Skocz do zawartości

Pomocy ISO 400


Gość asteroidafx11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asteroidafx11

Witam! Wlaśnie odebralem zdjęcia i na tych kilku zdjęć wyszlo mi pare fotek gwiazdozbioru Orion nawet Plejady i czy może ktoś mi doradzi co mam zrobić aby te zdjęcia dobrze wyszly w kompie :D po skanowaniu skanerem fotki wychądzą dziwne jakieś zamazane jak by czarno biale czy trzeba stackować je a nie mam takiego programu <_< Te zdjęcia byly robione lustrzanką FED5B i na zdjęciach bardzo dobrze wyszly gwiazdy a kliszy uzylem ISO 400. Prosze o dabrą rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak? :D:D:D
Pisząc nowy post masz pod spodem okienko do dodawania załącznkow w postaci zdjęcia, byle nie za dużego. Jeśli te zdjęcia masz na komputerze to wystarczy kliknąc na: Browse i wybrać z odpowiedniego folderu zdjęcie klikając na plik dwa razy, a kiedy ukaże się jego nazwa, kliknąć: dodaj załącznik, a na koniec dodaj odpowiedź. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asteroidafx11
Po zeskanowaniu zdjęcia, zazwyczaj uwidacznia się ziarnistość papieru.

Jeśli możesz zeskanuj samą kliszę. Materiał będzie bardziej czysty do dalszej obróbki.

 

Jak te zdjęcia zeskanuje to je obrabiam programem ACDsee i wyostrzam ale jeszcze coś brakuje ale postaram się same kliszy wyostrzać :D Dzięki za porade!!!!!! :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te zdjęcia zeskanuje to je obrabiam programem ACDsee i wyostrzam ale jeszcze coś brakuje ale postaram się same kliszy wyostrzać :D Dzięki za porade!!!!!! :D:D:D

 

No ladnie, a masz dobry skaner z przystawka do skanowania negatywow?

 

Radze Ci, zaopatrz sie w porzadny program do obrobki graficznej bo ACDsee to raczej przegladarka bez zaawansowanych narzedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asteroidafx11
No ladnie, a masz dobry skaner z przystawka do skanowania negatywow?

 

Radze Ci, zaopatrz sie w porzadny program do obrobki graficznej bo ACDsee to raczej przegladarka bez zaawansowanych narzedzi.

 

oj <_< skaner mam taki Mustek 600 CU ale nie wiem jaka to jest przystawka do negatywów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przystawki lepiej dać kliszę do dowolnego punktu Agfy. Prawie wszędzie mają skanery negatywów. Mogą Ci nagrać na płytkę (lepiej dać własną, bo za firmowe sobie liczą sporo :/ ). To chyba najlepszy z możliwych sposobów na przekonwertowanie zdjęć do zapisu cyfrowego. Jeśli dobrze zfociłeś to będziesz miał ok fotki.

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przystawki lepiej dać kliszę do dowolnego punktu Agfy. Prawie wszędzie mają skanery negatywów. Mogą Ci nagrać na płytkę (lepiej dać własną, bo za firmowe sobie liczą sporo :/ ). To chyba najlepszy z możliwych sposobów na przekonwertowanie zdjęć do zapisu cyfrowego. Jeśli dobrze zfociłeś to będziesz miał ok fotki.

 

Oczywiscie, ze to najlepszy sposob :-)

 

Ale jak na razie nie doczekalismy sie nawet zwyklego skana do wgladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asteroidafx11
Zamiast przystawki lepiej dać kliszę do dowolnego punktu Agfy. Prawie wszędzie mają skanery negatywów. Mogą Ci nagrać na płytkę (lepiej dać własną, bo za firmowe sobie liczą sporo :/ ). To chyba najlepszy z możliwych sposobów na przekonwertowanie zdjęć do zapisu cyfrowego. Jeśli dobrze zfociłeś to będziesz miał ok fotki.

 

Dzięki :D wlaśnie bylem w pewnym punkcie Fotograficznym jedno pytanko i wszystko już wiem :D wystarczy tylko caly film przynieś to znaczy klisze i bez problemu mi wywowają skanują negatywnie i przegrają na plytke cd-r he he he Dzięki za porade :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D wlaśnie bylem w pewnym punkcie Fotograficznym jedno pytanko i wszystko już wiem :D wystarczy tylko caly film przynieś to znaczy klisze i bez problemu mi wywowają skanują negatywnie i przegrają na plytke cd-r he he he Dzięki za porade :D:D:D:D

 

Niestety, bardzo czesto jesli klatki sa niedoswietlone (a tak sie dzieje przy fotografowaniu gwiazd, a nawet Ksiezyca i Slonca z filtrem ND) to maszyna skanujaca gubi ujecia nie widzac wyraznych granic pomiedzy klatkami.

 

Ja wywolujac takie filmy prosze najpierw o szybkie przeskanowanie filmu i sprawdzam na monitorze maszyny czy nie tnie ujec w polowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skanuję zdjecia z tym że, prosze w labie aby były lekko niedoświetlone. Później skanuje i lekko poprawiam w Corelu. Poniżej crop ze zdjecia wykonanego obiektywem 100/2,8, 200ASA, 15 minut właśnie tą metodą.

 

To fakt, bez późniejszego lekko zaawansowanego programu do obróbki fotki się nie obejdzie. Corel, PhotoShop, PhotoImpact, cokolwiek. Ogólnie trzeba fotkę po skanowaniu nieco przyciemnić, tak jak mówisz Munio, i ja, żeby usunąć ziarno zarzucam lekkie rozmywanie co poprawia estetykę fotki :) Poniżej zamieszczam surowy skan i sCORELowane zdjęcie. Nie patrzcie tylko na winietowanie :unsure: Ponoć jest jakaś wtyczka do PS na usuwanie jej, ale na tym programie się nie znam.

 

 

 

surowizna.jpg__________________________poCorelu.jpg

_____Surówka_______________________________________Corel

 

Znajdź różnicę B)

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby usunąć ziarno zarzucam lekkie rozmywanie co poprawia estetykę fotki :)

 

Do odszumiania zdjęć polecam programik Noise Ninja, który potrafi zdziałać cuda. Pewnym mankamentem bezpłatnej wersji jest jedynie fakt, że czyta wszystko, ale zapisuje tylko jako TIFy. Mimo to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.