Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Adam87 last won the day on May 24 2019

Adam87 had the most liked content!

Community Reputation

261 Good

1 Follower

About Adam87

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Koledzy dobrze doradzają. Ciężko o coś bardziej uniwersalnego i w takiej cenie. Jeśli masz samochód to nie widzę problemu w kwestii transportu. Sam mam taki teleskop i jego spakowanie do auta i wypakowanie zajmuję mi minutę z poziomu parteru. Waga po rozbiciu na sam teleskop i montaż dobsona jest niezauważalna. W razie jak nie załapiesz bakcyla sprzedaż go w ciągu 5 minut.
 2. Mam pytanie, co podświetla te niskie chmury? Wydawałoby się ,że nic na południe od tej miejscowości nie ma takiej mocy.
 3. @Tuvoc Masz rację że nie jest tak tragicznie. Ale nie jest też jakoś super. Ja tylko napisałem że przy małej studni gwiazdy będą wyprane z koloru. Tak więc bardzo ciężko w tym modelu pogodzić takie ekspozycje aby słabe mgławice były odpowiednio naświetlone a zarazem gwiazdki ciągle miały kolor. W dodatku w przeciwieństwie do matryc Nikona tutaj nie masz iso invarient więc trzeba stosować 800 lub 1600 aby jakoś to wyglądało. Gdyby miał taką matrycę można by było lecieć na niższych ISO a dopiero później rozciągać materiał.
 4. Mam ten aparat i moim zdaniem ciężko będzie wydobyć kolor gwiazd, przez to że przy bardzo małej studni jaką ma ten model centra gwiazd bardzo szybko się przepalają.
 5. Ten z astroshopu bardzo dobry, tylko ta cena jak za cały teleskop....
 6. Czy da się kupić coś gdzie można stosować wymienne okulary? Oczywiście nadal zachowując obraz prosty Po przejściu z prostego ja widzę spory spadek jasności w okularze. Jeśli chodzi o wygodę to jest super, ale jeśli chodzi o dostrzeżenie samego obiektu to jest słabo.
 7. Ok, tylko chodziło mi o zdjęcie jakiegoś DS-a ... jak gwiazdy, czy punkciki czy pociągnięte
 8. Podpinam się pod temat, czy ktoś może się pochwalić jakimiś efektami stosując ten montaż. Tylko nie w stylu 30x30sek a bardziej 30x300sek. Ogniskowa 300-400mm
 9. 26 marca 2021 Nie wiem jaki opis popełnić. Może taki, że w końcu wychłodziłem porządnie Syntę przed sesją. Ostatni zacząłem ją chować do domu i jak człowiek zapomni o jej wystawieniu 2h przed sesją to później zaczyna się takie "Przecież zdąży się wychłodzić zanim wszystko ustawię". Ano jednak nie zdąży.... Tym razem jednak sesję zacząłem z perfekt wychłodzonym lustrem o 21.30 , czyli godzinę przed maksymalnym górowaniem. Seeing taki sobie, ale jak pamiętam najgorsze sesje to daleko mu do nich. Mimo ustawienia 30 sek od bieguna, kadry sporo uciekały. Muszę coś skombinować w miejsce
 10. Kupię TV Powermate 2x
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.