Skocz do zawartości

Reaktywacja spotkań w UAM?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Łoł... dzięki Tomek za linka :notworthy::rolleyes: .

Nie miałem pojęcia o istnieniu takiej stronki... no i fakt, ominęło mnie... a na forach cicho... :unsure: .

Też mnie ta cicha ze spotkaniami w UAM zastanawiała, no ale skoro nie ma... no ale teraz to inna sprawa :rolleyes: .

Jak widać po tabeli kolejne spotkanie będzie w czwartek 11 maja o 19:00. Chyba jednak za często tej stronki nie aktualizują bo w tabeli są jeszcze spotkania marcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po tabeli kolejne spotkanie będzie w czwartek 11 maja o 19:00.

Ta data jest nieoficjalna. Zarząd koła nie ustalił jeszcze kiedy odbędzie się kolejne spotkanie. Ale mam wielką nadzieję, że zobaczymy się jeszcze w tym miesiącu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ze spotkaniami w Obserwatorium UAM na Slonecznej to kiedys bylo tak:

 

Naukowe Koło Astronomów, było kołem głownie studenckim (choć oczywiście otwartym dla gości) i z tej racji tematy poruszane na spotkaniach były zwykle na nieco wyższym poziomie. To koło prowadzili zwykle studenci sami sobie.

 

Koło Miłośników Astronomii, było kołem głownie dla nie-studentów. Często uczestnikami byli młodsi ludzie i z tej racji profil zajeć był zwykle na nieco niższym poziomie (co nie znaczy gorszym :) ). To koło prowadzili zwykle doktoranci Obserwatorium.

 

Obecnie, o ile mi wiadomo, w miarę regularnie działa tylko to drugie. Podana wczesniej strona www (http://www.astro.amu.edu.pl/Staff/Poli/) jest stroną właśnie tego drugiego Koła.

 

O reaktywacji "studenckiego" Koła dowiedziałem się głównie z tego Forum, co świadczy o nie najlepszym przepływie informacji wewnątrz samego Obserwatorium.

 

Jako jeden z opiekunów Koła Miłośników Astronomii oczywiście zapraszam na najbliższe spotkanie 11 maja o 19:00 w Obserwatorium na ul. Słoneccznej 36. W przypadku pogody na pewno będziemy obserwować, również przez wspomnianego Zeiss'a. W przypadku niepogody będzie prezentacja (temat jeszcze nie ustalony - ale na pewno ciekawy :) ).

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Witam!

 

Ze spotkaniami w Obserwatorium UAM na Slonecznej to kiedys bylo tak:

 

Naukowe Koło Astronomów, było kołem głownie studenckim (choć oczywiście otwartym dla gości) i z tej racji tematy poruszane na spotkaniach były zwykle na nieco wyższym poziomie. To koło prowadzili zwykle studenci sami sobie.

 

Koło Miłośników Astronomii, było kołem głownie dla nie-studentów. Często uczestnikami byli młodsi ludzie i z tej racji profil zajeć był zwykle na nieco niższym poziomie (co nie znaczy gorszym :) ). To koło prowadzili zwykle doktoranci Obserwatorium.

 

Obecnie, o ile mi wiadomo, w miarę regularnie działa tylko to drugie. Podana wczesniej strona www (http://www.astro.amu.edu.pl/Staff/Poli/) jest stroną właśnie tego drugiego Koła.

 

O reaktywacji "studenckiego" Koła dowiedziałem się głównie z tego Forum, co świadczy o nie najlepszym przepływie informacji wewnątrz samego Obserwatorium.

 

Jako jeden z opiekunów Koła Miłośników Astronomii oczywiście zapraszam na najbliższe spotkanie 11 maja o 19:00 w Obserwatorium na ul. Słoneccznej 36. W przypadku pogody na pewno będziemy obserwować, również przez wspomnianego Zeiss'a. W przypadku niepogody będzie prezentacja (temat jeszcze nie ustalony - ale na pewno ciekawy :) ).

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

 

witam! Co muszę zrobić by uczestniczyć w spotkaniu, jakaś rejestracja, mailowe zgłoszenie itp. Czy od uczestników wymagany jest określony poziom wiedzy, czy też może przyjść każdy kto np. jak ja traktuje nocne obserwacje hobbystycznie i ciut emocjonalnie? Pozdr. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Co muszę zrobić by uczestniczyć w spotkaniu, jakaś rejestracja, mailowe zgłoszenie itp. Czy od uczestników wymagany jest określony poziom wiedzy, czy też może przyjść każdy kto np. jak ja traktuje nocne obserwacje hobbystycznie i ciut emocjonalnie? Pozdr. Robert

 

Aby uczestniczyć wystarczy przyjść :) Nie wymagana jest żadna rejestracja itp.

 

Co do poziomu wiedzy to też, żadnych szczególnych wymagań nie ma. Zdarzało się, że przychodziły osoby w wieku ok. 10 lat. Generalnie to właśnie te spotkania są m. in. po to by tę wiedzę odrobinę poszerzyć. Staramy się dostosowywać poziom spotkań do uczestników.

 

Krótko mówiąc - zapraszam!

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy data czwartek 11 maja o 19:00. jest już pewna na 100% :Salut:

 

Jak termin jest na stronie www to znaczy, że jest pewny.

Gdyby z jakichś nadzwyczajnych powodów spotkanie było przełożone,

to taka informacja też znajdzie się na stronie.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Niestety mimo szczerech chęci nie udało mi sie dotrzeć na spotkanie - jednak bedę regularnie śledzić tabelkę i z pewnoscią na najbliższe przyjade, przepraszam że zrobiłem zamieszanie swoją osobą na tym topiku pozdr Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.