Skocz do zawartości

Kupno nowego teleskopu


opexoc

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwacje z reki 2,3 kilogramowa lornetka z powiekszeniem 30x?? Chyba sobie jaja robisz!! Jakis statyw? Tutaj jedynie drewniany Goliat cos poradzi.

pozdrawiam

Maciek J.

 

 

Tak dokładnie obserwacje z ręki bez statywu to ogromna męczarnia, ja narazie obserwuje tą lornetką leżąc na leżaku i podpierając ręce na łokietnikach od leżaka bo w inny sposób obserwacje były by wogóle niemożliwe.

Jeśli na forum ktoś będzie chiał sprzedać jakiegos goliata to zaraz go biore :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein5 17 lat i już dźwiga 2-3 kg lornetke w rękach o pow 30x, zastanawiam się gdzie masz statyw bo to pierwsze o czym powinienieś myśleć bo takie obserwacje są nie porozumieniem. I jak mniemam czekasz na lustro 35cm, na samo lustro czy cały teleskop? Jeśli tylko lustro i chcesz sam dalej robić to widze żę masz niezły rozmach chłopie. Pozatym stanawiam się skąd 17 latek może mieć tyle kasy żeby pozwolić sobie na to wszystko. Swoją drogą to zabierasz się do obserwacji od _dupy strony_ czyli od tyłu najpierw powinienieś poczytać książki o astro a Ty odrazu walisz z grubej rury i walisz lustro 35cm, moge się domyślać że za nie długo cały sprzęt bedzie na sprzedaż

 

Tak jak wyżej napisałem zleciłem Astrokrakowi wykonanie całego teleskopu.

Co do książek astronomicznych to mam jusz ich sporo i wiele się z nich dowiedziałem bo astronomią nie interesuje się od wczoraj tylko od 3lat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. zysix, ja bym się tak lekkomyślnie nie pytał. Przecież to oczywiste, że Rammstein5 to młodszy brat Pudziana*, więc 3 kilogramową lornetkę na małym palcu stabilnie trzyma. A kasę wygrał w zawodach Strongmenów.

A Polska to wolny kraj. Lepiej wydawać kasiorę na teleskop niż na łatwe laski czy dragi, nieprawdaż? Ja trzymam z Rammsteinem, może da mi popatrzyć przez swoją armatę.

 

* choć pokrewieństwo w Chuckiem Norrisem też nie jest wykluczone.

 

 

Z pewnością na najbliszym zlocie zjawie się z mojim sprzętem i napewno dam ci przez niego popatrzeć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli na forum ktoś będzie chiał sprzedać jakiegos goliata to zaraz go biore :helo:

Ja wiem, że nie masz możliwości używania opcji "szukaj" ze względu na... względy?

 

Ale gdybyś, interesując się tematem, trochę choć przeglądał forum, to znalazłbyś taki wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie masz możliwości używania opcji "szukaj" ze względu na... względy?

 

Ale gdybyś, interesując się tematem, trochę choć przeglądał forum, to znalazłbyś taki wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11309

 

 

Dzięki za linka :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tez polecam Synte :) na wstepie mozna wyzyc z dwoma okularami np. 10mm ...25 mm ale pod warunkiem ze jest barlow :)

 

no chyba ze nastawiamy sie na DS'y a planety olewamy ( w co nie wierze) ..bo mimo ze ja tez bardzo lubie DS'y to planetki sa bardzo OK i nie potrzeba jakiegos ekstra niewiadomo jakiego miejsca zeby sobie moc poogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos goliata Rammstein.

Gdzieś czytałem, że niejaki Dawid pozbywa się Goliata. Nie wiem czy się dobrze doczytałem, może się już go pozbył. Ale to było jakiś czas temu, nie wiem, czy to aktualne?

 

pozdr

 

To jusz chyba nieaktualne jak dobrze pamiętam <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. zysix, ja bym się tak lekkomyślnie nie pytał. Przecież to oczywiste, że Rammstein5 to młodszy brat Pudziana*, więc 3 kilogramową lornetkę na małym palcu stabilnie trzyma. A kasę wygrał w zawodach Strongmenów.

A Polska to wolny kraj. Lepiej wydawać kasiorę na teleskop niż na łatwe laski czy dragi, nieprawdaż? Ja trzymam z Rammsteinem, może da mi popatrzyć przez swoją armatę.

 

* choć pokrewieństwo w Chuckiem Norrisem też nie jest wykluczone.

 

A tak przy okazji czy w najbliszym czasie jest planowany jakiś zlot?

Bo chętnie bym sie wybrał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji czy w najbliszym czasie jest planowany jakiś zlot?

Bo chętnie bym sie wybrał :D

Ale przeczytałeś, Rammstein5, w archiwum, ile czeka się w Astrokraku na duże teleskopy? Bo nie wiem, czy pytasz o zloty w tym, czy w następnym roku.

 

A co do meritum sprawy, to jest taki dział na AF ze słowem "Zloty" w nazwie, tam się wszystkiego dowiesz na temat spotkań lokalnych i ogólnopolskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeczytałeś, Rammstein5, w archiwum, ile czeka się w Astrokraku na duże teleskopy? Bo nie wiem, czy pytasz o zloty w tym, czy w następnym roku.

 

A co do meritum sprawy, to jest taki dział na AF ze słowem "Zloty" w nazwie, tam się wszystkiego dowiesz na temat spotkań lokalnych i ogólnopolskich.

 

Czytałem archiwum,

Ja mam podpisaną umowe z Astrokrakiem na to iż teleskop będzie wykonany w ciągu 6 tygodni.

I mam nadzieje że ten termin zostanie doczymany <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.