Skocz do zawartości

Bresser 10x50


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiły się znowu zapowiadane już wcześniej lornetki klasy 10x50 w Lidlu.

Wbrew przypuszczeniom tym razem sygnowana jest jako Bresser, opakowanie

bez zmian, wyposażenie też (pasek, ściereczka), pole to samo (114m)

 

Główne różnice w stosunku do poprzedniej wersji:

- zamiast typowych muszli ocznych (wcześniej gumowych) są

teraz muszle wykręcane, dzięki temu można szybko zmienić sobie

"poziom" na jaki wystają - wg mnie fajne rozwiązanie

- przednie dekielki na okulary gumowe, połączone "mostkiem",

ogolnie dekle lepiej trzymają, w poprzedniej wersji miały tendencje do odpadania

- wcześniejsza parta w Lidlu była w większości przypadków rozkolimowana i z paprochami,

w tym wypadku przy sprawdzeniu ok. 8 lornetek wszystkie były w porządku, bez żadnych

śmieci, uszkodzeń, jedna tylko miała za lekko chodzący mostek okularowy, więc na to trzeba

zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie

- mam wrażenie, że pole widzenia jest trochę większe niż w poprzedniej wersji (ale to trzeba zmierzyć)

 

Reszta standardowa, cena 88 zł, srednica obiektywów (za zewnatrz) 50 mm, szkła okularów też

takie jak wcześniej (czyli duże) = 2.3 cm, cała ogumowana, pryzmaty tak jak wcześniej "przyklejone",

ale jest śrubka z boku do kolimacji (pod gumą)

 

Jak się sprawuje w nocy to okaże się wieczorem

 

Zdjęcia:

 

b1.jpg

 

b2.jpg

 

b3.jpg

 

b4.jpg

 

b5.jpg

 

b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :blink: U mnie w Gdańsku Lidl serwuje tę samą lornetkę, która dostępna była rok temu. Jedyne różnice jakie zauważyłem to opakowanie i "instrukcja obsługi" w języku czeskim -> Navod k obsluze. Opakowanie wygląda bliźniaczo do tego sprzed roku, ale kod paskowy wskazuje na produkcję u Niemiaszków (cyferka 4 na początku). Jako producenta wpisano jasno i wyraźnie "Meade Instruments Europe [...] Germany". Partia większa niż rok temu (wtedy tylko 10 rzucili) i co ciekawe dużo bardziej powtarzalna pod względem optycznym. Dokonałem przeglądu około 15 lornetek, z czego 10 było luźne mechanicznie (wątły mostek, dyndające okulary), 5 było OK. Z tych pięciu tylko jedna miała ścięte źrenice, pozostałe nie wykazywały większych różnic. Kolimacja na przyzwoitym poziomie, ale w hangarze nie byłem w stanie dłużej potestować dalszych odległości. Śmiało można było wybrać 4 egzemplarze z 15, które miałem w rękach. Dla mnie to ta sama lornetka co rok temu. W domu sprawdzę ewentualne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak rzeczywiście jest, w jednych sklepach lornetka jest sprzedawana jako Meade

(identyczna jak wcześniej), w innych jako Bresser-roznica to inny typ muszli okularowych,

gumowe dekle (przednie złączone) i troche inny typ pokretła regulacji dioptrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy wypadly w sumie dosc pomyslnie, lornetka wymagala jednak delikatnego

skolimowania-ale to na szczescie jest proste, dzieki srobkom kolimacyjym-teraz jest ideal

 

Wnioski: pole - dość duże, ostrość-też, odblaski-także bdb... hmm, ogolnie wiec jak wczesniej,

lornetka daje niesamowite odblaski (wg mnie odblaski pochodzą od przednich pryzmatów),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kupiłem - jestem zadowolony :) to moje "5 gr" do tego postu - w Poznańskich Lidl`ach jeszczą są zainteresowanie nikłe

 

Panowie jutro jadę do Lidla na mały rekonesans..mam zamiar ją kupić chocby na mały test porównawczy z lornetka "bazarową" ,która kupiłem jakis czas temu by zaspokoic głód do czasu zakupu "Dobrej" lornety..I tak więc jesli okaże sie jest dobra tzn lepsza od tej którą kupiłem za 70 zł..to ja przytulę na dłużej..a jak nie to oddam proste..Kupujcie zawsze mozecie oddać nie jestem pewien ale napewno do 5 dni jesli nie 10 -ciu bez podawania przyczyny..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni możesz tylko, gdy nie kupiłeś bezpośrednio. A więc przez internet, telefonicznie w telezakupach itp. Jak kupujesz w sklepie normalnym i masz możliwość pomacania, to nic z tego. Nie możesz odstąpić towaru i dostać zwrot pieniędzy. Zresztą jeśli kupiłeś bezpośrednio i wystąpią jakieś wady, to i tak towar nie podlega zwrotowi, tylko naprawie lub wymianie na sprawny. Zastanów się więc lepiej czy kupić. A przynajmniej dobrze obmacaj lornetkę i wybierz najlepszą. Teraz może to być trudne, bo leżą już parę dni i zostały najgorsze. Niestety mieliśmy okazję przekonać się, że lornetki z Lidla mają bardzo różny poziom jakości i możesz trafić na buble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać bez podawania przyczyny w ciągu 10 dni możesz tylko, gdy nie kupiłeś bezpośrednio. A więc przez internet, telefonicznie w telezakupach itp. Jak kupujesz w sklepie normalnym i masz możliwość pomacania, to nic z tego. Nie możesz odstąpić towaru i dostać zwrot pieniędzy. Zresztą jeśli kupiłeś bezpośrednio i wystąpią jakieś wady, to i tak towar nie podlega zwrotowi, tylko naprawie lub wymianie na sprawny. Zastanów się więc lepiej czy kupić. A przynajmniej dobrze obmacaj lornetkę i wybierz najlepszą. Teraz może to być trudne, bo leżą już parę dni i zostały najgorsze. Niestety mieliśmy okazję przekonać się, że lornetki z Lidla mają bardzo różny poziom jakości i możesz trafić na buble.

[/quo

 

Hmm nie wiem jak w Lidlu ale w GEANT nie miałem zadnego kłopotu by oddac sprzety róznorakie w tym optyka..Lidla obowiazują chyba takie same przepisy...

No ale to sprawdze na spokojnie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mbodek

trzeba spokojnie wybrac najlepszy model jaki się znajdzie,

troche obsluga na mnie dziwnie patrzyla, jak wycigalem n-tą

lornetkę i patrzylem na odległe regały z wędliną ... :lol:

 

ale oplacilo się, model jaki udalo mi się znaleźć daje

praktycznie punktowe obrazy gwiazd (Jowisz idealna kuleczka z księżycami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam uwagę dotyczącą możliwości zwrotu towaru do Lidla. Otóż znalazłem paragon na ETX, którego mam z czeskiego Lidla i tam jest następujące zdanie:

"Prumyslove zbozi je mozno vratit do jednoho mesice od datu nakupu"

A więc, o ile w polskich Lidlach są takie same zasady, można zwrócić towary przemysłowe w ciągu jednego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Proszę Państwa..Oznajmiam ,iż dokonałem zakupu!!...I jestem BARDZO ZADOWOLONY....

Ostrość super..Tento 10 x 50 znajomego wysiadło w przed biegach...

Wieczorkiem napisze coś wiecej o tym cacku:-)

 

Pozdrawiam

Ha ha - jakbym siebie słyszał ponad pół roku temu. Życzę wiele radości z lornetki i lepiej nie czytaj jej recenzji na optyczne.pl

Według mnie też jest cool, aczkolwiek nie jest pozbawiona wad. Ale czego się spodziewać po cudzie za 89 zł?

Jak masz pogodę, zasadź się z nią na kometę. Powinno być nieźle.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się znowu zapowiadane już wcześniej lornetki klasy 10x50 w Lidlu.

...

cena 88 zł, srednica obiektywów (za zewnatrz) 50 mm, szkła okularów też

takie jak wcześniej (czyli duże) = 2.3 cm, cała ogumowana, pryzmaty tak jak wcześniej "przyklejone",

ale jest śrubka z boku do kolimacji (pod gumą)

...

 

 

Cześć Michał..Mam prośbę możesz mi wskazać ,która to srubka do kolimacji?..nie chce czegos pop....ć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie sporo o refleksach tej lornetki (mam na myśli ver. 2) ale rozumianych jako wewnętrzne odlaski oglądając źrenice wyjściowe z pewnej odległości (z zewnątrz) czy podczas samych obserwacji (w tym wędrówki odbitych źródeł światła po polu widzenia), czy też i jedno i drugie ? Co do odlasków wewnątrz tubusa jak najbardziej się zgodzę - oględziny wykazały, że jest raczej "jasno" i połyskliwie. Co do drugiej kwestii (obserwacji jaśniejszych źródeł światła nocą) nie do końca się zgodzę, jest znacznie powyżej średniej jak na tak low-budgetowy sprzęt. O niebo lepiej spisuje się niż bazarówki ( w tym breakery i inne podróbki) którę dzięki pryzmatom bez jakichkolwiek warstw potrafią "odbić" księżyć kilkukrotnie :).

Jednocześnie spotkałem sie z tuzinem droższych lornetek, które nie radzily sobie tak dobrze jak ów bresser.

W moim uznaniu nie ma powodów do tragizowania :). Testuję tą lornetkę pod tym katem już n-ty dzień na jaśniejszych obiektach po osiedlu (w tym na latarniach) i wg mnie jest w normie. Odbicia umiarkowane. Na księżycu (z wczoraj) widać jeden odblask w postaci (rozmytej tarczy ale dość dyskretnie, stonowanie). Niejednokrotnie lornetki z japońską optyką potrafią "odbić" tarcze księżyca z szczegółami (refleks - podwojenie po ukosie tarczy księżyca z widocznymi ciemniejszymi i jasniejszymi obszarami). Na kolimacje mojego egzemplarza nie narzekam jest bardzo dobra - tarcza jowisz wyraźnie odgraniczona od tła widoczna jako jasna kulka + księżyce male kropki.

Z perspektywy czasu (doświadczeń z ver. 1 tej lornetki) odradzam wykręcac jej tubusy czy też generalnie grzebać wewnątrz. Po skręceniu może się okazać, że kolimacja nie jest ta sama jak sprzed rozkręcenia i zaczynają sie problemy.

Edytowane przez Shadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego nie rozumie. Dlaczego macie instrukcje po czesku??

Ja wybralam pudelko z angielska i niemicka instrukcja.........Szukalam po polsku , ale kolezanka z ktora bylam objasnila mi ze w zasadzie nie potrzebuje instrukcji...bo " Elwira nie badz taka tepa, kazdy wie w jakie otworu sie patrzy" :D:D

Wiec wzielam ta lornetke z instrukcja i pudelkiem niemieckim a 2 z angielskim..............

 

 

 

 

OD 0,5h mecze sie by dodac zdjecie!!!(opakowania i lornetki)

Dlaczego nie moge???

Mam jakiegos bana czy co???

Czuje sie niewinna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego nie rozumie. Dlaczego macie instrukcje po czesku??

Ja wybralam pudelko z angielska i niemicka instrukcja.........Szukalam po polsku , ale kolezanka z ktora bylam objasnila mi ze w zasadzie nie potrzebuje instrukcji...bo " Elwira nie badz taka tepa, kazdy wie w jakie otworu sie patrzy" :D:D

Wiec wzielam ta lornetke z instrukcja i pudelkiem niemieckim a 2 z angielskim..............

OD 0,5h mecze sie by dodac zdjecie!!!(opakowania i lornetki)

Dlaczego nie moge???

Mam jakiegos bana czy co???

Czuje sie niewinna :D

 

Zmień rozdzielczość zdjęcia na mniej niż 1024x768 i plik nie może być większy niż 1 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.