Jump to content

Krzysiek Celuch

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

54 Neutral

About Krzysiek Celuch

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 08/25/1999

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

1,626 profile views
 1. Cześć, po długiej posusze i walce ze sprzętem wreszcie udało się coś wypalić . Na cel poszedł klasyk. Podziękowania jeszcze raz dla Taysona, Dzikiego i Spirita za pomoc z ogarnianiem setupu i oprogramowania. Pelikan z towarzystwem to jedyne 7 x 7 minut, strzelane po zajściu księżyca (stąd marna ilość materiału), bez klatek kalibracyjnych. ts apo65q i qhy8l
 2. Dzisiaj przez to samo przechodziłem w moim przypadku pomogło zmniejszenie wartości dead zone border do wartosi ok 130. Miałem ustawione na DR-12
 3. Ktoś może poradzić czemu środki gwiazd są czarne? Skąd to się bierze, jak temu zaradzić? 

  RGB_L_2019-07-24_23-54-32_Bin1x1_300s__0C3_2.jpg

  1. Show previous comments  9 more
  2. Krzysiek Celuch
  3. Tayson

   Tayson

   jest na surowce, czyli cos ze sterami, albo kamera. odinstaluj wszyskto i zainstaluj ponownie - ascom i drivery kamery (usb i ascom)

  4. Kunzite

   Kunzite

   Chyba że to czarne dziury

    

 4. Ktoś z posiadaczy ts 65q może polecić jakie śruby należy kupić pod obejmy?

  1. Show previous comments  3 more
  2. Krzysiek Celuch

   Krzysiek Celuch

   podobno są to śruby calowe, byłem w swoim mieście we wszystkich sklepach, niestety zostaje mi internet albo wyjazd do większego miasta

  3. bartolini

   bartolini

   A, tak śruby są 1/4".

   Jeżeli będziesz kupował przez neta to będzie najprawdopodobniej:

   "Śruba DIN 912 UNC 1/4 x 1"

   lub trochę dłuższe - pewnie trzeba by skrócić:

   "Śruba DIN 912 UNC 1/4 x 1-1/4"

   "Śruba DIN 912 UNC 1/4 x 1-3/4"

    

  4. Krzysiek Celuch

   Krzysiek Celuch

   Super, dzięki wielkie :) 

 5. Może to nie brak osiowości a właśnie ten flattener daje takie obrazy gwiazd po rogach? Wydaje mi się albo chyba widziałem na astrobinie podobny problem właśnie z zastosowaniem tego wypłaszczacza.
 6. Pytanie laika: jak sprawdzić i zarazem wyznaczyć odpowiedni czas do zrobienia flata kamerą ccd?

  1. wessel

   wessel

   Na przykład poczytaj to

    

 7. Problem z silnikami HEQ 5, ktos pomoże???

  4B3DAD13-1885-4BA9-A27F-B72F1B6C080E.jpeg

  1. Show previous comments  6 more
  2. kasperro

   kasperro

   Wypisywał mi wszelakie możliwe błędy, od braku łączności z obiema osiami, przez błędy dotyczące tylko jednej osi aż po brak połączenia z montażem. 

  3. mack_mnk

   mack_mnk

   Miałem podobny problem z Synscan AZ GoTo, w moim wypadku musiałem odesłać na gwarancję ponieważ oprócz złej wersji oprogramowania sterownik w montażu był uszkodzony i mi go wymienili. Poza tym inne możliwe przyczyny to nieodpowiednie natężenie prądu (trzeba zasilacz sprawdzić, może coś nie tak z kablem), wersja systemu do zaktualizowania (tutaj jakbyś potrzebował starszej czy nowszej wersji firmware to możesz uderzać do Kevina Legore z firmy SkyWatcher USA - maila bez problemu w necie znajdziesz. Mi od razu wysłał odpowiednią wersję do mojego pilota i ogólnie bardzo miły kontakt :) )

  4. Krzysiek Celuch

   Krzysiek Celuch

   Dzięki wszystkim za rady, dzisiaj przeczyściłem wszystkie styki i po podłączeniu całości problem został zażegnany :) myślę, że błąd nie pojawi się już ponownie. Dobrze, że skończyło się jedynie na straconej pogodzie :)

 8. Tak myślałem, podobny szum uzyskiwałem gdy matryca w moim D7100 zaczynała się nagrzewać z każdym kolejnym zdjęciem, po stackowaniu efekty były podobne. 3s powiedziałbym, że to nie za wiele. Ja stosuje przeważnie od 10 do 20s, w zależności od zaszumienia jakie się pojawia.
 9. Niestety szum daje się mocno we znaki. Stosujesz interwał między klatkami przy wysokim ISO?
 10. Przyjemne kolory, naprawdę się podoba. Czym zbierałeś materiał?
 11. Na jakim ISO paliłeś klatki?
 12. Zobacz ogłoszenie Canon EF 70-200 mm f/4L USM Witam. Ze względów finansowych muszę się rozstać z wyżej wymienionym obiektywem. Długo szukałem zadbanego modelu w nienagannym stanie i taki też kupiłem 2 miesiące temu od pierwszego właściciela. Stan techniczny i wizualny jest bardzo dobry, nie mówiąc wzorowy. Szkła czyste, autofocus pracuje płynnie. W komplecie: tulipan, pokrowiec, filtr UV, dekiel przedni i tylny, dowód zakupu. Cena wyjściowa to 1700zł z wliczoną przesyłką, jestem otwarty na negocjacje. Oferent Krzysiek Celuch Date 30.10.2017 Cena 1.700,00 zł Kategoria Akcesoria do Astrofotografii  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.