Skocz do zawartości

cena sumienia


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak zastanawiam sie ile kosztuje sumienie , czy jego cena jest zalezna tylko od uzyskanej kwoty, czy zalezna od pragniena posiadania czegos. Ponadto czy jak ktos nisko sprzedal swoje sumienie w drobnej rzeczy to tak samo nisko sprzeda w grubszej ? Moze tylko tak samo łatwo ale za proporcjonalnie wieksza kase?

Kiedys funkcjonowalo pojecie - czlowiek z przetraconym kregoslupem / moralnym/. Czy jak ktos ma go przekrecony w drobiazgach to moze miec w porzadku w waznych sprawach ?

Co sądzicie ? :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mozna okreslic w dluzszym terminie co nalezalo zrobic . Np. ucieczka chyba szefa sluzb bezpieczenstwa z Polski i jego wystapienia w Radiu Wolna Europa . Zgodnie z polskim interesem zrobil dobrze choc wtedy duzo uwazalo - zdradzil . Tak samo z p. Kuklinskim. Ciezko miec zupelnie czyste sumienie , pisze na podstawie siebie . Gdzie jest ta granica co pozwala czuc sie komfortowo . Czyzby tylko zapomnienie to dawalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha::ha: Wiedziałem Zbig że nazwa wątku to tylko pretekst. :buahaha:

Myslisz, ze nie wzieli kasy , czy moze przedtem za malo dostali ? W ktorym momencie przewazylo sumienie . I o ten moment mi chodzi . Mozna zyc sprzecznie z sumieniem i nagle juz tak nie mozemy . Dlaczego tak jest ? Co decyduje ? Maloprawdopodobne, ze wieksza kasa byla przyczyna . W podanych skrajnych przypadkach mieli zagrozenie zycia a jednak wybrali zyc zgodnie z sumieniem .

A teraz specjalnie dla Darka . Kiedy nasi prokuratorzy , sedziowie wielopokoleniowo uwiklani w zycie sprzeczne z sumnieniem zaczna inaczej :D:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym momencie przewazylo sumienie . I o ten moment mi chodzi . Mozna zyc sprzecznie z sumieniem i nagle juz tak nie mozemy . Dlaczego tak jest ? Co decyduje ?

 

Sa osoby ktore wpadly w skrajnosc i maja po prostu silniejszy uklad nerwowy i potrzebuja "ciezszych" bodzcow by poczuc ze cos zle zrobili :D

 

Jedna z wersji dzialania sumienia to poczucie winy!!

Wyrzuty sumienia moga miec bardzo negatywne skutki.

Poczucie winy moze powodowac ze czlowiek podswiadomie chce sie ukarac tz. pech;)))

Jak sumienie wystawia kly to moze zniszczyc szczescie! Wiec nalezy uwazac by sie na te kly nie wystawic.......

 

Z sumieniem to nie taka prosta sprawa panie Zbig;))

Sumienie czasami oskarza , a czasami usprawiedliwia.Sa ludzie co uwazaja sumienie za glos Sily Wyzszej, sami sie rozgrzeszaja i w ten sposob brna w swiat falszu.

Sumienie mozna tez "znieczulic" , czyli mozna doprowadzic do tego ze ten "wewnetrzny prokurator" przestanie nas oskarzac......Czyli kierowanie sie WLASNYM sumieniem nie zawsze jest sluszne!!Pozornie sumienie to jakis "twor", ale faktycznie to jest zestaw nakazow i zakazow....

 

Teraz bedzie zakonczenie :D

Sumienie to tez wrodzona wrazliwosc i jest cecha scisle zwiazana z caloksztaltem psychicznych wlasciwosci czlowieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pogodzic sumienie i tesciowa co w czasie swiat bedac u mnie palnela: po co dowalales sie do mej corki . To taka jej zlota mysl po filmie : Ja cie kocham a ty spisz . Mial byc slub z jednym a byl z drugim - tak jak u mnie . A jestem 20 lat po slubie !!! I tak zrobilem separacje z tesciowa na dluzej , tylko zona czy sumienie meczy mnie w tej sprawie . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nasi prokuratorzy , sedziowie wielopokoleniowo uwiklani w zycie sprzeczne z sumnieniem zaczna inaczej :D:Beer:

Ja Cię rozumię bo niejednokrotnie pisałeś o tej sprawie.

Miałem nadzieję że to temat na bardziej ogólne rozważania , dotyczący nas wszystkich.

A nie tylko środowiska prawników.

ps.

A niektóre teściowe to stwory gorsze diabła.

Najlepiej unikać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.