Skocz do zawartości

Reaktywacja spotkań w UAM?


Rekomendowane odpowiedzi

Na spotkanie w obserwatorium UAM dotarło 5 miłośników oraz ok 10 studentów astronomii. Formalnie jest to Naukowe Koło Studentów Astronomii przy UAM ale oczywiście należeć i brać udział w pracach i spotkaniach może każdy kto wyrazi na to ochotę. Spotkanie było czysto organizacyjne pogadaliśmy co miłośnicy mogą zrobić dla koła, a co koło oraz obserwatorium może zrobić dla miłośników. Wyszło na to, że my i oni możemy ze sobą współpracować na różnych płaszczyznach. Obserwatorium ze swojej strony jest w stanie udostępnić sprzęt do obserwacji pospolitych jak i ambitniejszych przedsięwzięć strikte naukowych (jak by ktoś chciał. ) Zorganizowane zostanie parę prelekcji, które wygłoszą zawodowi astronomowie, studenci oraz miłośnicy. Na wiosnę koło zorganizuje grila w Borówców gdzie będzie okazja zapoznania się ze sporzętem pracującym w tym obserwatorium.

Na spotkania, które zostały ustalone na 2 razy w miesiącu (dość ambitnie) obserwatorium udostępnia salę seminaryjną wraz z infrastrukturą medialną. Na razie ustalono następne spotkanie na 30 listopada (środa) na godzinę 18:30. Być może spotkania będą przeniesione na piątki lub odbywały się raz w piątek raz w środę.

Zobaczymy jak to pójdzie w praniu.

 

Tematem spotkania 30 listopada będzie Polska Sieć Bolidowa (PFN) . Prelekcję wygłosi moja skromna osoba.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam już teraz na ul. Słoneczną w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To ja dodam że spotkanie jest w Obserwatorium Astronomicznym UAM w Poznaniu na ul. Słonecznej dzwonić dzwonkiem przy bramie. Tematem spotkania w środę będzie Polska Sieć Bolidowa na przykładzie stacji Poznań.

..jest jakieś hasło które podaje się do domofonu? :szczerbaty:

postaram się dotrzeć... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się sympatyczne spotkanko w upalniej salce na Słonecznej. Miras dał nam świetny wykład o Bolidach (aż się wkręciłem ostro) tak że jak coś spadnie to jesteśmy umówieni na wspólne przekopowanie ogródków... :szczerbaty:

Myślę że idea słuszna i chciałoby się tylko większej ilości słuchaczy. Ludzie z pierwszego roku astronomii prawdopodobnie nie wiele wiedzą o prawdziwych obserwacjach i niewiele jeszcze widzieli obiektów. Może trzeba im o tym opowiedzieć na którymś z wykładów?

A następny wykład to pokaz świetnych fot Waldka i dzielenie opłatkiem - 14.12.2005 godz. 18:30.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się sympatyczne spotkanko w upalniej salce na Słonecznej. Miras dał nam świetny wykład o Bolidach (aż się wkręciłem ostro) tak że jak coś spadnie to jesteśmy umówieni na wspólne przekopowanie ogródków... :szczerbaty:

Myślę że idea słuszna i chciałoby się tylko większej ilości słuchaczy. Ludzie z pierwszego roku astronomii prawdopodobnie nie wiele wiedzą o prawdziwych obserwacjach i niewiele jeszcze widzieli obiektów. Może trzeba im o tym opowiedzieć na którymś z wykładów?

A następny wykład to pokaz świetnych fot Waldka i dzielenie opłatkiem - 14.12.2005 godz. 18:30.

:Beer:

 

Zaluje, ze mnie nie bylo, ale wczoraj pracowalem do 19 i kiedy moglem przyjechac to sie okazalo, ze spotkanie sie konczy :o

Mam nadzieje, ze 14.12 dotre :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w UAM, nieco inne niż dotychczas, a to dlatego, że mieliśmy okazję (krótką niestety) na luknięcie przez miejscowego w domku lunetki Zeissa na Łysolka. Napotkaliśmy zaraz później wycieczkę dzieci do tej samej kopułki i dlatego musieliśmy się zwijać. No ale może następnym razem się uda...:)

Fotki są jak zwykle na mojej www.lukiw.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w UAM, nieco inne niż dotychczas, a to dlatego, że mieliśmy okazję (krótką niestety) na luknięcie przez miejscowego w domku lunetki Zeissa na Łysolka. Napotkaliśmy zaraz później wycieczkę dzieci do tej samej kopułki i dlatego musieliśmy się zwijać. No ale może następnym razem się uda...:)

Fotki są jak zwykle na mojej www.lukiw.prv.pl

 

Hej, a "tradycja" zapowiadania kolejnych terminow spotkan na Forum wygasla?

Szkoda, ze o tym spotkaniu nie bylo zadnej informacji... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w UAM, nieco inne niż dotychczas, a to dlatego, że mieliśmy okazję (krótką niestety) na luknięcie przez miejscowego w domku lunetki Zeissa na Łysolka. Napotkaliśmy zaraz później wycieczkę dzieci do tej samej kopułki i dlatego musieliśmy się zwijać. No ale może następnym razem się uda...:)

Fotki są jak zwykle na mojej www.lukiw.prv.pl

 

Chodzi Ci o Zeissa 25cm? Wspaniały sprzęt szkoda tylko, że służy już tylko okazyjnie do prowadzenia

ćwiczeń lub prezentacji dla wycieczek. Niesety warunki Poznania są z roku na rok gorsze. Ja pamiętam

że w lecie w latach 80-siątych łapałem na Arenie często Hantle lunetka 5cm. Teraz to już chyba rzadkość...

 

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała to ta lufa jest (200/3000)... ale z punktu widzenia historii, bo obrazy daje... Księżyc to ja nie wiem czy nie ładniejszy w optisanie :unsure: .

O czystości szkiełek pewnie też trzeba by poważnie porozmawiać.

Ale mimo to szkoda że żadko jest w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą środkę to dwa problemy- sesje i... środowe saturnowate zakrycie BY Cnc, które jest w niemal tym samym czasie. Jeśli będzie pogoda to pewnie większość i tak by nie przyjechała.
Nie wiem czy taka większość :szczerbaty: ale z pewnością dużo osób by nie było. Nie każdego w końcu kręcą zakrycia :rolleyes: A tak wogóle to oby w środę byłą pogoda i nie było tak zimno :Beer:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.