Skocz do zawartości

Kupię okular Baader eudiascopic 35mm , 10mm


JSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak można to Polecam Praktycznie takie same konstrukcje okularów pod względem budowy i dawanych obrazów jak Baader Eudiascopic , to: Celestron Ultima Japan , Parks USA Japan , Tuthill Plossl USA Japan , Antares Elite Plossl Japan , Starsza i jedna z pierwszych Wersja MEADE Plossl Smoothie Japan 5-elementów , jest jeszcze jedna marka , ale teraz mi "uciekła z głowy" w praktyce wszystkie wymienione marki to ta sama konstrukcja optyczna i różne ceny , sprawdziłem w praktyce wszystko , obrazy identyczne.

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do pytania - czy Meade seria 5000 to taka sama konstrukcja? czyli Super Plossl 5 elementowy? jak ten Baader?

miałem kiedyś takiego i sprzedałem, a bardzo fajnie się nim obserwowało, szkoda że już ich nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie róbmy bałaganu koledze w temacie zakupu , ale MEADE S5000 to mimo pięciu elementów całkiem inna konstrukcja optyczna ,choć też Bardzo Dobra.

Inny gatunek użytego szkła , itp.

 

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

 

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edgens za info - jak zawsze profesjonalne :)

 

Co do tych eudiaskopów - czytałem, wszędzie, że są wyjątkowo dobre i warte (dość wysokiej) ceny. Chciałbym jednak to sprawdzić płacąc nieco niższą cenę za używany, ale jeśli nie będzie to zakupię w sklepie.

Na stronie Baadera zarzekają się, że to nie jest ani Plossl, ani Super Plossl, ani Erfel - ich własna konstrukcja, który kupował także jak pisze Edgens Celestron. Podejrzewam jednak, ze nie wszystkie Ultimy Celestrona to Eudiaskopy Baadera, bo np. Baader nie miał (chyba?) ogniskowej 42mm. Zresztą nawet Baader w swojej serii ediaskopowej miał różne konstrukcje...

 

Wracając jednak do 35mm eudiaskopa - ponoć ma największe pole przy tej ogniskowej z uwagi na mocno wysunięte ognisko do przodu i diafragmę o niespotykanej średnicy 29mm (dla oprawy 1,25").

Piszą, że daje niezwykle ostre obrazy pozbawione wszelakich aberracji, aż pod sam brzeg (co potwierdzają opisy na róznych foprach dyskusyjnych). Jego pole w 35mm jest chyba naturalne dl;a tej konstrukcji, bo widzsę, że 10mm ma też tylko 47stopni. Mi to absolutnie nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Nawet przy polu Plossla 52 stopnie oko juz mi omiata pole okularu czego nie lubię (na astrokraku jenak mają rację co do szerokich pół ;) - opis przy okularach "Ultrawide i Super-Ultrawide" http://www.astrokrak.pl/content/13-okulary) .

 

Dyskusja dla mnie bardzo ciekawa, bo lubie takie optyczne zagwozdki, więc dołączyłem ją do tematu o okularch "Od Keplera do Naglera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.