Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adam87 last won the day on May 24 2019

Adam87 had the most liked content!

Community Reputation

123 Good

About Adam87

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok, to teraz zacznę się przejmować kompletnym brakiem ogrzewania w aucie, może być ciekawie
 2. ja w ubiegłym sezonie z 10 nocy po -5 stopni przeżyłem, ale te zapowiadane -20 trochę mnie niepokoi jak chodzi o sprzęt.
 3. A czy ktoś mógłby się pochwalić doświadczeniem z pracą lustrzanek i teleobiektywów przy - 20 stopniach ? Nie pęknie żadna obudowa czy silnik AF po kilku takich nocach ? Dodatkowo czy Star Adventurer będzie działał prawidłowo w takich warunkach? Często słyszę o problemach ze smarem w różnych napędach.
 4. Czy przy kilkusekundowych klatkach to też będzie miało znaczenie ? ASI 120 chciałbym używać z prostej przyczyny, taką kamerę już mam. Co innego taniego można polecić do takich zastosowań ? Czy chłodzenie jest konieczne ? Jeśli nie to może ASI178 ? Mogłaby posłużyć przy okazji do robienia zdjęć księżyca.
 5. EQ5 da radę bez guidingu pociągnąć 5 sekundowe ekspozycje ?
 6. Cześć, czy ktoś z Was próbował Lucky Imagingu na takim setupie? Czy da się osiągnąć zadowalające rezultaty przy obrazowaniu mgławic planetarnych ? Jeśli ktoś miałby przykłady byłbym bardzo wdzięczny.
 7. Ja mam Star Adventurera i EQ5. Kupiłem i oddałem zarówno CEM25P jak i opaskowany HEQ5 z prostej przyczyny, nie udało mi się osiągnąć na nich powtarzalnych wyników z czasem 5 min, a ja chciałem docelowo robić 10 min. Nie wiem jaka była przyczyna, z jednym i drugim przesiedziałem miesiąc na testach bez większej poprawy rezulatatów. Z tych dwóch zdecydowanie wolałbym HEQ5 w powodu innego (mi zupełnie nie odpowiadającego ) rozwiązania sposobu wyważenia sprzętu w Cem-25P. Star Adventurer z guidingiem jest w stanie sesja w sesję osiągać prawie punktowe gwiazdy na 300 mm z matrycą APS-C
 8. Czy linie absorpcyjne światła słonecznego przechodzącego przez atmosferę wskazują na skład tylko fotosfery słońca czy może nasza atmosfera zmienia nieco te wyniki ze względy na zawartość pierwiastków w niej występujących, a jeśli tak jak je rozróżnić?
 9. Hmm, a nie jest tak że FOV i rozdzielczość kamery to 2 rożne kwestie? ASI178 ma 2 krotnie większe FOV, pomimo że ma rozdzielczość 6 x większą. Moje pytanie dotyczy zamiany ASI 120 na ASI 178 w Newtonie 1000/200, czy ta różnica w praktyce w ilości detalu jest bardzo widoczna? Dla mnie jako osoby mającej jakiś kontakt z fotografią wydaje się że przeskok z piksela 3,75 na 2,4 powinien być olbrzymi. Ale w astro dochodzi jeszcze kwestia seeingu i czy w takich skalach ten zwiększony detal to nie jest sztucznie napompowana rozdzielczość, coś w rodzaju zwiększenia w Photoshopie rozdzi
 10. Czy ktoś z obrazujących księżyc mógłby mi odpowiedzieć czy zamieniając ASI120 na 178 efekty będą lepsze? Chodzi mi o to czy zwiększona rozdzielczość 178 przekłada się ilość detali w pojedynczym panelu ?
 11. Próbowałem tej metody, niezależnie od rozdzielczości max udało mi się wyciągnąć 35 FPS.
 12. Dzisiejsza sesja, 03.01.2021 od 3 do 6 rano Newton 1000/200, EQ5, ASI120MM + Barlow około 20 paneli po 2000 klatek, z każdego wybrane 10% najlepszych klatek Moja pierwsza sesja wykonana ASI120 z Barlowem 2x.
 13. Mógłbyś bardziej rozwinąć bardziej zaawansowane tricki ? Wczoraj bawiłem się ustawieniami i max dociągnąłem do 17,5 na pełnej rozdzielczości
 14. Nie ma to jak zacząć krótką 3 godzinną sesję o 3 nad ranem. Tak to jest jak się księżyca zachciało, a prognozy mówią teraz albo nigdy :P

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.