Skocz do zawartości

Wyruszam na zakupy - Barlow


grzel

Rekomendowane odpowiedzi

Tedi, chyba tak, ale już tylko raczej do astrofoto i jeszcze pod warunkiem, że są właśnie z wyższej półki,

 

bo to zawsze jakiś rodzaj kompromisu, bo wiadomo lepsza dłuższa rura, niż krótsza z barlowem (pod względem jakości obrazu)

ale!, dłuższa rura, to już koniecznośc lepszego montażu/prowadzenia, niż krótszej/lżejszej,

degradacja obrazu przez barlowa może być mniejsza, niż efekty "przeciążonego" montażu, z długą/ciężką (fizycznie) "rurą".

pozdrowienia

 

a wracając, grzel, popytaj w Delcie, czy nie mają czasem jeszcze barlowa WO, lecz w odmianie 1 1/4" (2" jest, ale strasznie drogi), bo porównywałem go kiedyś z barlowem Vixena, heh i w newtonie 200mm, f/5 i okulary vixena LV, WO dawał jednak trochę lepsze obrazy, niż ten Vixena ( http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...8ae79e586f8f048 ), dziwne ale jednak wybór padł na WO

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jest sens kupować większe mnożniki Barlowa??

Winietowanie i spadek jasności optycznej całego układu pomijamy-w końcu od czego są jasne newtony

czy może się mocno mylę??

 

Gość testował okular 24mm z PowerMate 5x i chyba był zadowolony z efektów:

 

Tele Vue 24mm Panoptic + 5x Powermate vs. Takahashi 5mm LE-ED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że dziś brak tego Barlowa. Za to wkrótce będzie Tał (NPZ) 3x rosyjski. Kupiłem we wrześniu, tak rosyjsko wykonany (waży!) ale w pudełeczku, gabce, folijce, z ciasnymi kapturkami z obu stron. Obraz nieco bardziej żółtawy od Meade 2x z serii 4000, ale za 115 PL! Planetki robię przez niego - zawsze ciut większe. Aberracja dla mnie żadna - polecam, szczególnie za te pieniądze. Zobacz fotki Marsa w galerii.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Pozbyłem się barlowa który dołączony był do zestawu, nie byłem z niego zadowolony,

obraz wyraźnie tracił na jakości przy jego stosowaniu, ciężko było z ostrością itp.

Stoję przed wyborem kupna nowego, pytanie tylko który będzie najlepiej pasował do mojego telepa?

- "Antares" 2x / 1,25"

- "Soligor" 2x / 1,25"

- Vixen Barlow 2x

 

Okulary którymi obecnie dysponuje to te dołączone do telepa, 10mm i 25mm.

Zaznaczam, że czytałem test barlowów z astronocy oraz poprzednie posty z tego forum.

Licze na sugestie oraz pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozbyłem się barlowa który dołączony był do zestawu, nie byłem z niego zadowolony,

obraz wyraźnie tracił na jakości przy jego stosowaniu, ciężko było z ostrością itp.

http://www.allegro.pl/item109644587_soczew..._teleskopu.html

 

NID młody człowieku, to jest prezentacja całego ciebie w jednym poście niech sobie ludzie poczytają!!!

 

"Witam, mam do zaoferowania soczewkę Barlowa z zestawu SKY-WATCHER (SYNTA) 114/900 EQ2 który cechuje się wyśmienitą relacją jakość/cena.

...

Jak wiadomo soczewka barlowa powiększa obraz dwukrotnie, dzięki czemu możemy dostrzec szczegółowo kratery na księżycu, tarcze planet itp.

NID_barlow.JPG

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.