Skocz do zawartości

The end of 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny rok za nami.

Jak go oceniacie z perspektywy minionego czasu?

Jaki był z astro punktu widzenia?

Zapraszam :rolleyes:

Ze strony sprzętowej to był rok 300D i innych ze stajni Canona.

Wreszcie "relatywnie tania" stała się astrofotografia, co zresztą widać po tegorocznym dorobku na wszystkich forach.

Zapewne też niedługo zobaczymy najlepsze w kalendarzu Jacka.

 

Ze strony obserwacyjnej to Machholz i opozycja Marsa były najciekawszymi zjawiskami.

No i z mojej strony dostrzeżenie z KrzyśkiemZ. przerwy Enckego przez małego etixa 125. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony obserwacyjnej to Machholz i opozycja Marsa były najciekawszymi zjawiskami.

No i z mojej strony dostrzeżenie z KrzyśkiemZ. przerwy Enckego przez małego etixa 125. :blink:

co to Machholz i gdzie jest przerwa Enckego i co to etix? :banan: ja uważam ten rok za udany bo zainteresowałem się astronomią z dorobku moge zaliczyć marsika, saturna, troche emek (42,31 i takie podstawowe :D) wenus i sporo gwiazdek podwójnych, poznałem wiele nowych konstelacji i zbieram na sprzęt obserwacjyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Machholz to kometa

ad2. Przerwa Enckego - http://pl.wikipedia.org/wiki/Przerwa_Enckego

ad3. Teleskopy ETX - http://market.fotoclassic.pl/index.php?cPath=25_29

 

hmmm 2005 bardzo dobry rok - 1 raz jeździłem na nartach z Darkiem B i Adamo, byłem na extra zlocie w Bieszczadach, kupiłem mieszkanie, straciłem kasę na jego wyposażenie, zobaczyłem Enckego - Panowie żyć nie umierać :D

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry rok pod wzgledem astro. Naumialem sie odnajdywac dowolny obiekt na niebie, zglebilem podstawowy ATM. Widzialem kilka niesamowitosci.

 

Na przyszly rok stawiam sobie zglebic podstawowe tajniki Astro-foto i zaang. w jakis profesjonalny projekt badawczy gdzie moje rece/oczy/czas beda przydatne. Przy okazji postaram sie zglebic wiedze niezbedna do przeprowadzania dobrych testow sprzetowych - cholera, lubie to.

 

Ten rok byl tez dobry pod wzgledem precyzowania potrzeb sprzetowych. Juz wiem, ze bedzie to duzy newton. Pewnikiem zbuduje go po kawalku sam, bo to gora pieniedzy do wydania na raz, gdy zechcesz kupic od strzalu... bedzie sie dzialo... :rolleyes:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowego sprzętu stają się bardziej przystawać do rzeczywistości a z drugiej ręki prawie szybują w dół.Właśnie wczoraj Emcekwadrat pokonał chyba kolejną granicę oporu.I to cieszy i wróży rozwój tego hobby.Astrofoto też dzięki pracy niektórych kolegów staje się powoli dziedziną sztuki.Zdjęcia a szczególnie ich obróbka zapierają niekiedy dech w piersiach.Trochę szkiełek też mi w tym roku przybyło.Ogólnie śmietnik nie warty uwagi na forum.Ale też dusza zaczyna rwać się do szkiełka tak 150 co rok temu nie wchodziło w rachubę.Gdyby jeszcze zdrówko i rewaloryzacja emerytury.Ogólnie życzenia wszystkiego najlepszego dla uczestników forum a dla Zbiga szkła o rozmiarach klapy od studzienki kanalizacyjnej( o ile złomiarze jeszcze wszystkich nie ukradli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo w kraju chyba na lepsze jest o tyle, ze nie jest gorzej niz rok wczesniej . Byly pierwsze matury w nowym systemie edukacji . Totalna kleska nauczania . Szkoly stracily motywacje do uczenia . Czworkowy uczen z klasy matematycznej poziomu rozszerzonego z matematyki nie zaliczy wysoko bez korepetycji . I tak juz bedzie . Wystarczy tylko wysoko punktow nalapac z przedmiotow co na studia sie idzie , wiedza niepotrzebna - tylko wlasciwe korepeycje .

Z astro to z lenistwa i jasnego nieba doszedlem do wniosku, ze duze lustro jest moim marzeniem . Chocby tylko do planet . Potem moze lenistwo zmaleje i wyjade pod ciemne niebo.

Jest duza roznica w obserwacjach lustrem 135mm a 235 mm . Pewnie jeszcze wieksza bedzie 330 . To plany na nsp. rok . Dodam jeszcze budowe montazu paralaktycznego na to malenstwo . Gdybym w tym roku nie pobawil sie montazami to pewnie nie byloby tych planow .

Dziekuje za zyczenia wyzej . Choc z Twoim pomyslem teleskop w dziurze to jest realne .

Lustra o duzych ogniskowych latwiej parabolizowac .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rok za nami.

Jak go oceniacie z perspektywy minionego czasu?

Jaki był z astro punktu widzenia?

Zapraszam :rolleyes:

 

Dla mnie powrót do świata astronomii po około 15 latach niebytu.

Kupiony nowy teleskop, dzięki mojemu bratu.

Zaliczony pierwszy rok, bardzo spóźnionych studiów (nawet z niezła średnią w ocenach).

Moja żona od kilku tygodni jest w ciąży.

Szefa w pracy mam nieziemskiego - popijem, pożartujem, a jak trzeba to nawet przyjdzie za mnie do pracy.

Cudowne wakacje w Anglii.

 

Dla mnie rok 2005 na pewno przejdzie do historii. :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.