Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym aparaciku :)


Fringill

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym aparacie?

http://www.ram.net.pl/product_info.php?cPa...products_id=744

Chciałby nim robić zdjęcia naziemne, tzn. krajobrazy, zwierzęta, ludzie. Nie chcę kupować aparatu tylko na imieniny. :D, a zależało mi na kwocie ok. 1000 zł. Z tego co doczytałem to do zestawu podstawowego potrzebne jeszcze będzie dokupienie akumulatorków, ładowarki i karty pamięci ok. 512 MB.

 

PS. Myślałem wcześniej o zakupie droższego aby można focić astro, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Niestety koszty i czas, który w całości wypełnia mi moja luba :)

Edytowane przez Fringill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle nie wygląda. Trochę szkoda, że nie można obiektywów wymieniać. Za to ma tryb manualny i duży zakres czułości, no i RAW. Do astro byłby trochę niewygodny przez niewymienny obiektyw i brak czasu B. Ale do zdjęć naziemnych pewnie jak najbardziej się nada. Za takie pieniądze niedawno można było kupić naprawdę kiepskie aparaty, ten nie wygląda najgorzej. Najlepiej jakbyś poczytał o nim informacje na forach fotograficznych. Trzeba wyczaić jaki jest poziom szumów, jaka rzeczywista żywotność baterii i czy aparaty nie są awaryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję sprawdzić ten sprzęt, krótko po tym jak wszedł na rynek. To następca bardzo popularnego modelu 5500.

 

Zalety:

- 5.1 mpix (w zupełności wystarczy, spokojnie można drukować 20x30),

- duży zakres zoom,

- prostota obsługi,

- dobra ergonomia, dobrze leży w dłoni, ale nie w "dużych łapach":),

- zasilany 4 bateriami/akumulatorami typu AA (dwa komplety po 4 szt. + ładowarka i jesteś niezależny od żródła ładowania)

- możliwość rozbudowy (jakieś tam soczewki tele i szerokokątne),

- czułość od iso 64 (chociaż to trzeba sprawdzić, bo podają również, czasem nawet w tych samych opisach podwójnie(!), że od 80)

 

 

Wady:

- współpracuje z kartami XD - stosunkowo drogie w porównaniu z popularnymi SD,

- trochę wolny w porównaniu np. z IXUS-ami (40, 50, 55),

- plstikowa obudowa,

- brak możliwości podłączenia zewnętrznej lampy błyskowej.

 

Czy CCD-RAW (RAF) to faktycznie RAW??? Nie wiem, nie znam się za bardzo.

 

Ogółnie do focenia przyrody, ludzi, krajobrazów itp. aparacik jak najbardziej ok. Ale do astro nie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies dawalem jego opis ale juz nie pamietam gdzie, tak szypkaczem napisze wady i zalety

wady

winetowanie

ruszajacy sie obiektyw

szumy juz na iso 400

za maly

zdjecia nocne trodne do wykonania

programy takie sobie

zdjecia makro nie najlepsze

 

zalety

duzo funkcji

bardzo ladne filmiki

zdjecia niezle

duzy zoom

dobre ulozenie przyciskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S7000 to niestety już 1700 zł.

Na forum fotoexperta bardzo dobrze wyrażają się na temat Fuji s5600 "w stosunku do ceny to bardzo dobry aparat".

Cena tu gra bardzo dużą rolę. :Cry:

Z tego co widzę, to zanim się zdecyduję ceny spadną chyba poniżej 1000 zł za Fujika.

 

I jeszcze parę recenzji:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfro...x_s5600_s5200.0

Edytowane przez Fringill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam i czytam w tym internecie i jestem coraz głupszy :Boink::Boink:

 

Ciekawy artykuł przeczytałem przeciwko cyfrakom: http://www.fotohobby.net.pl/index.php?opti...id=39&Itemid=28

A całość może podsumować cytatem z tego artykułu: "będzie jak z komputerami - czegokolwiek dziś byś nie kupił, jutro będziesz tego żałował!" :szczerbaty:

 

A może dać sobie spokój z wydatkami i zacząć oszczędzać B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kompakt to polecam coś za ok 1100 - 1200 zł np. Z5/Z6, A610/620 lub właśnie S5600. Do tego karta, powiedzmy 512 MB, futerał, czytnki i komplet aku. = ok. 1600 zł. Tylko w tym momencie bym poczekał, dołożył 400 zł i kupił 300D używkę. To zależy czy chcesz mieć kompakta i cykać u cioci na imiemninach i widoczki, czym może lustrzankę i poszerzyć horyzonty foto. Z kitowym obiektywem na początek i tak będziesz miał niezłą zabawę. Możesz kupić za 50 zł przejscie EOS/M42 i używać tanie, a całkiem dobre obiektywy manualne. Sam posiadam lustro cyfrowe i kilka właśnie takich obiektywów. Ja troszkę poczekałem i udało mi się atrakcyjnie kupić lustrzankę. W tej chwili ceny 6 mpix aparatów szybko spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi w 5600 jakims cudem kurzy sie obiektyw. OD SRODKA. Wyglada to jak sztuczka a'la Copperfield.

Ruszajacy sie obiektyw to norma w kompaktach, wiec nie zwracaj na to uwagi. Chyba, ze wypada ;)

Ogolnie koles jest (po porzednikach sony i canona) ze sprzetu zadowolony. Sony kiepsko sobie radzilo w trudnych warunkach (zmrok, snieg itp) a w canonie zatarl sie obiektyw (standard w kompaktowych canonach, pogrzeb w sieci a zobaczysz. sa nawet instrukcje jak to rozbierac i naprawiac). 5600 dziala calkiem przyzwoicie.

 

 

PS.

Lustrzanki sa fajne ale dobrze skonfigurowany kompakcik z jasna optyka (ja mam f1.8-2.6 i nie chcialbym miec mniej) , dobrym pelnym (ekspozycja i ostrosc) trybem manualnym po prostu da Ci wiecej zdjec do ogladania za 50 lat przy kominku. Z jednego powodu. Wchodzi w kieszen a nie tylko do placaka i zawsze mozesz go miec ze soba.

Oczywiscie nie mowie tu o astrofoto . Ideal to miec i to i to.

 

PPS.

Jesli lustrzanka to omijaj szerokim lukiem piecdziesiatke Nikona. 2 kolegow kupilo, w jednym juz padla migawka w drugim autofocus (w obiektywie z kitu).

Edytowane przez MarekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.