Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adam87 last won the day on May 24 2019

Adam87 had the most liked content!

Community Reputation

94 Neutral

About Adam87

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, od roku użytkuję zmodyfikowanego Canona 1200d. Przez ten okres czasu mniej więcej wiem co potrafi jego matryca. Natomiast mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników. - Czy jest sens palenia większej ilości klatek ? Może coś robię źle ale po przekroczeniu jakiejś ilości , powiedzmy 30-40, ja nie widzę większej poprawy. Zaszumienie na jednolitym tle podczas wyciągania staje się bardzo widoczne ile bym klatek bym nie dał. - Jakie ISO stosować - Ja przez ten czas stosowałem różne wartości 400,800 i 1600. Czasy trwania 120s, max do 3 min (Star Adventurer)
 2. Cześć, szukam osoby z doświadczeniem z HEQ5, aby pomógła mi stwierdzić czy montaż jest sprawny czy ja nie umiem się z nim obchodzić. Już 2 noce walczę, bez skutku. Mam rok doświadczenia z robieniem astrofoto z guidingiem i wraz nie mogę dojść co jest. PATRZ watek HEQ5 - kolejny montaż, kolejne problemy. Mieszkam w Międzyrzecu Podlaskim
 3. Ja z tym Heq byłem 2 nieudaną noc. Kupiłem 2 tyg temu używkę. Miała działać bez dotykania.
 4. Źle się wyraziłem miałem na myśli palenie klatek w punkt
 5. tylko jak tu wyważyć dokładnie w osi dec , skoro zestaw jest tak lekki że dopiero po przesunięciu dovetaila na jeden z końców dopiero ucieka. Coś tam da się wyważyć ale na pewno nie dokładnie. Z drugiej strony ile to ja się naczytałem opinii z pierwszej ręki że w zasadzie to aby polar nie był chybiony o 1 stopień i wszsytko byle jak wyważone i tak trafia w punkt. Czyli co , to jednak nie prawda ?
 6. Teraz jak się przypatrzyłem dokładniej to w obu, ale te luzy są bardzo delikatne Jeszcze jedna rzecz, czy zestaw w osi DEC też powinien być przeważony na jedną ze stron?
 7. Mi zajęło w zasadzie zero czasu, ale to było na Star Adventurerze, gdzie ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że cokolwiek nie poprzestawiam w phd i tak efekt będzie taki sam. Pomijam jakieś skrajności, ale dopieszczanie nic nie zmieniało. Kolejny trop , nie wiem czy to coś ma do rzeczy. Oś DEC rozpięta na pewno kręci się z dużo większym oporem nic RA
 8. Koledzy, czy zlitowałaby się jakaś dusza nade mną, bo ja ze swoim doświadczeniem raczej sobie nie poradzę i nie stwierdzę co i jak. Dziś szykuje się pogodna noc. Ja mogę spać w aucie, mam to gdzieś. Ale nie chcę odsyłać kolejnego montażu, bo chyba rzucę to całe astro w cholerę, a cały ostatni rok na to poświęciłem, dosłownie każdą pogodną , bez księżycową noc. Jestem z Międzyrzeca Podlaskiego, mogę dojechać gdziekolwiek, ale im bliżej tym większe szanse że moje auto tam dojedzie.
 9. Ściągnąłem paski z obu osi, i delikatnie poruszałem tymi większymi zębatkami. I wydaje mi się że są luzy , z tym że większy na Ra i mniejszy na Dec. Ale jak to ma się do tego że po zaciśnięciu osi Ra, tam nie ma żadnego luzu , natomiast na osi Dec już ten delikatny luz jest.
 10. Ale jakie to ma znaczenie, przy praktycznie idealnym ustawieniu na polar i guidingu? Na moje NIEDOŚWIADCZONE oko , nie powinno mieć to żadnego znaczenia. Po to mam sharpcap i phd, co innego gdybym miał wszystko ustawiać na oko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.