Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adam87 last won the day on May 24 2019

Adam87 had the most liked content!

Community Reputation

29 Neutral

About Adam87

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, setup jaki mam to 300mm plus apsc oraz guider ZWO 120mm ogniskowej plus ASI120
 2. Hmm, właśnie pasek napinałem bardzo niedawno..... Ale tu rzuca osią DEC w guidingu po tym jak manualnie wyzwalam aparat, a potem się uspokaja ale nie do końca. Mnie bardziej interesuje czemu po tym zachwianiu spowodowanym wstrząsem DEC wraca na swoje położenie 10 min.
 3. Poniżej klatki jakie wychodziły na tym wykresie
 4. Cześć , czy ktoś mógłby rzucić okiem na log z PHD ? Na Cemie wszystko wyważone, Ra przeważone delikatnie na wschód https://astropolis.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=o_1e7cjdc5912u36anrsmsds2itb PHD2_GuideLog_2020-05-02_220835.txt
 5. To prawda że przesadziłem, ale dałem jakoś upust 4 nocom spędzonym na darmo I nie zgodzę się z Tobą, mojego zestawu w takiej postaci jakiej jest nie da się wyważyć aby stał w miejscu w dowolnej pozycji
 6. Poniżej efekt dołożenia 3 osi. Pierwsza część praktycznie bez sensu bo powinienem wyważyć setup w poziomie tak abyście zobaczyli co robi w pozycji pionowej, niemniej jednak musicie mi uwierzyć że prędkość z jaką wypadał ze stabilnego położenia była w zasadzie taka sama.
 7. Proszę proszę, za chwilę wyjdzie ze oprócz kilku pojedyńczych przypadków żadem CEM25P nie działa jak trzeba
 8. OK, pokonałem problem wyważania, może uda mi się na YouTube wrzucić filmiki przed i po. Mogę tylko powiedzieć jedno Ioptron w ogóle nie powinien sprzedawać CEM25P bez dodatkowej osi. Różnica jest ogromna, tak jak wspominałem już wcześniej, bez dodatkowej osi można go wyważyć tylko w jednym położeniu osi Ra, po dołożeniu 3 osi stoi w miejscu jak go nie ustawię.
 9. Tak , zakręcam na niego Asi ,
 10. Czy ktoś z Was był zmuszony do takiego rozwiązania? Bo u mnie to wygląda identycznie jak przed dokręceniem tej dodatkowej osi, z tym że ja mam o wiele lżejszy setup.
 11. Ten setup pracował stabilnie na Star Adventrerze, w dodatku z asi120 starą na stopce, nie wierzę w ugięcia na takim poziomie aby miały wpływ na zdjęcie. Wczoraj po raz pierwszy wyciągnąłem 10 min klatkę. Żeby nie było przstawilem guider na stopkę gdzie stabilością to się nie zbliża nawet do mocowania na śrubę z dovetaila. Agresywność 100% na Ra i Dec, MnMo na 0,05 też na Ra i Dec, His na 10 RMS oscylował koło 1,1, guidowane przez ZWO 120mm i asi120 Czy ktoś mógłby skomentować takie wartości?
 12. Rozumiem, ale to ma jakieś znaczenie jeśli DEC jest wyważony ? W ten sposób mogę obracać aparatem w obejmie i niczego nie wyważać raz jeszcze. Czy bez dodatkowych osi idzie go wyważyć tak aby stał w miejscu w dolnym położeniu osi DEC i RA? Bo je nie jestem w stanie tego zrobić, ciągle delikatnie ucieka.
 13. Dodatkowo, jakie ustawianie w PHD?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.