Skocz do zawartości

Zimowe ptaki w mieście


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

W ogrodzie rośnie krzak ognika. Kwiczoły bardzo lubią zimową porą objadać jego czerwone jagody. 3-4 sztuki objadają się, a reszta czeka na pobliskim drzewie w sumie całe stado liczy około 30 tych pięknych ptaków.

P1070632.JPG

 

Dzięcioł poszukuje robaków na starym słupie telegraficznym stojącym w ogrodzie.

 

P1070641.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze mieszkałem w Wieliczce (tej od kopalni soli) i chodziłem do pracy w Krakowie, zawsze na zimę pod Wawelem przylatywały mewy, łabędzie i inne wodne ptactwo. Ogromne ilości. Ludzie je tam zimą dokarmiali, dlatego nie chciały odlatywać do ciepłych krajów. Zawsze wkurzało to ludzi z opieki nad zwierzętami, bo wiekszość tych ptaków trzeba było ratować. Przymarzały do lodu...

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Warto pomyśleć o ptakach w te kolejne mroźne dni. Po oczyszczeniu starego karmnika i nasypaniu pokarmu, minęło trochę czasu zanim ptaki odważyły się na posiłek. Uwieczniłem jednego z nich na fotce w czasie "walki" z małym kawałkiem, który udało mu się wynieść w bezpieczne miejsce na gałęzi :D

ptak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie niezmiernie obecność na FORUM miłośników ornitologii, oraz prezentacja ich niezwykle wartościowych i pouczajacych fotografii skrzydlatych zimowych gości. Kilka dni temu, gdy zaczynały się w LUBLINIE siarczyste mrozy, obserwowałem podczas wolnych chwil w pracy niezwykle liczne stado KWICZOŁÓW, apetycznie dziobiących resztki owoców JARZĘBINY na pobliskim trawniku. Było ich wtedy kilkadziesiąt. Dzisiaj, po najzimniejszej nocy i przedwczorajszych opadach śniegu widzialem tylko jednego. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma mawet gawronow . Te co sa latem odlecialy a wieksze zimowe nie przylecialy . Tak samo nie ma kwiczolow . Tylko takie co caly rok sa . Wroble , kosy , sikorki , dziecioly , sroki , sojki . Nawet rudzika nie ma , a zawsze byl w stadzie wrobli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki. Chyba tam byłem o tej samej porze. Przejeżdżam Bulwarem codziennie ciut po wschodzie Słońca. Czasem nad powierzchnią Wisły snują się nisko bardzo fotogeniczne tumany mgły czy oparów.

Teraz, jak Wisła prawie cała zamarznięta, jest kilka takich "wodnych oaz" na lodzie, gdzie dużo ptaków się gromadzi.

BTW. Zimą dla ptaków większym problemem bywa zdobycie wody niz pożywienia.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.