Skocz do zawartości

testy sprzętu na optyczne.pl [sprzęt]


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po namysłach, rozmowach, czytaniu opinii, etc. doszedłem z do wniosku, że oszczędzam na Canona 70-200/f4

 

...Poza tym ma to duże znaczenie przy tak szybko poruszających się obiektach na niebie jak np. Kometa Pojmańskiego, aby zachować punktowe gwiazdy i nieporuszony obiekt. Na guidowanie nie mam ochoty i czasu.

...

 

Paweł, obawiam się, że jednak w przypadku Pojmańskiego, jeśli weźniemy ogniskową powyżej 100mm, to i tak przesunięcie zawsze jakieś będzie, jeśli będziemy mięli np. materiał z 30minut. Komety niestety bardzo zasuwają niebie.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że jak kogoś stać, to trzeba myśleć raczej o Canonach 70-200 f/4L

lub stałce 2.8/200 L. Szczególnie nad tym ostatnim ludzie pieją z zachwytów, że jest

ostry jak żyletka, nawet przy pełnej dziurze. Do astro więc szkło-marzenie.

 

Sigma natomiast to bardzo dobre szkło jak na swoją cenę. Trzeba ją traktować jako

świetny zoom 70-200 mm, z bonusowym zakresem 200-300 mm, którym (jak

wszystko pójdzie dobrze) też da się zrobić udaną fotę.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że jak kogoś stać, to trzeba myśleć raczej o Canonach 70-200 f/4L

lub stałce 2.8/200 L. Szczególnie nad tym ostatnim ludzie pieją z zachwytów, że jest

ostry jak żyletka, nawet przy pełnej dziurze. Do astro więc szkło-marzenie.Arek

 

Święte słowa. Tak jest w rzeczy samej. Polecam zastanowić się właśnie nad stałką 200 f2.8. Jest ultra lekka, o jakości nie wspominam.

 

Wiele osób, które używają zoomy 70-200 po pewnym czasie zauważa, że korzysta z nich tylko w zakresie górnej ogniskowej, czyli właśnie 200. Innymi słowy, zakładają taki obiektyw tylko wtedy, kiedy potrzebują długiej ogniskowej, a bardzo rzadko w przypadku 70mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Arku gratulacje, bo jesteś na najlepszej drodze, żeby stworzyć kompletną bazę ocen parametrów obiektywów :Beer:

a w dalszym ciągu ponawiam swoją prośbę, aby zrobić zbiorcze wykresy rozdzielczości i aberacji testowanych przez Was szkieł :notworthy:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajny test. Mogę tylko potwierdzić, że jedyną wadą jaką zauważyłem po pół roku używania tego szkła jest duże winietowanie na samych krańcach zakresu ogniskowych. Dlatego prawie nigdy nie używam ogniskowej 18mm. Na szczęście wystarczy wydłużyć ją o kilka mm, żeby winietowanie stało się prawie niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A peleng? :ha:

 

Tu część wyników mogę Ci podać bez testów:

 

Dystorsja: potężna !!

Spadek jasności w rogach kadru: 100% :)

 

Apropo Pelenga....

 

Ostatnio rozglądam się za "rybim okem"

 

Z tego co widze wiele osób montuje je do Canonów....

 

Stąd moje pytanie czy nadaje się one również do nikonów ? ( Nikon D70s)

 

(Sorry za offtopic) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mamy chrapkę na test tego szkła. Fajne parametry, dobre światło no i HSM, czyli autofokus ma szanse chodzić dobrze. Jak sprawdza się to szkło w praktyce, możesz zobaczyć tu:

http://www.onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=22701

 

To strona Bartka Budrewicza, mojego ulubionego autora na oPh. Polecam.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.