Skocz do zawartości

Akcelerometr czy żyroskop w telefonie do obslugi mapy nieba?


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wlasnie stoje przed wyborem smartphone'a sluzbowego. Mam do wybory Sony Experia L i Samsung SIII mini. Xperia nie ma zyroskopu tylko akcelerometr. Pytanie czy programiki typu Mapa nieba ze mozna sobie machac telefonem i ogladac niebo wymagaja żyroskopu czy sam akcelerometr wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wlasnie stoje przed wyborem smartphone'a sluzbowego. Mam do wybory Sony Experia L i Samsung SIII mini. Xperia nie ma zyroskopu tylko akcelerometr. Pytanie czy programiki typu Mapa nieba ze mozna sobie machac telefonem i ogladac niebo wymagaja żyroskopu czy sam akcelerometr wystarczy?
Ważniejsze chyba, czy ma magnetometr. Różnica akcelerometr/żyroskop ma drugorzędne znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto tego nawet rozpatrywać, ponieważ:

- za mały wyświetlacz zarówno w jednym jak i drugim modelu

- brak dobrego softu na androida.

 

Nie jestem fanem sprzętu spod znaku nadgryzionego jabłka, ale nic nie dorównuje Star Walk na iPada....

 

 

Bacownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softów dobrych jest kilka do machania telefonem, ale po chwili zachłyśnięcia w ogóle się z tego nie korzysta. Lepsza mapa obrotowa w ręce. Z softów to prosty Google Sky Map, Skyeye, Mobile Observatory czy Sky Safari (genialny). Sporo korzystam ze Sky Safari, ale trzymam normalnie w łapie i patrzę w niebo traktując go jako mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompas + akcelerometr wystarcza do machania. Z softu używam SkySafari, AstroPanel i Mobile Observatory, ale to wszystko do zabawy raczej tylko. Żadnej sesji tym nie zaplanuję ani nie przeprowadzę, fajne żeby kolegom pokazać kształt gwiazdozbiorów, i w sumie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcelerometr w mojej Xperii daje rade. Zamontowaem na krowie samochodwy uchwyt, do niego wkładam Xperie S z wgranym SkEye i robi za szukacz jak oglada ktoś spoza "akwarium światka astro" :) Nie ma to oczywicie dokadnosci pointera, ale działa. To co mnie boli to fakt, ze nie mogę jakoś zmusić telefonu do nie wygaszania ekranu, co oznacza generalnie kłopoty gdy mamy niewprawne ręce i zamiast "dotknięcia" wychodzi nam spod palucha "miźnięcie" (przestawia sie wtedy dziad w tryb manualny i trzeba znowu trafić w malutki guziczek... upierdliwe).

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.