Skocz do zawartości

Filtr UV IR plus Canon350 zmodyfikowany


waldek

Rekomendowane odpowiedzi

Gorąco polecam ten filtr, nie przypuszczałem że będzie aż tak dobrze.

Kolory wychodzą prawie idealne, oczywiście przy odpowiednium zbalansowaniu.

Dla prób zrobiłem M13-tkę, bo w miescie i przy Ksieżycu to obiekt który wyjądkowo dobrze wychodzi.

Teraz dopiero czuję moc tego aparatu i jestem wstanie powalczyć ze znacznie droższymi SBIG-ami.

Jak zwykle luneta Tak. FS-128/1030 F8, 8 X 120sek. iso400 , Canon 350d plus filtr UV IR Baader

 

m13_8kldigitdev1.jpg m13_8kldigitdev1crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach piękne :)

 

ale warto może dodać, że Ty Waldku masz zmodyfikowanego canona?

tzn. ze zdjętym filtrem z przed matrycy, prawda?

pozdrowienia

 

a co ciekawe, Baader ledwo go wypuścił: http://www.baader-planetarium.de/zubehoer/...m#wechselfilter

a Ty już go masz przetestowanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi pamiętasz naszą dyskusję z "pewnym panem" w sprawie tego że ED to nie APO? :szczerbaty: Porównując nasze zdjęcia zrobione przecież w podobnych warunkach widać to jak na dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, ale EDek ma tylko 80mm średnicy i rozdzielczości nie przeskoczysz, ale fakt że ED-ki ciągną brązem dlatego najlepiej robić nimi czerwone obszary nieba, no i skupienie wiązki światła nie jest tak precyzyjne jak w przypadku sprzętów o lepszej korekcji aberracji chromatycznej. Ale za te pieniądze jest nie do pobicia w swojej klasie i to się liczy dla wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, ale EDek ma tylko 80mm średnicy i rozdzielczości nie przeskoczysz, ale fakt że ED-ki ciągną brązem

 

więc mozna kupić rubinara 500/5,6 który ma aż 90mm średnicy i nie ciągnie brązem i .... :szczerbaty:

 

ps. w telewizji mówili, że dziewczyny lubią brąz B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, ale EDek ma tylko 80mm średnicy i rozdzielczości nie przeskoczysz, ale fakt że ED-ki ciągną brązem dlatego najlepiej robić nimi czerwone obszary nieba, no i skupienie wiązki światła nie jest tak precyzyjne jak w przypadku sprzętów o lepszej korekcji aberracji chromatycznej. Ale za te pieniądze jest nie do pobicia w swojej klasie i to się liczy dla wielu.

... i dla mnie też... :Beer:

i nie chodzi mi o rozdzielczość bo na to rady nie ma, ale właśnie o ten kolor...

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi pamiętasz naszą dyskusję z "pewnym panem" w sprawie tego że ED to nie APO? :szczerbaty: Porównując nasze zdjęcia zrobione przecież w podobnych warunkach widać to jak na dłoni...

 

A czy ty masz zdemontowany filtr AA?

 

Pamietaj, ze bez niego obraz na poziomie pojedynczych pikseli bedzie znacznie ostrzejszy. Filtr AA znacznie zmiekcza obraz, taka jego rola. Za to nie mamy w Canonach interferencji (mory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty masz zdemontowany filtr AA?

 

Pamietaj, ze bez niego obraz na poziomie pojedynczych pikseli bedzie znacznie ostrzejszy. Filtr AA znacznie zmiekcza obraz, taka jego rola. Za to nie mamy w Canonach interferencji (mory).

mam nieprzerabianego Canona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek

 

Moja ulubiona M13 na Twoich zdjęciach podoba mi się jeszcze bardziej...

 

Jest przepiękna...

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

Miło mi, a przy najbliższej okazji poprawię efekt za miastem.

Powinno wyjść mrowie gwiazdeczek wokół tego co widać i tło będzie perfekt.

Dziękuję i pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
Teraz dopiero czuję moc tego aparatu i jestem wstanie powalczyć ze znacznie droższymi SBIG-ami....

 

o tak Waldek do tej pory było przeciętnie.... ;)

 

 

Serdecznie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak Waldek do tej pory było przeciętnie.... ;)

Serdecznie pozdrawiam !

 

Michał, ale zawsze może być lepiej. Tyle czynników wpływa na efekt końcowy że spełnienie wszystkich to nie takie proste.

Np. w tą samą noc cyknąłem jeszcze M57 mimo iż Księżyc poszedł mocno do góry i moje miejskie niebo rozświetliło śię jeszcze bardziej co mocno ograniczyło zasięg ale i tak wyszło lepiej niż się spodziewałem.

M57 to jasny obiekt ale stosunkowo mały jak na metrową ogniskową i w dodatku spory chip Canona 350d.

Trzeba będzie Mewlona podpiąć . Puki co 5 X 120sek. iso 400. Bez darków i flata bo to wszystko tak na szybko zrobione.

Pełen kadr 350-tki , 1metr ogniskowej i tu widać jakie to maleństwo w tej konfiguracji:

M57a2.jpg

 

Krop do rozsądnych rozmiarów.

M57a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

To prawda Waldku, ostatnio było kilka nocek na trening i troszkę się podszkoliłem - jest absolutnym faktem, że jeżeli chce się osiągać maksimum możliwości sprzętu trzeba też z siebie dać maksimum. Jest wiele elementów które mają kluczowy wpływ na efekt końcowy i niestety trzeba mieć sporo samodyscypliny i niestety trochę obsesyjną manierę sprawdzenia wszystkiego kilka razy a rezultat wtedy sam przyjdzie.... Tak czy inaczej na koniec jest z tego spora satysfakcja !

 

Odnośnie filtra napisz tylko proszę czy kupiłeś ten 2" czy też to malutkie okienko na 350D ?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr nie wycina zaświetlenia od świateł miejskich, ale przy jasnych obiektach takich jak np. M13, jasne tło można spokojnie wyeliminować. Z UHC-S i UV IR jeszcze prób nie robłem.

W tym temacie warto zaglądnąć tutaj: http://www.astrosurf.com/buil/filters/curves.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeziory Wielkie k. Poznania, pogoda perfekt tylko Księżyc trochę przeszkadzał.

Eksperyment z długą ogniskową czyli luneta Takahashi FS-128 F8 plus extender x1,6 i wypadkowa ogniskowa F 12,3 .

 

15 x 200sek. iso800, 350d zmodyfikowany plus filtr UV IR Baadera.

Montaż NJP160 guidowany ST-4

Trochę się bałem żeby nie przepalić środka i ustawiłem 200sek. a przy obróbce okazało się że można było dłużej pociągnąć.

m13jez1d.jpg m13jez1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.