Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adam87 last won the day on May 24

Adam87 had the most liked content!

Community Reputation

14 Neutral

About Adam87

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy masz może przykład takich odblasków ?
 2. Witam wszystkich , proszę o odpowiedź forumowiczów którym udało się poprawnie zmodować Nikona D5100. Ja mam taki pomysł na mod - Full Spectrum a na obiektyw filtr IR cut , czy to ma szansę lepiej działać niż rozwiązanie gdzie oryginalny filtr został zastąpiony Baaderem ?
 3. Jak w tytule, kupię Canona 1200d Mod, z usuniętym jedynie filtrem odpowiedzialnym na blokowanie h-alfa. Oferty proszę kierować na priv.
 4. Myślisz że dołożenie materiału pomogłoby w polepszeniu jakości? Tutaj było łącznie 40 min
 5. A może ktoś ocenić kształt gwiazd ? 10 min - ogniskowa 450 mm Crop 100 %
 6. Generalnie bardzo wysoki, jeśli nie ma chmur i guiding nie wariuje to 1 na 10 do odrzucenia. Natomiast przy 10 min gwiazdy lekko zaczynają tracić okrągły kształt, i 5 min pewnie poprawiło by detal w zdjęciu. Nie wiem natomiast ile stracę w kolorze stosując 5 zamiast 10 minutowych klatek.
 7. Witam, mam do Was pytanie o to jaki czas naświetlania powinienem sobie ustawić zbierając materiał. Do tej pory było to 10 min/klatkę przy iso 800, ale zastanawiam się czy osiągnąłbym podobny rezultat przy 5 min klatkach. Przy pojedynczej klatce różnica wydaje się znaczna, Niebo pod którym fotografuje ma współczynnek Artif. bright. 71.3 μcd/m2. Sprzęt posadzony na SWSA.
 8. Produkowany do 2000 roku, domyślam się że będę musiał go przymykać aby zmniejszyć CA, komę i inne wady. Moje pytanie brzmi czy za 2 razy większe pieniądze opłaca się kupić wyżej wymieniony refraktor. Co do masy waży tyle samo co moje 70-200mm. Więc SA przeciążony bardziej nie będzie. Podpięty pod to Nikon który waży 400g i kamerka z guidingiem 200g , czyli całość 2,1 kg Co do wyzwania. Obecnie robię na 300mm ( 70-200 podpięty pod DX) i mam duży odsetek dobrych klatek po 5 minut.
 9. Dzień Dobry ! Czy ktoś z kolegów mógłby się wypowiedzieć na temat tego refraktora ? Istnieje również wersja od Williams Optics, warto dopłacać ? Myślę również nad obiektywem Nikkor 300mm F4, pierwszą wersją produkowaną do 2000 roku, czy będzie miał dużo gorszy obraz od teleskopu? Cena prawie 2 niższa. Montaż docelowy to Star Adventurer.
 10. Jaki program służył do opisu zdjęcia ?
 11. Kupię kamerę ASI 120 MM-S
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.