Skocz do zawartości

schemat układu hydropneumatycznego do citroena XM


Nergal

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz objawy?

Najlepiej poszukac jakiegos fachowca . Autoryzowany serwis to moze sie nie znac . W Rydultowach kiedys BX -a cofneli na przegladzie bo nie mial hamulca recznego na tylnych kolach .

Jak cos sie popsuje to najlepiej na chybil trafil wymienic niz zeby gdzies kombinowali . Zobacz gdzie wycieka plyn z hydrauliki

JAk czesto slychac metaliczny stukot zaworu bezpieczenstwa to gruszka centralna do wymiany lub napelnienia azotem , Jak sztywny na nierownosciach to takze gruszki przy kolach do nabicia . Jak nie jest w poziomie to tam gdzie nizej gruszki do nabicia - wymiany , albo pret sterujacy ulegl przesunieciu bo mechanik kiedys go nie dokrecil . Jest to tak nietypowe rozwiazanie , ze czesto po mechanikach sa wycieki plynu . Z kazdego hydraulicznego elementu jest wezyk przelewowy . LHM co 50 000 do wymiany , gruszki tez do nabicia . Czasem po wymianie nie chce sie podniesc wtedy pomagalo dac na lekki gaz i druga osoba z przodu kolysala - szarpala do gory / probowala/ samochodem . Po kilku minutach podnosil sie . Teraz mam dostep do klasycznego zawieszenia w XM .

Jak masz rozkrecone elementy hydrauliki to na podstawie innego samochodu zloz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim XMie wszystko działa raczej poprawnie ale studiuję hydraulikę i pneumatykę i jest mi potrzebny schemat na przedmiot hydraulika pojazdów. Na stronie klubowej citroena często bywam ale tam schematu nie widziałem :unsure: Jedyny problem z citroenem jest taki, ze nie mogę do niego kupić felg stalowych. Nowych nie chcę bo sa za drogie a używanych nie ma w całym Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.