Skocz do zawartości

Test lornetki William Optics 7x50 ED


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pozwole sobie w tym momencie zacytować "Co najważniejsze, WO 7x50 ED kosztuje dwa razy mniej niż Fujinony. I to chyba powinno wystarczyć za cały komentarz."

Fakt niezaprzeczalny jednak ... roczna gwarancja ni jak sie ma do 10 lat gwarantowanych przez fujinona. Czyzby WO kierowalo się tutaj minimalizacją ceny finalnej tego produktu a moze .. jednak mechanika nie stoi na tak wysokim poziomie. Powiem tylko tyle w tym temacie w przypadku rozkolimowania tego produktu po roku uzytkowania właściciel napotka nielada problem z kolimacją (w tym ponowne "zapuszczenie"). Łączny wydatek rzedu od 150 do 200 zł jest nieunikniony (pod warunkiem, że jeszcze znajdzie sie optyk ktory sie tego podejmie).

 

pozdrawiam

Edytowane przez Shadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasz rynek nie jest rozpieszczany pod względem gwarancji przed producentów. Na Minolte Active w USA dostaje się 25 lat gwarancji w Polsce rok... Szkoda, że WO stosuje podobną taktykę i nie wiem czym to jest spowodowane, bo lornetka mechanicznie jest naprawdę solidna.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zapraszam na http://www.optyczne.pl/index.php?test=lornetki&test_l=84 do lektury testu lornetki WO 7x50 ED.

 

Arek

 

Uzywam tej lornetki od pół roku. Doprawdy nie wiem dlaczego miała by się rozkolimować... Jest mechanicznie i optycznie znakomita. Szczerze powiem, że mam zamiar kupić 8x42 APO do celów turystycznych. Noszenie 7x50 po górach z pełnym plecakiem i cyfrową lustrzanką powoduje bardzo duży ubytek płynów...

Ale do astro absolutnie polecam.

Pozdrawiam i pogodnego nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że mam zamiar kupić 8x42 APO do celów turystycznych.

 

Była to lornetka nad którą zastanawiałem się podczas poszukiwań mojej ptasiej lornetki. Troszkę pogrzebałem i popytałem o niej w internecie. Optycznie podobno jest całkiem w porządku, ale na birdforum.net użytkownicy, którzy mają ją dłużej niestety raczej ją odradzali. Obudowa nie jest dość trwała i bywa, że odłamuje się końcówka przy obiektywach, a także po niezbyt długim czasie lornetka się rozszczelnia i paruje od środka na mrozie.

 

Powtarzam tylko zaszłyszane opinie i nie mogę twierdzić tego wszystkiego z całą odpowiedzialnością. Tym niemniej polecam trochę poszukiwań przed wydaniem 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja tej lornetki na birdforum pochodzi z Marca 2005. Lornetka jest więc na rynku od półtora roku. W Polsce zapewne krócej. Możliwe, że kwestia narzekania na jakość jest wynikiem chińskiej produkcji i pewnej większej losowości w tej materii. Z tego co czytałem to użytkownicy np. lornetki Nikon Monarch także produkowanej w Chinach radzą obejrzeć kilka egzemplarzy w sklepie, bo mogą się one zauważalnie różnić. Możliwe, że tak samo jest i z WO 8x42. Przy kupowaniu wysyłkowym niektórzy mogą mieć pecha. Poza tym WO jest dosyć nową firmą na rynku lornetek i możliwe, że pierwsze egzemplarze na amerykańskim rynku miały słabszą kontrolę jakości, co poprawiło się dopiero nieco później. W Polsce dystrybutorem jest Delta Optical, która ma opinię dbającej o klienta, więc może i oni mają jakiś udział w jakości.

 

Jeszcze raz podkreślam, że lornetki nie widziałem i że tylko podrzucam pewne zasłyszane informacje, które wcale nie muszą być pewne.

Edytowane przez Miernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.