Skocz do zawartości

Losmady GM8


giguś

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś jest chyba w astrofotografii temat o GM8.

Mój GM8 po początkowych trudnościach pracuje stabilnie i robie nim fotki.

Ostatnio robiłem ogniskowa 500mm ekspozycje 3 minutowe i nie było problemów.

Myślę że teraz z ogniskową 600mm będzie podobnie. Można jeszcze wprowadzić PEC i będzie lepiej.

Z moich obserwacji wynika że mój GM ma PE na poziomie +/- 6".

Jeśli chodzi o GOTO to jest do tego system Gemini - więcej info na www.losmandy.com

wagę jaka można na nim powiesić to coś koło 11kg więc jest to jest sprzęt do lekkich sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko napisał już Adamo, ja z mojej strony moge dodać że po przesiadce z lxd jestem bardzo bardzo zadowalony, wykonanie jest perfekcyjne, można porównać do wyrobów WO.

Dokładność prowadzenia również lepsza od chińszczyzny, udało mi się ciągnąć 10 minutowe ekspozycje z ogniskową 300mm bez lunetki biegunowej, teraz czekam na lunetke i bede próbował astrofoto z 640mm (refraktor 800 + field flatenner) myśle że też nie będzie problemu z kilku minutowymi ekspozycjami.

W Polsce używki raczej nie trafisz, jest kilka sztuk i wątpie żeby ktoś chciał sprzedać. Spróbuj na astromarcie lub zaryzykuj i zamów w sklepie za oceanem, możesz mieć szczęście i po kilku tygodniach mieć już montaż bez płacenia cła; ale możesz mieć też pecha... Mój i Adama montaż płynał do Polski kilka miesięcy, do tego Adam miał jakieś problemy z cłem, jednak wszystko dobrze się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o uzywany na astromaniaku sie zapytaj . Ze statywem za 9000 zl mialem oferte.

Choc sadze, ze to nie najlepszy wybor . GPDX chyba jest stabilniejszy. :Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc sadze, ze to nie najlepszy wybor . GPDX chyba jest stabilniejszy. :Beer:

 

tak na szybko znalazłem wykresy obu montaży, niech każdy oceni sam

http://www.astrosurf.com/demeautis/ep/gpdx.htm

http://www.astrosurf.com/demeautis/ep/gm8.htm

 

zresztą TomekL jakiś czas temu robił testy swojego g8 i rezultaty były bardzo dobre

Edytowane przez piotr_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię poprzedników, tzn. montaż można okiełznać do tego stopnia, że daje się robić zdjecia po 3 minuty z ogniskową 600mm bez większych problemów. Jedakże niech nikt się ie spodziewa, że po wydaniu sporej kwoty dostanie montaż który będzie rpowadził wszystko bez problemów. Myślę, że praca z każdym, nawet bardzo drogim montażem, wymaga nauki, cierpliwości, oswojenia, a wtedy przyjdą efekty.

Jako użytkownik śmiało mogę polecić ten montaż, według mnie wart jest swojej ceny (mam na myśli cenę amerykańską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą TomekL jakiś czas temu robił testy swojego g8 i rezultaty były bardzo dobre

 

Tak na szybko odnalazłem te moje wykresy i wrzuciłem do nich linki, jeśli ktoś ma ochotę na nie spojrzeć to zapraszam na telewy.republika.pl -> sprzęt -> Losmandy, opis sprzęty z powodu braków czasowych na razie jest słabiutki.

Dodam jeszcze od siebie, że w przypadku mojego montażu największym mankamentem były plastikowe obudowy na silniki, bardzo słabo chroniące, co widać zresztą bo mocowanie silnika w deklinacji nie wytrzymało transportu zza oceanu. Teraz osłony te zastąpiono solidniejszymi. Druga rzecz to lunetka biegunowa, wykonana na najwyższym poziomie i osobiście polecam jej nabycie razem z montażem. Wszystkie moje zdjęcia były robione po ustawieniu montażu tylko za jej pomocą, tak więc oszczędność czasu jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.