Jump to content

Mateusz_N

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About Mateusz_N

 • Rank
  Nowy użytkownik
 • Birthday 05/29/1993

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Małopolska -> Rudy Rysie
 • Zainteresowania
  Astro i informatyka :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Od 01.08.2011 Synta 8" + okularki z zestawu
  ES 24mm :))) Baader Ortho 5mm

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  3667947
 1. Jeszcze dodam że jedynym minusem są okulary na których nie ma gumowej otoczki którą się podwija została tylko reszta okalająca okular. Na lustrze są 2 drobne rysy i jest ono lekko przykurzone i zabrudzone.
 2. Witam. Mam do sprzedania teleskop Synta 8" z deklem na otwór tuby z okularami z zestawu 10mm i 25mm adapterem na okulary 2" adapterem 1,25" szukaczem i dekielkami do niego oraz razem z montażem dobsona. Został on zakupiony w sierpniu 2011 roku w Delta Optical. Stan oceniam na +db teleskop był używany przez około 1.5 roku potem resztę czasu stał w pokoju i w najbliższej przyszłości praca nie pozwoli znowu go używać a szkoda żeby się marnował u mnie jeśli inny astromiłośnik mógłby wykorzystać jego możliwości. Cena 580zł + przesyłka (ew. koszty paliwa) Możliwy transport na terenie małopolski lub odbiór osobisty (więcej szczegółów pw)
 3. Pojawiła się informacja o tym zjawisku na stronie Pracowni Komet i Meteorów http://www.pkim.org/?q=pl/2013_04_16_jasny_bolid_nad_poludniowa_polska_3405 Pierwszy zaobserwowany bolid w życiu i w dodatku taki piękny a już traciłem nadzieję że będę miał szczęście żeby jakiś kiedyś zobaczyć i po zjawisku ten śmiech kolegi z tego że zerwałem się do biegu żeby całe zjawisko zobaczyć bo budynek remizy mógł zasłonić przelot ale zgasł zaraz przed dachem
 4. Jeśli chodzi o ten sam to widziałem go razem z kolegą. Ale co do godziny to 10min później. Wyleciał z okolic Lwa a swoją widoczną część lotu zakończył blisko Jowisza. Widok przepiękny!!!
 5. Moimi punktami odniesienia były 2 gwiazdy w Baranie (Hamal, Sheratan) i 2 gwiazdy w Andromedzie (Almaak i Mirach) w tym właśnie oknie obniżonym nad horyzont starałem się szukać i się udało Kolega z zerowym doświadczeniem w astronomii po wskazaniu obszaru odszukał ją gołym okiem i prawidłowo ją wskazał.
 6. Jak dla mnie lewe wygląda lepiej, po prawej wygląda jakby zdjęcie było nieostre.
 7. 22:10-23:35 73 sztuki 6 spoza roju jeśli pogoda pozwoli za 20min ciąg dalszy ))
 8. Ja swoje LG czyściłem używając ludwika, wody z kranu i palców. Najpierw dawałem lustro do dużego naczynia wypełnionego woda z domieszką ludwika i zostawiałem tak na około 30min potem pod bieżącą wodę (mały strumień nie odkręcone na fulla) i delikatnie opuszkami palców czyściłem, nigdy żadna szmatka czy czymkolwiek innym jakoś temu nie ufam... Potem spłukanie wodą i suszarką ustawioną pod kątem ostrym do powierzchni lustra na pełnej mocy zimnym powietrzem ściągałem wodę jeśli coś zostało to delikatnie rogiem chusteczki zbierałem Tak samo postępowałem z LW. Nie narzekam na ten sposób.
 9. To zależy od aparatu w komórce i powiększenia. Tutaj zdjęcie w projekcji afokalnej Synta 8" + Baader Ortho 5mm + Samsung Galaxy Ace (nie pamiętam wartosci ISO jaką ustawiłem) Zero obróbki czyste foto Widać nawet przerwę Cassiniego co mnie zadziwiło o.O Po tej fotce zacząłem na poważnie myśleć o kupnie webcama i avikowaniu planet ale to dopiero po skompletiowaniu sprzetu pod wizual
 10. Również otrzymałem dzisiaj paczkę. Dzięki za nagrody!
 11. Potwierdzam, dziś będąc całą noc na ognisku o świcie widziałem tą parkę pięknie to wyglądało w niskiej mgle nie przechodzącej ponad 3* od horyzontu i w kolorach wschodzącego słońca dziś nie udało się uchwycić je teleskopem bo wróciłem jak Słońce było około 7* nad horyzontem ale jutrzejszego świtu zapoluje na nie Syntą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.