Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

IC1805

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Łukasz K

Łukasz K

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 902 postów

*
Popularny

Witajcie,

po nierównej walce z nierównym tłem (silne gradienty) zdecydowałem się opublikować to zdjęcie.

Nie jestem jeszcze zadowolony z rezultatów, Narrow Band to dla mnie wciąż wyzwanie. 

20 klatek po 20 min Ha, OIII, SII.

Canon 200 L F 3,5, Atik 414 EX Mono, EQ-6.

Załączone miniatury

• IC1805-METSAV-jpg.jpg

+23
Teleskopy: TS APO ED 80 quadroduplet, Bresser Meisser 152s, Pentaflex 80/400, SkyWatcher 14" Newton Flextube, SkyWatcher 6" Newton
Montaż: Meade LXD75
Detektory: QHY8L, DMK21AU04.AS, NexImage 5

mago83

mago83

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 692 postów

A powiedz mi skąd tak "silne" gradienty w tak dość wąskim polu? :g:

+1
Post rekomendują: Kacper R.,

Heq5 Pro_mod
Canon 300mm f/4L USM + eos1100d_mod
TS 60/228 + QHY5
eos700d+kit
Pozdrawiam Marek.

piotrem

piotrem

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 645 postów

mnie się podoba ale intryguje mnie orientacja tego zdjęcia, pytałem Cię już o to wcześniej na PW

z kilkudziesięciu obrazków w sieci:

Serce

- wszystkie są zorientowane "w prawo", czyli tak jak poniżej, wymaga to wykonania operacji "horizontal flip" na Twojej fotce, taki sam efekt miałem przy pozyskiwaniu materiału dedykowanym oprogramowaniem Atika czyli Artemisem - soft jakby tracił orientację przestrzenną, kłopot zniknął po podpięciu Maxima ;)

heart.jpg

chociaż w sumie czy to ma znaczenie ? przecież serce wygląda jak serce :)

Użytkownik piotrem edytował ten post 09 styczeń 2017 - 23:19

+1
Post rekomendują: Łukasz K,

Montaże: AP 900
Refraktory: FSQ 106ED, SW ED 120
Newton: TS ONTC 10" + ASA 2" CC
RC: ...
Kamery: Atik 11000, Atik 460 EXm, Lodestar Autoguider
Obiektyw: Canon EF 24-105mm f/4L IS USM

Łukasz K

Łukasz K

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 902 postów

A powiedz mi skąd tak "silne" gradienty w tak dość wąskim polu? :g:

Gradienty wynikają z faktu, że fotografuję z miasta a w dodatku w dość szerokim polu (choć oczywiście to nie pełna klatka).

Największy gradienty pojawiają się na klatkach palonych z filtrem OIII.

To w sumie dobry moment aby o to zapytać, otóż kupiłem 3 filtry NB Baadera 1,25 cala w Delcie.

Ha i SII przyszły w plastikowym opakowaniu, natomiast OIII w papierowym pudełku dodatkowo filtr OIII ma grubszą (wyższą) oprawkę. Domyślam się, że ten OIII jest z jakiegoś starszego rozdania.

Po pewnym czasie poczytałem w necie, ze były problemy ze starymi filtrami OIII Baadera. Na klatkach wokół jasnych gwiazd pojawiało się silne halo. U mnie nic takiego nie występuje, więc uznałem, że filtr jest OK.

Teraz podejrzewam, że nie do końca wszystko z nim OK.

Po pierwsze filtr jest ciemny i w moim odczuciu wyraźnie ciemnieszy od SII (rejestruję w nim zdecydowanie mniej sygnału), po drugie ostrość zdecydowanie najgorsza ze wszystkich filtrów NB (gwiazdy o obserwowalnie większej średnicy), po trzecie wreszcie, silne gradienty (zdecydowanie najsilniejsze ze wszystkich filtrów NB).

Nie znalazłem w necie żadnych tematów związanych z moimi problemami.

Czy ktoś z Was ma może doświadczenia lub wiedzę związaną z powyższymi problemami?

Zastanawiam się poważnie nad zakupem nowego filtra OIII Baadera z nowego rozdania, ale to prawie 500 PLN.

0
Teleskopy: TS APO ED 80 quadroduplet, Bresser Meisser 152s, Pentaflex 80/400, SkyWatcher 14" Newton Flextube, SkyWatcher 6" Newton

Szymoff

Szymoff

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Zdjęcie fajne, kolorki mi się podobają tylko gwiazdki jakieś przygaszone i rozmyte. 

0

wessel

wessel

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8245 postów

Ja miałem tylko problem z halo, ale Baader bez dyskusji wymienił na nowy. Zdjęcie bardzo fajne, ale jego "ziarnistość' zdecydowanie psuje odbiór...

Użytkownik wessel edytował ten post 10 styczeń 2017 - 10:05

0
Czystego nieba!
Moja strona : http://www.astrofun.pl

Łukasz K

Łukasz K

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 902 postów

Taki mały eksperyment.

Zamiast usuwać, dodałem w PS szum do zdjęcia (oczywiście z umiarem) w słabszych rejonach mgławicy. Mam wrażene, choć pewnie mnie naprostujecie, że w ten sposób zdjęcie staje się ostrzejsze i bardziej naturalne.

Co o tym myślicie?

Załączone miniatury

• DDD-jpg.jpg

Użytkownik Łukasz K edytował ten post 10 styczeń 2017 - 12:13

0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników