Skocz do zawartości

Podróże Astralne


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... przyglądam się tej tematyce od kilku dni i nie chce mi się wierzyć, że normalni ludzie wierzą w takie rzeczy... ja wiem, że to może jest ignorancja z mojej strony.. czy cokolwiek innego... jednak... wy tak na poważnie?...

 

Wszystko co jest nie do końca zrozumiałe ma swoich przeciwników bo łatwiej podejść do tego sceptycznie niż zadać sobie trochę trudu i moze zrozumieć...

 

Co do samych podróży astralnych podejrzewam, że osoba taka znajduje się w pewnym wymiarze do którego każdy może wejść i który posiada własne prawa ( takie lustrzane odbicie naszej rzeczywistości )

 

Hmm... masz na myśli podczas snu.. chyba podczas śmierci klinicznej ciało astralne opuszcza fizyczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kosmos jest normalny ? :rolleyes:

Każdy postrzega napewno takie rzeczy inaczej, ale myśle że to wszystko co mamy to sprowadza się tylko do jednej rzeczy, do Boga. I nikogo więcej.

Myślę, że nie ma potrzeby mieszać do tego żadnego Boga ani innego mistycyzmu, typu wędrówki dusz poza ciałem czy opętania przez wrogie duchy.

 

Sam bawiłem się kiedyś programem Brainwave. Owszem, dawało to wrażenie pewnego spowolnienia upływu czasu, i kilka dziwnych snów.

Nasz mózg jest bardzo precyzyjnym narzędziem. Słuchając muzyki generującej dudnienia możemy wpływać na niego w podobny sposób, jak wkładając do mózgu elektrody w odpowiednim miejscu. Pytanie, czy jest to bezpieczne? Pewnie równie bezpieczne, jak naprawianie komputera przy pomocy stukania młotkiem w procesor. Może trochę bezpieczniejsze, niż stymulowanie mózgu przy pomocy LSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest nie do końca zrozumiałe ma swoich przeciwników bo łatwiej podejść do tego sceptycznie niż zadać sobie trochę trudu i moze zrozumieć...

Hmm... masz na myśli podczas snu.. chyba podczas śmierci klinicznej ciało astralne opuszcza fizyczne??

 

podczas OBE oczywiście ( prawde mówiąć tak sobie wyobrażam śmierć )

 

OOBE nigdy nie wierzyłem zbytnio natomiast wywoływanie LD [ świadomy sen ] to akurat nie problem i sam wiele razy tego doswiadczyłem...

 

wiara nie ma tutaj nic do tego, natomiast LD wiele osób doświadcza - ja w śnie najczęściej latam :D ale trzeba się tego nauczyć :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałam nikogo urazić...

 

jednak chciałam wam podsunąć myśl - nie łatwiej przyjąć, że to wytwór naszego mózgu niż wytwór boskiej czy kosmicznej ingerencji?... to co wiesz, to co doświadczasz to to co mówi Ci mózg więc może to są jego małe kłamstewka?... Nie sugeruje, że się mylisz czy, że nie mówisz prawdy.. ale może mamy do czynienia z nadinterpretacją?

 

Przecież kiedyś też myślano, że np. przypływ Nilu to Boska ingerencja i nikt nie chciał słyszeć, że to całkiem naturalna sprawa – dziś jest inaczej. Może zbyt wiele filozofii dokładamy do naszego tajemniczego przyjaciela mózgu i jego kawałów...

 

Nie pisze przecież, że nie macie racji... mówię tylko, że ja patrzę na to inaczej... Nie mam wiedzy, która pozwoliła by mi powiedzieć, że się mylicie, jednak chyba warto wziąć różne opcje pod uwagę...

 

z wyrazami sympatii

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma potrzeby mieszać do tego żadnego Boga ani innego mistycyzmu, typu wędrówki dusz poza ciałem czy opętania przez wrogie duchy.

 

Sam bawiłem się kiedyś programem Brainwave. Owszem, dawało to wrażenie pewnego spowolnienia upływu czasu, i kilka dziwnych snów.

 

dziwne sny to nic nadzwyczajnego, robisz dziwne rzeczy ( wchodzisz w OBE ) to później śnisz o pierdołach nie mających nic wspólnego z OBE ale robiących mętlik w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałam nikogo urazić...

 

jednak chciałam wam podsunąć myśl - nie łatwiej przyjąć, że to wytwór naszego mózgu niż wytwór boskiej czy kosmicznej ingerencji?...

 

 

Anomalia

 

myśle że tak by było najprościej, jednak mi sie wydaje że to jest autentyczny świat myśli np wchodzą jednocześnie dwie osoby i sie spotykają..., Ja mogę tylko polecić Ci tego typu trans, skutków ubocznych nie zaobserwowałem u siebie :D napewno inaczej spoglądam teraz na rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra stara medytacja nikomu nie zaszkodziła, a wręcz przeciwnie... jednak wolę ją bez kosmicznej i międzywymiarowej otoczki... zdaje sobie sprawę, że to rzecz gustu... a o tym się w sumie nie dyskutuje

 

więcej tolerancji Panowie: dla odmiennego od waszego toku myślenia... to, że patrzymy na to inaczej nie znaczy, że nie może być to dla każdego z nas źródło ciekawych doznań.

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że sie nie przeprowadza naukowych eksperymentów jak ktoś mówi że potrafi OOBE, np. dwa laboratoria chociażby w pokojach obok siebie i np. do zapamiętania pewien ciąg cyfr, czy kolor czy cokolwiek.. ;-)

 

 

takie eksperymenty robiono, z negatywnym skutkiem. Ale były też przypadki że osoby fizyczne wuczówały obecność "ciał astralnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj testów było wiele, bo pewne osoby utrzymywały, że potrafią czytać w myślach innych osób czy zginać łyżki siłą umysłu.... amerykanie naprawdę się kiedyś tym przejęli i potraktowali to poważnie... jakiś czas temu oglądałam program o eksperymentach których dokonano dla potwierdzenie tych zjawisk i odkryto.. niezwykle genialne w swej prostocie sztuczki....

... oficjalnie nikt jeszcze nie potwierdził ani nie powtórzył w laboratorium (z powodzeniem) paranormalnych zjawisk .... co ich nie wyklucza... ale dość mocno osłabia argumenty zwolenników...

 

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astral to napewno nie wytwór naszego umysłu. Astral to inne pojęcie czasu i inny wymiar. Co można powiedzieć o takich osobach które właśnie spotykają sie we śnie ? Znam osoby które umawiają się przed snem gdzie się spotykają w jakim miejscu itp. A potem budząc się mówią o czym rozmawiały jak wyglądały i tak dalej.. Więc czy Astral to napewno wytwór mózgu ? Wydaje mi się że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zawsze są to jakieś osoby które znają jakieś osoby..

Nigdy nie jest tak, że ktoś powie : tak spotykam się w innym wymiarze z kumplem z innego miasta...

 

a teraz mówiąc poważnie..

 

dlaczego nie udowodniono tego nigdy naukowo?...

nie jestem zwolenniczką dogmatów i przyjmowania wszystkiego na wiarę..

 

poza tym jeśli przyjmując, że tak jest jak mówisz... to niesamowite jest, że w 4 wymiarze tak łatwo tym osobom się spotkać... ja czasami nie mogę się znaleźć z druga osobą w 3wymiarowym świecie... ;) ale może to tylko ja tak mam : )

 

zapewne wiele jest spraw tego typu których nie pojmę z powodów ograniczonego, 3 wymiarowego myślenia ale każdy argument który przybliży mnie do zrozumienia jest dla mnie ważny, chętnie dowiem się szczegółów.. jestem otwarta na wiedze... wiem, że wiele jest rzeczy na tym świecie o którym się filozofom nie śniło...

chętnie dam się przekonać

 

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj testów było wiele, bo pewne osoby utrzymywały, że potrafią czytać w myślach innych osób czy zginać łyżki siłą umysłu.... amerykanie naprawdę się kiedyś tym przejęli i potraktowali to poważnie... jakiś czas temu oglądałam program o eksperymentach których dokonano dla potwierdzenie tych zjawisk i odkryto.. niezwykle genialne w swej prostocie sztuczki....

... oficjalnie nikt jeszcze nie potwierdził ani nie powtórzył w laboratorium (z powodzeniem) paranormalnych zjawisk .... co ich nie wyklucza... ale dość mocno osłabia argumenty zwolenników...

Anomalia

 

ale opisujesz tu przykłady fizycznych zjawisk, które jak najbardziej są oszustwami. Podruże astralne są niefizyczne wiec nie można ich udowodnić bądz obalić. Badano osoby które wchodzą w stan OBE i potwierdzono dziwne zachowanie się organizmu, mnie to jak nie dziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze z 1,5 roku temu uczestniczyłem w projekcie ogólnie mówiąc o astralu. Było to w ten sposób organizowane że dostałem 4 płyty CD z presetami + książke. Projekt na tym polegał żeby opisywać swoje odczucia jakie powstawały za pomocą własnie dudnień różnicowych i odsyłać je do właściciela który mnie potem zraził do tego zresztą. W tym projekcie uczestniczyło z 5 osób z mojej miejscowości. Pewnego razu własnie była propozycja aby spotkać się we śnie (LD). Było chyba 6 osób biorących w tym udział i co prawda tylko dwóm to się udało uzyskać. Osoby wogóle nie miały kontaktu ze sobą po LD ! Najpierw opisywały to nam a potem dopiero spotykali się ze sobą w świecie rzeczywistym. I wtedy naprawde poczułem że to jednak nie jest wymysł naszego móżgu, że to jest własnie inna rzeczywistość.

Edytowane przez Bernard.Vivis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma nasze przekonanie o realności czegoś z faktem, że jest to zjawisko fizyczne?

...gdy ulegasz złudzeniu optycznemu też myślisz, że to zjawisko rzeczywiste.. nie podważysz chyba fakty, że zjawiska optyczne są zjawiskami fizycznymi i potrafią czasem w swojej figlarnej naturze wprowadzić człowieka w błąd...("fata morgana")

Stan naszego umysłu nie kreuje świata ani go nie odzwierciedla... możemy śnić o Bogu albo o jego braku... ale to i tak nic nie zmienia..

sen to stan umysłu... to jak nasz mózg nam to przetłumaczy to już inna bajka...

 

swoja droga zazdroszczę snów o nieskończoności....

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.