Skocz do zawartości

ASTRONOCE.pl


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne "cuda do zaliczenia" :)

Kasjopeja teraz na początku nocy w zenicie, więc Syntą trudno w nią się celuje. Ale po północy mam ją po prostu "na patelni" :)

Dzięki za Kasjopeję!!!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze marne, jak się nie cieszyć z Kasjopei :)

Nie dość, że "na patelni", to sporo w niej baaardzo ciekawych obiektów! Przy pierwszej okazji armata właśnie tam będzie celować, aż nie zmarznę, albo lustra nie zaparują :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Wy tak macie ale ja mimo posiadania mapek o wiele bardziej wole takie opisy lub audycje radiowe.Nawet takową ostatnio "złapałem" w radiu "Katowice" w niedziele kilka minut po 20.00 można się dowiedzieć co na niebie słychać w przeciągu tygodnia.Idę dalej czytać wyśmienity artykuł ;)

dobra robota :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem uradowany artykułem o Kasjopei, tym bardziej, ze ze wzgledu na sympatię do wszelakich gromad gwiazd, ta konstelacja jest jedną z moich faworytek

Na szczęście, w przeciwieństwie do gwiazdozbiorów tzw. letnich czy zimowych Kasjopea jest okołobiegunowa i mamy ją do dyspozycji przez cały rok.

 

Wracając do artykułu - wspaniale napisany w ciekawy, dowcipny sposób, w przeciwieństwie do suchych i czerstwych tekstów jakie możemy często spotkać, opisujących astronomiczne obiekty - Small Wonders jest napisany z pasją!

Podzielam również słaboścć autora artykułu do gromady 7789, uważąm ją za jedną z najpiękniejszych gromad gwiazd, chociaż jest to trudny obiekt. Przy teleskopie 8'' potrzebuje naprawdę dobrej widoczności aby gromada pokazała wszystkie swoje atrybuty i mnóstwo słabych pięknych szpileczek.

Ostatnimi czasy oglądałem ją 4 razy i tylko raz wyglądała wspaniale, raz średnio, a dwa razy ze wzgledu na słaby seeing wygladała mało atrakcyjnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo lubię czytać te artykuły, są bardzo ciekawe i wiele można się z nich dowiedzieć. A wiadomości ujęte w nich są naprawde fajnie przedstawione, czyta się to bardzo przyjemnie. Czekamy na następne . :Beer:

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Melduję, że na Astronocach pokazał się Byk. Tym razem mniej cudów, za to piękne opisy M1 i Plejad. Jak dla mnie NGC1514 jest głównym celem w Byku- jeszcze jej nie widziałem.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że na Astronocach pokazał się Byk. Tym razem mniej cudów, za to piękne opisy M1 i Plejad. Jak dla mnie NGC1514 jest głównym celem w Byku- jeszcze jej nie widziałem.

 

Ja sobie wszystkie artykuły drukuje. Naprawdę w tym natłoku DS-ów warto mieć jakiś przewodnich po najlepszych, bo wszystkich człowiek i tak nie zobaczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka Small Wonders są genialne...

Do końca miesiąca na astronocach wybieramy ASTROHIT2006. Każdy może oddać swój głos! Na razie prowadzi wieczna i niezastąpiona Synta 200/1200. Czy to się zmieni? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny small wonders w kolejce w oczeniwaniu na pogode :szczerbaty:

 

Pogoda ma sie zmienic na lepsze, dlatego zdecydowalem sie wrzucic dwa kolejne odcinki od razu.

Postudiujcie w domu poki sa chmury i wyjdzcie pod ciemne niebo przygotowani!

 

Pozdrawiam

Marcin

 

http://www.astronoce.pl/inne.php?id=9

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

NA ASTRONOCE WRACAJĄ ZAGADKI!

 

Ostatnie ZAGADKI SPRZĘTOWE cieszyły się sporym powodzeniem i uznaliście je za fajną wspólną zabawę, więc idąc tym tropem postanowiliśmy kontynuować i organizujemy kolejną zagadkową rywalizację z nowymi nagrodami!

Dajemy info coby ich nie przegapić! Już jutro START!

 

http://www.astronoce.pl/index.php?id=237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.