Skocz do zawartości

testy sprzętu na optyczne.pl [sprzęt]


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za winietowanie jest obiektyw. W 5D jest ono duże bo mamy do czynienia z FF. Jak podasz nam jakąś wiarygodną i pewną metodę rozgraniczenia winietowania spowodowanego obiektywem i CMOSem i dobry sposób porównania tego do Nikona, który będzie miał oczywiście matrtycę innej wielkości i inny obiektyw, to z przyjemnością taki test zrobimy.

 

Nie wiem jaki sprzęt mają do dyspozycji profesjonaliści. O astrofoto i ptakach mówię z własnego doswiadczenia. Często używam ISO 800,

a chętnie używałbym ISO 1600, bo nie stać mnie światłosilny obiektyw wysokiej klasy. Problemu tego nie mają profesjonaliści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

...tak nieco z boku,

 

większa część moich znajomych (profesjonalistów) przeszła z N na C, głównie ze względu na szumy od 800 w górę.

Sam miałem system Nikona, sam za nim tęsknię, a jeżeli mam być zupełnie szczery i obiektywny Zawisza to trochę mi sie wydaje że wylewasz żale że może jednak D200 troszkę ustępuje Canonom ?

 

No a moja konkluzja jest taka, nie ma się co bić o to kóry system jest lepszy a który gorszy, bo najlepszy jest zawsze ten kóry najbardziej pasuje fotografującemu i nie ma się o co kłócić, tylko trzeba focić Panowie...

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zainteresowaniem kliknalem na link i... wlasnym oczom nie moglem uwierzyc!!!

Szumy D200 to calkowita PLAMA :burza:

 

Jak pewnie wiecie ostatnio robilem darki z D50 i spodziewalem sie, ze D200 bedzie co najmniej tyle lepszy o ile jest drozszy... Poziom szumow to jedno ale punktow pojasnienia pochodzacych od goracych wzmacniaczy jest zdecydowanie wiecej niz w moim D50.Bo zamiast dwoch (D50) mamy 5!

 

Nie dsyponuje czuloscia 3200ASA ale pokaze darka dla czulosci 1600. Czas eksp 182 s, temp. +25 st.

 

d501600182s5rb.jpg

 

Jak widzicie jest zdecydowanie lepszy od odpowiednika dla D200! Zupelnie nie rozumiem jak Nikon cos takiego mogl zmontowac... :burza::burza::burza:

 

Dla porownania dzisiejsze darki dla 301, 602 i 902 sekund, czyli 5, 10 i 15 minut.Czulosc 1600ASA, a temp +23 st.

 

301 s

d50s1600301s3vb.jpg

 

602 s

d50s1600602s8so.jpg

 

902 s

d50s1600902s5xz.jpg

 

Wnioski?

Brak mi slow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to jestem, zycie testujacego lekkie nie jest, czasu na forumowa dzialalnosc zbraklo :)

 

Powiem tak.. Jestem czlowiekiem o astronomicznym skrzywieniu i taka kwestia jak szum i wysokie czułości to dla mnie priorytet. Nikona kocham za mechanike w analogach i za to samo nie znosze Canonow (szczesliwie nauczylem sie je naprawiac). Od dluzszego czasu odpowiadam za budowe fotograficznych stacji bolidowych i tam wymagania sa proste - sprzet ma wytrzymywac "mlocke" jaka go czeka, ma tez zapewniac maksymalne osiagi a wiec w tym wypadku zasieg gwiazdowy, dobra czulosc. Ze wzgledu na koszty i ozwoj techniki epoka analogow w astronomii sie skonczyla. Przyszla chwila gdy do reki wzialem 300D, natepnie 350D, 20D i 30D.. Alternatywa byla cala linia Nikona, z przyczyn wymienionych wyzej..bo moze migawka sie tak szybko nie posypie? (W PFN jeden aparat wykonuje jak narazie okolo 100 tys ekspozycji rocznie, kazda z dwoch 300-tek miala juz po jednej awarii przy okolo 40tys klatek). No wiec widzialem tez D50, D70 i D200. Niestety, w naszych zastosowaniach sa bezuzyteczne, wlasnie ze wzgledu na obrazy przy czulosciach powyzej 800 ISO. Fotografowanie nocnego nieba w najprostszym wydaniu nie rozni sie od typowej fotografii nocnej (oswietlone koscioly, nocne panoramy miast itd). Na cholere wiec tak drogi aparat jesli nie bedzie on w stanie zaspokajac wszelkich potrzeb fotografujacego? Nie wyskocze przeciez na wystawe z zaszumionym widoczkiem..Kogo bedzie obchodzilo ze kupilem tego Nikona, ze kosztowal 7.5 tys PLN i ze poza tym jest boski? Mam wydawac osobno pieniadze na aparat ktory w ciemnosciach nie bedzie szumial?

 

Razi mnie fanatyzm z obu stron barykady..Zapewne Nikonowcy i Canonowcy po latach konkurencji i potyczek oslepli do reszty na merytoryczne argumenty. Chwala Bogu na arene wkracza Sony, weselej sie zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym co zobaczylem na forach użytkowników Nikona i Canona po opublikowaniu testu :) (nie mam na myśli bierzącej dyskusji na AF). Nikonowcy niczego nie przyjeli do wiadomosci w mysl zasady ze pewnie jakis Canonowiec sie czepia, Canonowcy mieli troche radochy ale nikt nie zdradzał objawów logicznego myślenia ;>..

Edytowane przez Brahi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.