Skocz do zawartości

Kawałek Łowcy....


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

To tak naprawdę dwa kawałki - lub jak kto woli zdjęcia...

 

Pierwsze czyli górne (od M78 do ic434) wykonane 27 stycznia - drugie wykonane wczoraj - pierwsze naświetlane 20x5' drugie dolne to 7 zdjęć: 3x15' 2x10' 2x6' przy ISO800. Wszystko to było filtrowane przez UHCS i tylko takie zdjęcia wchodzą w skład stacka (stąd ten czerwonawy zafarb), obiektyw to Sonnar 180/2,8 @4,5.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie było robione na obrzeżach miasta (miasteczka Leszno). Co do zasięgu to okaże się ignorantem i powiem, że nie wiem. Żadko kiedy oceniam, ale muszę powiedzieć że przejżystość pomimo zamglenia przy ziemi była naprawdę wczoraj niesamowita. Największą bolączką jest to, że brzegi zdjęć naświetlanych z filtrem mają rozjaśnienie, robie różne próby co może być powodem tego faktu, ale jak narazie nie udało mi się do tego dojść...

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owo rozjaśnienie jest radialne, wygląda jak winieta tylko że zamiast spadku mamy wzrost jasności. Wydaje mi się że znaczenie ma kąt obiektywu jak również miejsce mocowania filtra - wczoraj robiłem próby z EF100/2,8 gdzie filtr jest o jakieś 30 mm odsunięty od przedniej soczewki i wszystko wyglądało na OK. W Sonnarze 180 i 300 mm mocuje filtr z tyłu (na przejściówce Psix-EF) - przy 300mm winieta była mniejsza przy 180 jest większa....

 

Pojedyńcza klatka ze 180mm - 15 minut wygląda tak:

 

prob.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuperowa fota!!!

Gdzie Ty łapiesz taką pogodę??? U mnie albo -20*C, albo mleko...

 

no ktoś musi spijać śmietankę :Beer:

dobrze, że Michał, przynajmniej mamy co podziwiać :)

 

a papa, może to jakieś zaświetlenie od śniegu?

bo np. hud za krótki

 

o właśnie a może, bo to jest jedna klatka 15min?

a może robiłes darka tej długości w tych samych warunkach?

może na mrozie tak grzeje elektronika? już nie tylko w prawym dolnym rogu?

ale w około? środek matrycy wychłodzony, ciepło odbierało/przejmowało szkło, a krawędzi już nie dało rady?

w jakiej temperaturze je robiłeś?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.