Skocz do zawartości

Zmiany w Astro-Forum.org – lipiec 2006


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany w Astro-Forum.org – lipiec 2006

 

Dzisiaj dokonaliśmy kilku modyfikacji w systemie forum. Jest to konsekwentnie realizowany plan, który ma na celu zwiększenie komfortu użytkowania naszego forum, poprzez ograniczenie cyber-wandalizmu i zapanowanie nad strukturą informacji.

 

Od prawie roku staramy się pilnować forum przed trolami, którzy zakładają nowe konta, tylko po to, aby wysłać komuś nieprzyjazną wiadomość lub zamieścić komercyjne ogłoszenie. Dzisiejsze zmiany spowodują, całkowity zanik tego typu zjawisk.

 

Co zmieniliśmy:

  • wprowadziliśmy rozgraniczenie statusu Usera na: „Newbie” i „Astroamator”
  • wprowadziliśmy ograniczenia dla „Newbie” (szczegóły poniżej)

oraz kilka modyfikacji, które nie ułatwią życia, ale pozwolą zapanować nad galopującym transferem (rosnące koszty utrzymania AF):

  • wielkość załączników zmniejszona została do 512KB/post
  • ograniczyliśmy typy załączników do: jpg, gif, png, pdf, oraz oczywiście zip

A teraz to, czego nikt nie lubi – ograniczenia dla nowych użytkowników:

OD DZISIAJ:

  • brak możliwości umieszczania ogłoszeń w działach giełdowych
  • ograniczenie wielkości załączników do 256KB/post

W NASTĘPNYCH KROKACH:

  • brak możliwości wysyłania Prywatnych Wiadomości,
  • brak widoczności i możliwości umieszczania postów w niektórych działach, szczególnie w Hyde Park, Granice Nauki
  • brak widoczności działu „Sprawy Astro-Forum.org”
  • inne (w trakcie omawiania)

Poza sprawami organizacyjno-porządkowymi, działania te mają także ograniczyć napływ użytkowników nie zainteresowanych astronomią. Uniemożliwi to indeksowanie zawartości tych działów przez popularne przeszukiwarki (np. Google), co jest ostatnio bardzo problematyczne i zaczyna stanowić znaczący udział w popularności AF. Ciekawostka: Niektóre zdjęcia osiągają po kilkadziesiąt tysięcy odsłon (z działu Hyde Park). Ruch ten nie jest to generowane przez nas, tylko przez inne serwisy, które linkują do śmiesznych zdjęć z AF.

 

Zmiany te wiążą się niestety z pewna uciążliwością dla stałych użytkowników. Starałem się je ograniczyć do minimum.

 

- - - U W A G A ! - - -



Promocja z grupy Newbie do grupy Astroamator następuje poprzez przekroczenie 10 postów (licznik). Niestety nie da się nominować automatycznie. System promuje osobę do kolejnej grupy tylko w momencie napisania postu. Oznacza to, że w tej chwili wszyscy są Newbie, niezależnie od tego, ile mają postów. Wystarczy jednak, że gdziekolwiek na tym forum napiszecie post, system sprawdzi stan licznika i natychmiast awansuje Was do grupy Astroamator.

- - - . - - -



Powyższy problem jest głównym powodem opóźnienia wprowadzenia blokady dla Newbie. Zaczekamy, aż jak najwięcej z was przepłynie do nowej grupy spontanicznie, poprzez używanie forum.

 

Mam nadzieję, że powyższe zmiany przyjmiecie ze zrozumieniem, a przejściowe problemy nie sprawią Wam znaczynych kłopotów.

 

Wierzę, że wynagrodzimy Wam chwilowe komplikacje nadchodzącymi wkrótce nowymi usługami Astro-Forum.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry... Ja tu wracam z obserwów a tu taka niespodzianka...

 

Półtora roku harowania na forum, a tu znowu newbie... :blink:

 

Jak to dobrze że teraz po tym poście wszystko wróci do normalności... :Beer:

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że trzeba wprowadzić stopnie z masonerii, żeby każdy wiedział, że Kawaler Wschodu lepszy od byle Czeladnika, a Najwyższy Komandor Świątyni mądrzejszy od nich obu.

 

Adam, jak sobie zrobisz, tak będzie, ale mnie w całym tym tekście przekonuje jeden argument: że za dużo jest cross-linków do śmiesznych obrazków w Hyde Parku, co powoduje obciążenie łącza. To może wystarczyło wywalić do kosza wszystkie stare obrazki z HP, albo sprawić, żeby były widoczne dopiero po zalogowaniu i zabronić/poprosić o nieumieszczanie tego typu obrazków na forum, skoro są do tego specjalistyczne serwisy typu imageshack?

 

Cała reszta wydaje mi się strzelaniem z armaty do wróbli i rozwiązywaniem nieistniejących problemów. Mamy jakąś inwazję ogłoszeń? Zalew wiadomości od newbies w Granicach Nauki? Atak trolli na PM?

 

Tam, gdzie było prosto (dla newbies) robimy skomplikowanie. A jak ktoś zachce być złośliwy, to napisze 10 bzdurnych wiadmości, żeby przestać być newbie i wysłać swoje ogłoszenie. To co, wprowadzimy limit wiadomości na dzień? Okres karencji dla kandydata na członka? Może od razu uroczyste pasowanie na Astroamatora wymagające trzech osób wprowadzających?

 

Adam, zrobisz jak zechcesz (już zrobiłeś), ale doświadczenie uczy, że im prościej, tym lepiej.

 

(I tak oto, dzięki temu postowi, przestałem być newbie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w Astro-Forum.org – lipiec 2006

 

W NASTĘPNYCH KROKACH:

  • brak możliwości wysyłania Prywatnych Wiadomości,
     
  • brak widoczności i możliwości umieszczania postów w niektórych działach, szczególnie w Hyde Park, Granice Nauki
     
  • brak widoczności działu „Sprawy Astro-Forum.org”
     
  • inne (w trakcie omawiania)

 

Te zmiany będą dotyczyć nowych czy wszystkich użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany będą dotyczyć nowych czy wszystkich użytkowników?

 

 

Grzel, wytłuszczę ten fragment specjalnie dla Ciebie:

 

 

Zmiany w Astro-Forum.org – lipiec 2006

 

 

A teraz to, czego nikt nie lubi – ograniczenia dla nowych użytkowników:

OD DZISIAJ:

  • brak możliwości umieszczania ogłoszeń w działach giełdowych
     
  • ograniczenie wielkości załączników do 256KB/post

W NASTĘPNYCH KROKACH:

  • brak możliwości wysyłania Prywatnych Wiadomości,
     
     
  • brak widoczności i możliwości umieszczania postów w niektórych działach, szczególnie w Hyde Park, Granice Nauki
     
     
  • brak widoczności działu „Sprawy Astro-Forum.org”
     
     
  • inne (w trakcie omawiania)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że trzeba wprowadzić stopnie z masonerii, żeby każdy wiedział, że Kawaler Wschodu lepszy od byle Czeladnika, a Najwyższy Komandor Świątyni mądrzejszy od nich obu.
owszem, ale w wątku o ufokach B)

 

Cała reszta wydaje mi się strzelaniem z armaty do wróbli i rozwiązywaniem nieistniejących problemów. Mamy jakąś inwazję ogłoszeń? Zalew wiadomości od newbies w Granicach Nauki? Atak trolli na PM?
to, że tego nie widzisz, nie oznacza, że tego niema, a mianowicie to, że nieustanie siedzi ktoś z moderatorów na forum i pilnuje, żebyś właśnie czegoś takiego nie widział

 

Tam, gdzie było prosto (dla newbies) robimy skomplikowanie. A jak ktoś zachce być złośliwy, to napisze 10 bzdurnych wiadmości, żeby przestać być newbie i wysłać swoje ogłoszenie. To co, wprowadzimy limit wiadomości na dzień? Okres karencji dla kandydata na członka? Może od razu uroczyste pasowanie na Astroamatora wymagające trzech osób wprowadzających?
nie popadaj w paranoję, chodzi o to, zeby utrudnić dostęp do Forum takim osobom, a nie zlikwidować trolowanie, bo to raczej mało realne

 

(I tak oto, dzięki temu postowi, przestałem być newbie)
no widzisz jakie to proste :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że troli nie ma? Hmmmm...

 

Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym. Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

 

Cytat pochodzi z Wikipedii. Tu cały artykuł: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
brak możliwości umieszczania ogłoszeń w działach giełdowych

 

Kiedyś wysunąłem taką sugestię i widze że Rada wpładła na podobny pomysł, lub wzięła nasze propozycje na poważnie, uniemożliwi to handlarzom robić z asto-forum giełdy towarowej, i żelazną witką gawiedź wygoni a kramy powywraca, super posunięcie :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wysunąłem taką sugestię i widze że Rada wpładła na podobny pomysł, lub wzięła nasze propozycje na poważnie, uniemożliwi to handlarzom robić z asto-forum giełdy towarowej, i żelazną witką gawiedź wygoni a kramy powywraca, super posunięcie :helo:

 

Tak - zdecydowanie ten pomysł jest zainspirowany waszymi postulatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie akceptuję nowych zasad wprowadzonych odgórnie na A-F oraz nie podobają mi się praktyki cenzorskie Rady

Forum, których byliśmy świadkami choćby wczoraj uprzejmie proszę o skasowanie mojego konta na A-F. Wszystkim użytkownikom A-F dziękuje za 3 lata wspólnej wymiany doświadczeń.

 

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na zasadzie kolorowych gazet , zeby bylo strawne dla wszystkich . Indywidualnosci z oczywistych powodow nie utrzymaja sie . Sa za czarno biali.

 

Obserwujac 3 asro fora mozna bylo zauwazyc w 2 z nich tedecje do bycia kolorowa gazeta. Trzecim zarzadzaja ludzie bardziej kompetentni w astro i jakos powoli rozwija sie ale w starym stylu co mi odpowiada.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :( Za dużo, zdecydowanie za dużo ingerencji, ograniczeń, przenoszenia i kasowania postów i całych tematów, usuwania postów niewygodnych i udowadniania nam na siłę, że to wszystko "dla naszego dobra" <_< Ile jeszcze ludzi musi odejść z A-F ???

 

Widzisz Radek, ja też wierzyłem kiedyś w dobry, uczciwy świat. Ty widzę jesteś idealistą.

 

Żadna z tych zmian, nie miała żadnego wpływu na Arka. Należy Wam się wyjaśnienie, że równolegle z tymi zmianami rada zaczęła zastanawiać się, co zrobić z reklamami komercyjnym na forum. Niestety, coraz częściej stajemy się jak dojna krowa, której celem jest dać mleko. A walka jest oczywiście o nas wszystkich.

 

Ja wszystko rozumiem, jeżeli jest promocja, to ma być ona sprawiedliwa i dwustronna. Na dzisiaj byliśmy (ja i Sumas) umowieni z Arkiem, żeby zaproponować mu "układ", który miał zagwarantować symetryczność współpracy, czyli jeżeli reklamuje swój serwis komercyjny w co drugim poście, to niech np. udostępni forum nagłówki aktualności, niech czasami wrzuci swoje opinie o sprzęcie do nas, oraz zobowiąże się do promowania Astro-Forum, a także zwyczajnie, że poświęci AF trochę więcej czasu. Chciałem mu zaproponować wyłącznośc na wspólne organizować imprez i zlotów (astro-foto). Chciałem mu zaproponować nadzór nad naszym forum fotograficznym, w zamian za rezygnację z jego własnego (konkurencyjne dla nas - jest astro, jest foto).

 

Astro-Forum.org miało stać się oficjalnym partnerem Opt.pl. Mieliśmy razem we współpracy rozwijać obydwie inicjatywy.

 

To samo tyczy się każdego serwisu komercyjnego, który chce rozpoczynać swoją działalność na Astro-Forum. Jeżeli kiedyś ograniczyliśmy działalność jednego podmiotu komercyjnego, to nie możemy przymykać oka na inne.

 

Zupełnie nie rozumiem, jak ktoś może wolić rozpoczynać "wojne", zamiast starać się znaleźć wspólne rozwiązanie i rozwijać wspólne korzyści.

 

PS. Szczególnie wczorajsze akcje z "Takim jednym" były zupełnie niepotrzebne. Rozumiem, że ma to pokazać, że cała ludzkość jest przeciwko działaniom rady. Jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na zasadzie kolorowych gazet , zeby bylo strawne dla wszystkich . Indywidualnosci z oczywistych powodow nie utrzymaja sie . Sa za czarno biali.

 

Obserwujac 3 asro fora mozna bylo zauwazyc w 2 z nich tedecje do bycia kolorowa gazeta. Trzecim zarzadzaja ludzie bardziej kompetentni w astro i jakos powoli rozwija sie ale w starym stylu co mi odpowiada.

 

Zbig, jak chcesz coś powiedzieć, to dokończ. Bo zaraz pomyśle, że to twój spisek.

Które forum ci się podoba, które mniej i dlaczego. Wtedy wytłumaczę ci, dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim użytkownikom A-F dziękuje za 3 lata wspólnej wymiany doświadczeń.

 

Pozdrawiam,

Arek

 

Ależ Wodzu, co też wódz...

 

Radek: jak zwykle 100% racji, niestety.

Adam: świat jest dobry i uczciwy. A przynajmniej trzeba w to wierzyć, inaczej nie warto żyć.

Naprawdę uważasz, że optyczne-pl to serwis komercyjny? I że Arek za bardzo go reklamował na AF???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zostałem wywołany do tablicy, więc odpowiem:

 

1. Posty informujące o testach na Opt.pl starałem się prowadzić

w jednym wątku, żeby zbyt nachalnie nie wychodzić przed szereg.

Stosowałem się przy tym do uwag Rady Forum np. Sumas zwrócił mi

uwagę, żebym dawał bezpośrednie linki do testów i od tego czasu

dawałem tylko takie.

 

2. Rada sama z siebie wrzucała posty z naszymi testami jako Polecane

i nigdy nie dała mi nawet sygnału, że coś jest nie tak i że czuje

się jak "dojna krowa".

 

3. Wczoraj zostałem postawiony przed faktem dokonanym, nazwa Opt.pl

(podobnie jak Astnce.pl) została zakazana, przy czym na przykład

zakaz ten nie dotyczył SkySkope.

 

4. Nigdy, ale to nigdy nie dałem linku ani nie zachęcałem nikogo

z A-F do przejścia na forum przy Opt.pl

 

5. Nie zaprzestałem działalności i udzielania rad na A-F. Mam na

A-F ponad 1500 postów, proszę zobaczyć ile z nich dotyczy reklamy

Opt.pl

 

6. Zostałem w prywatnej wiadmości posądzony przez Jesiona, że to

ja wczoraj pisałem posty jako "Taki Jeden", które pokazywały, że

na innych forach Jesion praktykuje zachowania, których chce zabronić

na A-F.

 

7. Na spotkanie nie byliśmy jeszcze umówieni, bo Jesion nie potwierdził

terminu, a właściciel Opt.pl bardzo się zdziwił, gdy z postu Jesiona

dowiedział się, że jakoby miał być parterem A-F.

 

8. Uważam że zakazanie nazwy Opt.pl jest świetnym wstępem do rozmów

o współpracy.

 

9. Uważam że zakazywanie linków do stron z testami sprzetu jest

działaniem na szkodę użytkowników A-F. Bo jesli chcemy być uczciwi

to trzeba zakazać linków do Pzone, dprewiew, fpolis, opt.pl, astnce.pl

i wielu innych. Trzeba moim zdaniem rozgraniczyć serwisy informacyjne

od sklepów internetowych.

 

Przepraszam jeśli ktoś poczuł się nachalnie raklamowany moimi postami. To się już

nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.