Skocz do zawartości

Montaż na lata


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić montaż ze statywem do wizuala i astrofoto.

 

Montaz musi spelniac następujace warunki :

 

1) obciązenie teleskopem od 170mm lustra do 350mm max

2) nadwać się do astrofotografii długoczasowej

3) wszelkie inne niezbędne możliwości których z braku praktyki nie znam :D

 

co sądzicie o przełożeniu cena/jakość tego montażu http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...ce89ee6105abb47 czy odradzacie mi go kupować ? a może polecicie mi coś innego za podobne pieniądze?

 

Zależy mi na dobrym montażu do wizuala i astrofoto, a cena jak wiadomo nie mała więc jak mam coś kupić to dobrego i na lata.

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na dobrym montażu do wizuala i astrofoto, a cena jak wiadomo nie mała więc jak mam coś kupić to dobrego i na lata.

 

Dobre do astrofoto - zapomnij nie ta cena. Dostateczne do zabawy w astrofoto, tak i to zależy z jaką ogniskową.

 

Nie ma się co rozwodzić.

Poszukaj, na temat montaży było wiele dyskusji one napewno ci wyjaśnią co będzie dobre.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podales w linku tylko do wizuala. Nie zrobisz na tym fiotki dlugoczasowej. Nosnosc tego to: nominalna ok 22kg, a realna (w/g generalnego wydzwieku zachodnich forow) z 5-6kg wieksza

Lustro 350mm do fotografii czasowej uniesie chyba tylko NJP.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrokosmo jak już zaczynasz myśleć o EQ-6, to przestań :D i zacznij o GP-DX, różnica w cenie niewielka, a w dokładności prowadzenia kolosalna:

EQ-6: http://www.astrosurf.com/demeautis/ep/eq6.htm

GP-DX: http://www.astrosurf.com/demeautis/ep/gpdx.htm

hmm tylko, ze lustro średn. 35cm to dopiero chyba mogłoby zawisnąć na Titanie (Losmandy), EM-500 (Takahashi), z tym, że nienapewno :unsure:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy statyw geodezyjny który posiadam wystarczy czy muszę też zainwestowac w jakiś ze stalowymi nogami?

 

Może zadam jeszcze takie pytanie- jaki polecilibyście montaż ( bez statywu jeśli mój geodezyjny się nadaje ) do mojego U 170x900.

Chciał bym zacząć przygodę z astrofoto- na początek planetki i może jakieś jaśniejsze obiekty DS do kilkurazowych ekspozycji w niedługich czasach a następnie sklejanie tego materiałeu itd.

Jestem zdeterminowany i koniecznie chcę coś kupic do astrofoto.

Montaż który posiadam już ładnych parę lat chciał bym zmienić na coś precyzyjniejszego i lżejszego :D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Paramount taki jaki kupił JacekPala w sam raz na 350mm lustro. licze, że cena odstraszy od głupich i nie życiowych pomysłów. Pozatym sumas powiedział już wszystko chyba, że masz powyżej 3tyś$ do wydania. (a masz?)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , pieniądze to nie wszystko . ale ... :D

 

Może zapytam jeszcze raz - jaki polecilibyście montaż ( bez statywu jeśli mój geodezyjny się nadaje ) do mojego U 170x900.

Chciał bym zacząć przygodę z astrofoto- na początek planetki i może jakieś jaśniejsze obiekty DS.

 

Na więcej niż 3000 zł na razie mnie nie stać, więc może zacząć na początek od czegoś tańszego żeby poćwiczyc co i jak a w przyszłości coś dużego i dobrego.

 

Oczywiście z napędem przynajmniej w jednej osi i lunetką biegunową.

 

Dzięki za pomoc, czytałem juz kilka postów na temat montaży ale jakoś nie mogę się zdecydowac -pozdr zdezorientowany :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz montaz z U i mozliwosc zabetonowania slupa to moze pobaw sie w dobry naped w RA do tego monta . Wiem, ze jest to oza standardem ale jakbys kiedys robil samorobke pod wieksze lustro to naped sie przyda . Widze tylko takie rozwiazanie jak brak kasy na firmowke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też noszę się z zamiarem kupna nowego monta. Myślę podobnie jak Astrokosmo o kupnie EQ6 z tą różnicą że mam GOTO bartelsa i chciałbym je do niego podpiąć. Miałbym wtedy możliwość korygowania pec-a. Druga opcja to ewentualnie jakiś dodatkowy telep (mak + webcam) jako autoguider. Czytałem że można tym sposobem osiągnąć dobre wyniki na poziomie +-3".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.