąż uczę się zarówno otptymalnego ustawienia sprzętu jak i obróbki zdjęć (to drugie jest chyba trudniejsze).

 

Wykonałem 20 zdjęć po 6 min. Obróbka w DSS oraz PS.

 

Sprzęt:

 

TS APO 80 Q

QHY8L

Meade LXD-75

 

Co sądzicie o zdjęciu?

 

Czy ktoś fotografuje z użyciem tego montażu? To prawdziwa pięta Achillesowa mojego zestawu. 6 min to max., który jestem w stanie uciągnąć a i tak 30-40% klatek trafia do kosza.

NGC2244.jpg

Edytowane przez Łukasz K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz 90-120 sekund na 750mm? Jaki to montaż, HEQ5? Jaki odrzut klatek? Ja na EQ3-2 miałem 30% uzysku przy 30-sekundowych ekspozycjach... :D

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć,montaż Luthora to modyfikowany Vixen GP(EQ5) napędzany przekładniami paskowymi.

Łukasz odkupił go ode mnie :)

Co do Rozety,to ja widzę ją tak jak poniżej.

rozeta_fin2 kopia.jpg

 

Edytowane przez Jarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, montaż od Jarka spisuje się świetnie :) Jestem z niego bardzo zadowolony, muszę tylko wyjustować lunetkę biegunową i będzie w ogóle genialnie :)

Krawat: Na EQ3-2 udawało mi się robić czasy 60s z tą tubą z uzyskiem 80%, tylko lunetka musi być idealnie ustawiona ;)

Tutaj link do stacka: http://www.sendspace.com/file/hlq61e

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.