Skocz do zawartości

Jak ściągnąć sim-lock ?


Rekomendowane odpowiedzi

http://groups.google.pl/group/pl.misc.tele...20c4a76c4970470

 

Ja sie nie znam - ale moze jest prostszy sposob...

W kazdym razie - pisz tam - moze "ktos cos jeszcze od tego czasu wynalazl"...

 

Jeśli pisze, że trzeba ciąć ścieżke to ciężka sprawa. (tak jak w moim SX1).

Lepiej wywal te kilka złotych i niech to zrobią porządnie.

Albo spytaj w serwisie, a nóż się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak jak mowi grzel, w A52 trzeba ciac testpointa na plycie glownej i dopiero potem mozna sciagnac simlocka FREI'ą, takze jesli nie czujesz sie w tym mocny to lepiej daj do serwisu, szkoda telefonika. Gdybys jednak zdecydowal sie na oszczednosc, to tutaj masz opis gdzie znalezc ta sciezke: http://warezgsm.com/index.php?site=s-testp Ciac najlepiej skalpelem, nie za gleboko zeby nie pocharatac czegos pod spodem bo potem bedzie kiszka.

Edytowane przez Ironman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie czułem się na siłach, sim locka ściągnął za mnie pan z serwisu gsm ;):szczerbaty:

PS: nawet nie trzeba było ciąć testpointa, z czego się cieszę, bo zamiast 25 zł zapłaciłbym 30 :szczerbaty::rolleyes:

 

Teraz już jesteś wolny, niezależny od operatora.

 

Zastanawia mnie jak oni ściągają te simlocki.

Niby na forach piszę, że trzeba ciąć testpointa, a w serwisie okazuje się, że obejdzie się bez operacji :o

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zastanawia mnie jak oni ściągają te simlocki.

Niby na forach piszę, że trzeba ciąć testpointa, a w serwisie okazuje się, że obejdzie się bez operacji :o

 

Jest pewna aplikacja javy (px5amd) która w Siemens'ach dobiera się do flasha od strony softu telefonu.

Patch'uje bootcore i umożliwia flashowanie kablem bez odcinania testpointa.

Ale kabelek serwisowy w dalszym ciągu jest potrzebny.

Edytowane przez r65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIewiem jak to w innych telefonach ale w Nokii na której najlepiej zresztą się znam , silmlocka łamie się nie zdejmuje bez niszczenia sobie gwarancji.jest do ego specjalny program cała operacja zajmuje moze 30 sec.

Polega to na dezaktywacji simlocka. Niesety zapomniałem linka do strony ale jak sobie przypomne to napisze.

 

Pozdrawiam

KamilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym cała żecz ze to nie dezaktyuje nam gwarancji. MOga się kłucić ale mi gwarancji nie anulowali. W kazdym razie polega to na obejściu simlocka , nie robi się nic hardwarowo tylko wpisuje sie odpowiedni kod(który zawsze mozan było wsyukać przypadkiem ; ).

Lecz owczywiście w moim servisie mogli być poprostu wyrozumiali.

 

Pozdrawiam

KamilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.