Jump to content

Hagen

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

107 Good

About Hagen

 • Rank
  Antares
 • Birthday 06/18/1960

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Grudziądz
 • Zainteresowania
  Astronomia,kosmologia
 • Sprzęt astronomiczny
  Lorneta TS 15x70 MX Marine, refraktor Bresser AR-102/460 ED, okular Super Plossl 26mm 52°, ES 11mm 82°, ES 6,5mm 82° Meade 5000 4,5mm HD-60.

Recent Profile Visitors

1457 profile views
 1. Komu jak komu, ale mnie to pasuje i działa jak należy już od półtora roku, bez żadnych skoków czy tym podobnym i jest to zaznaczam bezpieczne i wygodne. Na tym montażu praktycznie każdy teleskop ma odsunięty środek ciężkości od osi. A tak na marginesie, tam nie ma żadnej przekładni ślimakowej. Pozdrawiam!!!
 2. Wczoraj bardzo pięknie prezentował się nisko nad horyzontem wąski sierp Wenus w 102x, tylko kiepski seeing trochę psuł obserwacje . Zdjęcia super! Pozdrawiam!!!
 3. Według mnie, ani trochę, i sprawdziło się to "śrubowe" rozwiązanie doskonale.
 4. Naoglądałem się trochę przeròbek i usprawnień montażu AZ3. Sprężynki i przeciw wagi różnego rodzaju to rozwiązania dość groteskowe i wygląda to jakby przyłożyć pięść do oka. Wymyśliłem sobie śrubę M8 długą która zastąpiła mnie w tym przypadku mikro ruchy praktycznie od 0° do 90°, wszystko działa i chodzi jak należy, żadnych luzów. Stawiam na tym teleskop razem z lornetą TS 15x70 Marine. Ta "przeróbka" to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Pozdrawiam!!!
 5. Hagen

  Moje podwójne

  Te zdjęcia są niesamowite! Tak trzymaj! Ładniejszych zdjęć "podwójnych" jeszcze nie widziałem! Pomyśl poważnie nad albumem, to nie może zniknąć! Pozdrawiam!!!
 6. Filtry także już nieaktualne, sprzedane. Pozdrawiam!!!
 7. Jestem zainteresowany (gotowy kupić) filtrami do lornetki

  Pozdrawiam

  1. Show previous comments  5 more
  2. dragunov84

   dragunov84

   filtrów... przepraszam

    

  3. Hagen

   Hagen

   Proszę bardzo.

   20200220_192509.jpg

  4. Darek_B

   Darek_B

   Jaja sobie robicie ? statusy to nie giełda

 8. Okular WA 6mm 66° nieaktualny, reszta jak najbardziej. Pozdrawiam!!!
 9. Sprzedam, okular Plossl 9mm 52° 1,25"- 40zł Okular WA 6mm 66° 1,25"- 90zł Para filtrów Optolong UHC-E - 160zł, do lornety jak znalazł. Pojedynczo nie sprzedam. Ceny z przesyłką. Pozdrawiam!!!
 10. Hagen

  Moje podwójne

  Jak zwykle, przechodzisz kolego sam siebie!!! Zdjęcia super!!! Konieczny byłby jakiś album z tego. Pozdrawiam!!!
 11. Właśnie mam z microfocuserem. Te 1:10 to jest chyba teoretyczne, na 8 obrotów małą gałką duża wykonuje jeden obrót, sprawdzałem też na jednym wyciągu SW i było tak samo. Może inne mają 1:10, jak kto może niech sprawdzi.
 12. Przepraszam, że zaśmiecam wątek, ale Hex jest o niebo lepszy od SW. Mam teleskop z Hex,em i wiem co piszę. Pozdrawiam!!!
 13. Oryginalnie ten teleskop posiada wyciąg HEX, więc jaka to modyfikacja!?
 14. Ciężka sprawa, też szukałem na statyw bez skutku cienkościennych rurek z nierdzewki i zrezygnowałem na rzecz aluminiowych o ściankach 1,5mm. Dopasować odpowiednie średnice i jest okey! Pozdrawiam!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.