Jump to content

Mateusz_N

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About Mateusz_N

 • Rank
  Nowy użytkownik
 • Birthday 05/29/1993

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Małopolska
 • Sprzęt astronomiczny
  Meade lightbridge 12"
  ES 24mm 68°, 14mm 82°, 6.7mm 82°.
  Optolong UHC 2"

Recent Profile Visitors

357 profile views
 1. Coś ostatnio to przesyłki dostały kopa i przyśpieszyły wysyłka ASS i dziś paczka do odebrania po 6 dniach od wysyłki druga po 8 i jutro będzie trzecia i czwarta po 9.
 2. Ecotone wp2 10x50 ma w jednym okularze osobną regulację (pomocne w przypadku jeśli jedno oko jest trochę słabsze od drugiego) i również centralną. Tańsza od nikona i nie ma odblasków od księżyca. Posiadam taką od 1.5 miesiąca i jestem zadowolony. Kupowałem na cyfrowe.pl i z tego co widzę dalej mają ją dostępną.
 3. Jak w temacie kupie newtona 12" w pełnej tubie na dobsonie bez goto.
 4. Dzięki za stronkę przydała się . Z południa Krakowa był widoczny przelot niezbyt długo przez miejskie niebo ale i tak spoko
 5. Właśnie chciałem pytać czy jest szansa dostrzeżenia tego dzisiaj bo w 2018 było to widoczne. https://www.ppsae.pl/2018/10/12/przelot-rakiety-falcon-9-nad-polska/
 6. Jeszcze dodam że jedynym minusem są okulary na których nie ma gumowej otoczki którą się podwija została tylko reszta okalająca okular. Na lustrze są 2 drobne rysy i jest ono lekko przykurzone i zabrudzone.
 7. Witam. Mam do sprzedania teleskop Synta 8" z deklem na otwór tuby z okularami z zestawu 10mm i 25mm adapterem na okulary 2" adapterem 1,25" szukaczem i dekielkami do niego oraz razem z montażem dobsona. Został on zakupiony w sierpniu 2011 roku w Delta Optical. Stan oceniam na +db teleskop był używany przez około 1.5 roku potem resztę czasu stał w pokoju i w najbliższej przyszłości praca nie pozwoli znowu go używać a szkoda żeby się marnował u mnie jeśli inny astromiłośnik mógłby wykorzystać jego możliwości. Cena 580zł + przesyłka (ew. koszty paliwa) Możliwy transport na terenie małopolski lub odbiór osobisty (więcej szczegółów pw)
 8. Pojawiła się informacja o tym zjawisku na stronie Pracowni Komet i Meteorów http://www.pkim.org/?q=pl/2013_04_16_jasny_bolid_nad_poludniowa_polska_3405 Pierwszy zaobserwowany bolid w życiu i w dodatku taki piękny a już traciłem nadzieję że będę miał szczęście żeby jakiś kiedyś zobaczyć i po zjawisku ten śmiech kolegi z tego że zerwałem się do biegu żeby całe zjawisko zobaczyć bo budynek remizy mógł zasłonić przelot ale zgasł zaraz przed dachem
 9. Jeśli chodzi o ten sam to widziałem go razem z kolegą. Ale co do godziny to 10min później. Wyleciał z okolic Lwa a swoją widoczną część lotu zakończył blisko Jowisza. Widok przepiękny!!!
 10. Moimi punktami odniesienia były 2 gwiazdy w Baranie (Hamal, Sheratan) i 2 gwiazdy w Andromedzie (Almaak i Mirach) w tym właśnie oknie obniżonym nad horyzont starałem się szukać i się udało Kolega z zerowym doświadczeniem w astronomii po wskazaniu obszaru odszukał ją gołym okiem i prawidłowo ją wskazał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.