Jump to content

Adam87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, próbuję z wykorzystaniem programu Sharpcap 2.9 oraz kamery ASI120 i obiektywu 50mm ustawić biegun północny. Wszystko na montażu Star Adventurer. Kamerę i obiektyw kupiłem specjalnie aby ułatwić ustawianie i osiągać dłuższe czasy naświetlania. Ku mojemu niezadowoleniu osiągam gorsze rezultaty niż przy ustawianiu za pomocą lunetki biegunowej, tzn za pomocą lunetki biegunowej osiągam dobre rezultaty do 2 min przy ogniskowej 200mm, a jak długo posiedzę to i do 4 min. Jakie mogą być przyczyny słabego wyznaczania bieguna przez Sharpcap? Czy możliwe że obiektyw 50 mm ma za szerokie pole widzenia ?
 2. Możesz napisać jaki ? Czy trzeba jakieś przejściówki ?
 3. Witam, jestem zainteresowany kupnem. Tylko mam pytanie czy nada się do zabiegu jaki wykonał Mateusz ? Czy ma z tyłu gwint 1/4 cala ?
 4. Właśnie ZWO mini guider scope jest niedostępny w żadnym sklepie
 5. Witam, czy moglibyście doradzić początkującemu jaki kupić kompletny zestaw do guidowania pod Star Adventurera. Najchętniej kupiłbym zestaw taki jak tu ale nie mogę dostać lunetki https://www.peterzelinka.com/blog/2019/4/auto-guiding-with-the-skyguider-pro
 6. Witam wszystkich, zapomniałem dodać na co chciałbym założyć Polemastera - Sky-watcher Star Adventurer. Widziałem nieporuszone zdjęcie 4- minutowe na 600mm dzięki dokładnemu ustawieniu na biegun północny więc moje 2 min na 200mm przestały mnie satysfakcjonować, nie wspominając o ilości pracy włożonej w poprawne ustawienie. Polemaster wydaje mi się najlepszy z powodu małej masy, chyba ,że ktoś chciałby się pozbyć innego sprzętu dzięki któremu mógłbym zrobić to samo w mniejszych pieniądzach.
 7. Witam, kupię używaną kamerą QHY Polemaster
 8. Witam, czy ktoś z użytkowników mógłby polecić najtańszy sensowny zestaw (kamera plus szukacz i montaż ) pod program Sharpcap i Skywatcher Star Adventurer? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.