Jump to content

bartolini

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,875
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

517 Excellent

About bartolini

 • Rank
  Astropolis.pl

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Single Status Update

See all updates by bartolini

 1. Wchodzę z ciekawości i widzę ASA wycofała się z produktów dla amatorów:

  https://www.astrosysteme.com/

  1. Show previous comments  3 more
  2. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   @HAMAL, problem jest gdzie indziej. Chodzi o koszt i nakłady czasowe wytworzenia sprzętu dla amatorów, które nie odbiegają zbytnio od klientów instytucjonalnych. Technologia bardzo się nie różni, a małym manufakturom wcale nie opłaca się robić 2 różnych filozofii produkcyjnych (standardów). Niewielu jest amatorów, którzy udźwigną koszt kilkuset tysięcy euro na sprzęt, zaś jest spory rynek właśnie instytucjonalny. Podobny kierunek powoli obiera też Officina Stellare, która zaczęła zgarniać wiele kontraktów typowo kosmicznych.

   Zresztą, przecież każdy może robić to samo co ASA, a teraz zwolniło się miejsce, więc nie będzie konkurencji :P

  3. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   A swoją drogą, to niesamowite obserwować, jak bardzo ewoluował rynek sprzętu astro do zastosowań pro. Takie firmy jak ASA, Officina Stellare, itp. pięknie się w niego wpasowały.
   https://forbes.it/2019/08/31/telescopi-officina-stellare/

   Dzięki temu, że Officina Stellare jest już spółką giełdową, możemy zerkną w wyniki finansowe, a te są pewnie zaskakujące dla wielu amatorów sądzących, że biznes na astro to bieda.

   "Officina Stellare odnotowała wzrost przychodów z 2,1 mln euro w 2016 r. Do prawie pięciu w 2018 r. I spodziewa się osiągnąć 13 mln w 2020 r. (Zysk ebitda 4,44 mln), „o 92% powiązane z zamówieniami zagranicznymi ”.

  4. HAMAL

   HAMAL

   A co z ASI? Adam zarzekał się że malejąca oferta to efekt nowego rozwoju, sporo czasu minęło, kamer jeszcze mnie, a objawów rozwoju jak nie widać tak nie widać :g:

    

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.