Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  362
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Adam87 last won the day on July 10

Adam87 had the most liked content!

Community Reputation

425 Good

1 Follower

About Adam87

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli jest rozjechana kolimacja soczewek to są legendy że się da to zrobić. W praktyce widać jednak że te teleskopy lądują na giełdach gdzie są zachwalane że są perfekt
 2. Jak patrze po zdjęciach znajomych mi osób to myślę że 1 na 5 teleskopów daje w miarę ok gwiazdki w CAŁYM polu, w szczególności odnosi się to do Redcata.
 3. Co byś nie kupił bierz pod uwagę że 80% egzemplarzy da krzywe gwiazdy i będziesz musiał mieć bardzo dużo szczęścia albo odsłać do skutku. Ja wolałbym kupić używaną sztukę z udokumentowanymi samplami i jechać po nią samochodem nawet 600 km żeby nie wysyłać tego kurierem.
 4. @Lukasz83 Coś tam już próbowałem łowić, mam Newtona 1000/200 To poniżej było zrobione ASI120MM Szkoda że nikt się nie chwali swoimi efektami na krótkich czasach. Tylko Ciebie i HAMALa kojarzę jeśli chodzi o przykłady. Mam teraz 178MM i zamierzam ćwiczyć na różnych obiektach.
 5. Ktoś ma doświadczenie z ustawieniami kamery mono pod przelot ISS. Mam 178MM i zamierzam utawić czas 2 ms, zastanawiam się tylko nad gainem.

   

  1. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Planujesz jakieś śledzenie, czy chcesz wycelować w miejsce spodziewanego przelotu?

   I napisz jaką masz ogniskową, to pomyślimy czy te 2ms to nie za długo :)

  2. Adam87

   Adam87

   juz po ptakach, poleciał a ja nie wiedziałem czy mi sie chce czy nie

   newton 1000/200 plus barlow 2x. Spokojnjie łapałem lustzanką ISS na takich ustawieniach, ale mam bardzo duże doświadczenie w zdjeciach samolotów. Problem jedynie miałem ile dać gainu aby nie zmarnować pierwszej próby. Ale za szybko chciałem mieć wszystko. Ze 2-3 próby i wyjdzie ile gainu dać. W ogóle klatki bmp bo tak chciałem zapisać przelot reagują na wyciąganie jak RAW ?

    

 6. @Lukasz83 Paliłeś coś ostatnio na krótkich czasach ? Powiem szczerze ze zachęciłeś mnie tym zdjęciem Kraba w pełni żeby porwać się na coś takiego dziś ! Myślisz że Półksiężyc da się złapać ta techniką ?
 7. To trzeba się cieszyć ! Światło masz za darmo, a jak ci przeszkadza zawsze możesz zamurować okno i poprawić szczelność domu. Jak na to nie spojrzeć wygrywasz
 8. Sprawdziłem z czystej ciekawości firmy z mojej okolicy. Nie znalazłem żadnej która miałaby więcej niż 10, często zatrudniają 200-300 osób i mają majątek firmy rzędu 200 mln plus mają własną produkcję. Więc zysk 15 netto firmy która tylko handluje uważam za rewelacyjny wynik.
 9. Ktoś tu na forum wrzucił dokument podsumowujący wynik finansowy. Wszystkie spółki w tym kraju muszą coś takiego publikować. Patrz strona 3 tego wątku.
 10. Ja nie twierdzę że to źle że zarabiają. Ja tylko mówię że ceny podnoszą bo mogą. Ale widząc ile mieli czystego zysku to śmiem twierdzić że pewnie mogliby zejść z cenami do 2000 roku i nadal by się im to opłacało.
 11. Istotę problemu nakreślił @MateuszW Ja też widzę że nowe LED mają większą moc niż to co było wcześniej. Z tą poprawą kierunku świecenia to zaryzykuje że jest jeszcze gorzej. Stare lampy były schowane w głebi obudowy a to co jest teraz jest w zasadzie na płasko i świeci 180 stopni dookoła. Generalnie problem to rozwiązania, wystarczyłoby zrobić jakąś osłonę sięgającą 20-30cm poniżej żarówki. Ale dopóki przeszkadza to tylko 0,000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001 % populacji raczej włodzarze i producenci mają to w d... Już nie wspomnę co się dzieje dzięki solarom na
 12. @Lili chemik Chyba głównie dlatego że można Ktoś tu pokazał ile Delta ma czystego zysku i raczej nie dokładają do interesu.
 13. Co do powyższego filmu. Uwielbiam te prezentacje youtuberów szczególnie amerykańskich. Przecież to co prezentuje ten jego zachwalany Rokinon/Samyang to jest dramat dla kogokolwiek kto posiada oczy. To już w moim Samyangu 12mm F2 na pełnej dziurze są chyba lepsze gwiazdy. Są 2 prawdy apropo zachowania jasnych obiektywów w astro, przez to rozumiem całkiem otwartych. Bo inaczej nie rozumiem wydawania 6 tysięcy na obiektyw 1.4 i przymykania go do f4. 1) Wszystkie obiektywy nadają się do astro - Jeśli akceptujesz ich wady 2) Praktycznie żaden się nie nadaje - Jeś
 14. Przede wszystkim niewyostrzyłeś dostatecznie dobrze. Zapewne ustawiłeś na nieskończoność kierując się symbolem na obiektywie. Do astro to tak nie działa i musisz samemu to ustawić. Ponadto widać jak lewa strona leci. Generalnie jeśli chcesz mieć dobry szerokokątny obiektyw do astro to musisz wyłożyć 6000 zł za Sigmę 14mm. Sam oceń czy warto. Taniej i lepiej wyjdzie kupno Star Adventurera i posadzenia na nim czegoś słabszego i przymknięcie przysłony do 4-5.6.
 15. Na teleskopach.pl ładnie Dobsy poszły do góry. 12tka o 500 zł, 16tka o 1500 zł. Z jednej strony to dobrze, nawet nie będę się łudził że kupię :)

  1. Show previous comments  1 more
  2. Adam87

   Adam87

   Idziemy w dobrą stronę, już niedługo zniknie problem i zaspanych pracowników, i pijanych pracowników, i polskich pracowników....

  3. lkosz

   lkosz

   W przedsprzedaży można było kupić taniej, wczoraj była wysyłka i skończyło się eldorado :)

  4. Adam87

   Adam87

   Tak było, sam miałem kupować 16tke ale wymiękłem...

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.