Skocz do zawartości

Zmiany w Astro-Forum.org – lipiec 2006


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ Wodzu, co też wódz...

 

Radek: jak zwykle 100% racji, niestety.

Adam: świat jest dobry i uczciwy. A przynajmniej trzeba w to wierzyć, inaczej nie warto żyć.

Naprawdę uważasz, że optyczne-pl to serwis komercyjny? I że Arek za bardzo go reklamował na AF???

 

BBwro, nie znasz mnie, masz do mnie żal, nie wykorzystuj każdej sytuacji, żeby odgrywać się na mojej osobie. Uwierz wreszcie, że nikogo nie obchodzi twój stosunek do mojej osoby.

 

Właśnie w tej chwili wysłałem wiadomość do Rady, aby wycofać z astro-forum wszystkie ograniczenia oraz całkowicie wyłączyć moderację. Każda z firm może się reklamować (także astrokrak), każdy na giełdzie handlować. ML może wracać, Domek, Gregory - jeżeli chodzi o mnie, to od jutra możecie wracać.

 

Każdy od teraz będzie mógł wrzucać choćby jeden link że coś w serwisie opublikował. Będziemy mieli 100 postów dziennie z zawartością jednego linka.

 

Astro4u od wielu miesięcy wprowadziło system "newbie" i jak widać, pozwoliło to zapanować nad jakościa treści. Obawiam się, że za chwilę astro-forum przeistoczy się właśnie w kolorowy magazyn - jak pisał zbig. Będzie o UFO, o OBE, o cudzie znad Bzury. Hyde Park kwitnie, teraz będziecie się mogli od ch... wyzywać.

 

Od tej chwili jestem zwolennikiem całkowitej wolności i jako użytkownik zajme takie samo stanowisko, jak BBwro, Radek i inni.

 

Mam nadzieje, że Rada przychyli się do mojego wniosku. Viva la rev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBwro, nie znasz mnie, masz do mnie żal, nie wykorzystuj każdej sytuacji, żeby odgrywać się na mojej osobie. Uwierz wreszcie, że nikogo nie obchodzi twój stosunek do mojej osoby.

 

Żartujesz, prawda?

Albo naprawdę nazywasz się K. i jesteś trzecim bliźniakiem naszego prezydenta, oni są tacy pamiętliwi.

Sprawa, o której myślisz, już dawno mnie nie interesuje, czemu wydaje mi się dawałem kilkakrotnie wyraz. a moje pisanie tutaj nie ma z nią nic wspólnego. To przykre, że zamiast rzeczowo zareagować na spokojną krytykę (pomysłu, nie Ciebie) wolisz się obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie spokojnie, co jakiś czas czytam ten dział. Staram się wspomagać dobre (moim zdaniem) pomysły na AF (baza wiedzy, download) jak tylko potrafię. W zamian czerpię garściami więdzę którą to forum jest przesiąknięte. Czasami irytuję się gdy jakaś świerzynka doradza do obserwacji z ręki lornetkę o powiększeniu 40x, albo wypisuje testy sprzętu pisane w samych superlatywach po 2 godzinach od wyjęcia sprzętu z pudełka, itp. Zastanawiam się czy faktycznie takie restrykcyjne podejście nie załatwi sprawy...

 

Przeczekałem wojne z AK (nie wnikając za co, a raczej co było jej efektem).

Mam nadzieję przeczekać wojnę z OPT.pl (ponownie nie wnikając za co, a wnikając jaki bedzie efekt).

Mam nadzieję nie doczekac wojny z Astronocami (nie ważne za co).

 

Proszę, nie bądźcie bardziej swięci od naszych braci prezydentów. Tępcie troli i allegrowców. Nie zwalczajcie wartościowych witryn!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zostałem wywołany do tablicy, więc odpowiem:

 

1. Posty informujące o testach na Opt.pl starałem się prowadzić

w jednym wątku, żeby zbyt nachalnie nie wychodzić przed szereg.

Stosowałem się przy tym do uwag Rady Forum np. Sumas zwrócił mi

uwagę, żebym dawał bezpośrednie linki do testów i od tego czasu

dawałem tylko takie.

 

Nie prawda, dawałeś w wielu wątkach, a nawet w kilku działach. Sumas przenosił, łaczył, i prosił, żebyś nie dawał do głównej strony. Do póki było to incydentalne, nie budziło wątpliwości.

 

2. Rada sama z siebie wrzucała posty z naszymi testami jako Polecane

i nigdy nie dała mi nawet sygnału, że coś jest nie tak i że czuje

się jak "dojna krowa".

 

Nie dawała, bo i nie widziała tego procederu. Sprawa zaczęła się wczoraj/przedwczoraj.

 

3. Wczoraj zostałem postawiony przed faktem dokonanym, nazwa Opt.pl

(podobnie jak Astnce.pl) została zakazana, przy czym na przykład

zakaz ten nie dotyczył SkySkope.

 

Nie manipuluj ludziom w głowach. Po pierwsze - skyscope nie ma, więc nie wiem, jakie tu ma znaczenie. Po drugie, jeżeli nawet miałby być, to byłby iniacjatywą rozwoju tego forum i jego częścią. Jeżeli nie widzisz różnicy, to już nigdy jej nie zobaczysz. O ile mi wiadomo, link do Optyczne został usunięty póki co TYLKO W JEDNYM POŚCIE. Więc o czym ty piszesz?

 

4. Nigdy, ale to nigdy nie dałem linku ani nie zachęcałem nikogo

z A-F do przejścia na forum przy Opt.pl

 

Sprytne zdanie, choć nie wiem, jakie ma znaczenie. Dobrze wiesz, że gdybyś tak zrobił, to rozmowa nie toczyłaby się takim torem. Sami użytkownicy by ci zwrócili uwagę. Za to bardzo nachalnie nawołujesz do udzielania się na innym forum, zwanym - komentarze na Optyczne.pl

 

5. Nie zaprzestałem działalności i udzielania rad na A-F. Mam na

A-F ponad 1500 postów, proszę zobaczyć ile z nich dotyczy reklamy

Opt.pl

 

Oj Arek, nie rób z ludzi kalek umysłowych. Niech może sprawdzą, ile jest reklam od momentu startu serwisu, a nie od początku forum. Nie manipuluj proszę.

 

6. Zostałem w prywatnej wiadmości posądzony przez Jesiona, że to

ja wczoraj pisałem posty jako "Taki Jeden", które pokazywały, że

na innych forach Jesion praktykuje zachowania, których chce zabronić

na A-F.

 

Arek, ja nie muszę nikogo posądzać - ja to wiem. Sam fakt, że w kolejnym poście starasz się przemycić jego treść, nie pozostawia wątpliwości. Śmieszne jest to, że wyciągasz coś z czeluści internetu w tej akurat sprawie. Ktoś z tego forum powiedział mi, żebym dał ogłoszenie z tymi obiektywami na Canon Board, bo są tam poszukiwane. Zupełnie nie rozumiem, jakie niby przestępstwo popełniłem. Pokaż mi paragraf forum, który złamałem? Sprzedawałem gówno, żeby naciągnąc użytkowników? Nie manipuluj...

 

7. Na spotkanie nie byliśmy jeszcze umówieni, bo Jesion nie potwierdził

terminu, a właściciel Opt.pl bardzo się zdziwił, gdy z postu Jesiona

dowiedział się, że jakoby miał być parterem A-F.

 

Wróciłem do domu o 19. Niestety od razu przeczytałem, co przeczytałem. Nie dałeś mi nawet czasu na odpowiedź. Arku - pomijam kwestię, że absolutnie nie miałeś ochoty się spotykać, bo już się obraziłeś, że ktoś ci linka zamazał. Zachowujmy się jak ludzie dorośli, bo na razie przypomina to faktycznie piaskownicę.

 

8. Uważam że zakazanie nazwy Opt.pl jest świetnym wstępem do rozmów

o współpracy.

 

Tak wiem, że zamazanie jednego z setek twoich linków jest bardzo bolesne.

 

9. Uważam że zakazywanie linków do stron z testami sprzetu jest

działaniem na szkodę użytkowników A-F. Bo jesli chcemy być uczciwi

to trzeba zakazać linków do Pzone, dprewiew, fpolis, opt.pl, astnce.pl

i wielu innych. Trzeba moim zdaniem rozgraniczyć serwisy informacyjne

od sklepów internetowych.

 

Albo nie rozumiesz, albo w tym wypadku nie chcesz zrozumieć, na czym polega różnica między fotopolis, a optyczne.pl. Jeżeli założyciel fotopolis od jutra wpadnie tu na forum i zacznie w co drugim swoim poście dawać link do strony, to zarobi natychmiast bana. Jako że jesteś częścią tej społeczności, stosunek do tego serwisu miałbyć zupełnie inny. Wydawało się to naturalne, ale trzeba jeszcze umieć spojerzeć na coś obiektywnie. Nie manipuluj. Dając link do astronoce liczysz na to, że oni także dołączą się do tego wątku, a wtedy to już będzie masakra nie zadyma.

 

Przepraszam jeśli ktoś poczuł się nachalnie raklamowany moimi postami. To się już

nie powtórzy.

 

Standardowy tekst socjotechniczny. Masz zadatki na polityka.

 

I żeby była janość - nie piszę jako radny, piszę co o tym myśle i mam gdzieś dyplomację, jeżeli ktoś się posuwa do manipulowania.

 

Tak jak pisałem w poprzednim poście, jestem całym sobą za zniesieniem całkowitym zarządzania forum. Za chwilę trzeba uregulować kolejne płatności. Do jesieni w sumie zbierze się kilka tysięcy.

 

Róbta co chceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, przy całym ogromnym szacunku, który żywię do Ciebie, za Twój ogromny wkład na Forum, za Twoją ogromną więdzę, którą przez tyle lat dzielisz się z nami, nie moge jednak zrozumieć, jak radykalnie zmienił się rodzaj pisanych przez Ciebie postów, od czasu założenia przez Ciebie serwisu optyczne.pl

 

poza nielicznymi wyjątkami, większość Twoich postów, przez ostatnie pół roku, czyli od momentu założenia przez ciebie serwisu, zaczyna się mniej więcej tak:

 

"zapraszamy na www.optyczne.pl, bo pojawił się własnie nowy test..."

 

Arku, czy nie przyznasz, że to nic innego, tylko reklama?

 

dlaczego dziwisz się, że my postanowiliśmy z tym walczyć, czy Ty nie usuwałbyś postów ze swojego forum, osoby, która by tak namiętnie reklamowała jakąs swoją komercyjną stronę?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz, prawda?

Albo naprawdę nazywasz się K. i jesteś trzecim bliźniakiem naszego prezydenta, oni są tacy pamiętliwi.

Sprawa, o której myślisz, już dawno mnie nie interesuje, czemu wydaje mi się dawałem kilkakrotnie wyraz. a moje pisanie tutaj nie ma z nią nic wspólnego. To przykre, że zamiast rzeczowo zareagować na spokojną krytykę (pomysłu, nie Ciebie) wolisz się obrażać.

 

Nie gniewam się kolego, tylko mi przykro, że tak mnie tępisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dziwisz się, że my postanowiliśmy z tym walczyć, czy Ty nie usuwałbyś postów ze swojego forum, osoby, która by tak namiętnie reklamowała jakąs swoją komercyjną stronę?

pozdrowienia

 

Jak otworzę swój serwis fotograficzny będę robił to samo. Wrócimy do tego wątku i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :( Za dużo, zdecydowanie za dużo ingerencji, ograniczeń, przenoszenia i kasowania postów i całych tematów, usuwania postów niewygodnych i udowadniania nam na siłę, że to wszystko "dla naszego dobra" <_< Ile jeszcze ludzi musi odejść z A-F ???

Lepiej bym tego nie wyraził :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bym tego nie wyraził :Beer:

 

Czy aby nie dlatego, ze zarobiles juz 40% ostrzezen, za idiotyczne, prowokacyjne watki? Jak chocby dzisiejszy - "Rada Forum za bardzo manipuluje postami".

 

Litosci... troche honoru.

 

Rada niech spada na drzewo. W końcu całe problemy świata są przez tych narwanych chłopaków. Nawet przez nich powstało to forum, a mogłobyć tak pięknie.

 

PS. Tak po prawdzie, to nowe zabezpieczenia miały być też przeciwko takim osobom jak ty, które upodobały sobie tematy, nie mające nic wspólnego z dziedziną tego forum (vide Radio Maryja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pohamowanie emocji. Nie kryję, że i mnie one się udzieły i spowodowały być może pochopną reakcję.

Tak więc na razie zawieszam swoją prośbę o zablokowanie konta na A-F. Wracamy w pewnym sensie do punktu wyjścia,

a wszystkie sprawy z Radą Forum staramy się wyjaśnić intesywnie wymieniając prywatne wiadomości :)

 

Ufam, że wszystko wróci do porządku.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :( Za dużo, zdecydowanie za dużo ingerencji, ograniczeń, przenoszenia i kasowania postów i całych tematów, usuwania postów niewygodnych i udowadniania nam na siłę, że to wszystko "dla naszego dobra" <_< Ile jeszcze ludzi musi odejść z A-F ???

 

 

Radku, staramy się po prostu bronić, przed zalewem spamu, reklam, wątów n.t. np. Radia Maryja, pedofilii, holokaustu, faszyzmu, szowinizmu i.t.p.

 

naprawdę uważasz, że forum astronomiczne powinno być miejscem na takie tematy?

 

przecież nieustannie indeksuje nas google przecież to, co tu piszemy potem będzie mozna znaleść w wyszukiwarce, naprawdę jesteś pewien, że po tym powinien nas znać "świat"?

 

Radku więc to nasza reakcja obronna z jednej strony na zalew takich nieporządanych tematów,

a z drugiej, po prostu mówiąc bez ogródek, przed konkurencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z tych zmian, nie miała żadnego wpływu na Arka. Należy Wam się wyjaśnienie, że równolegle z tymi zmianami rada zaczęła zastanawiać się, co zrobić z reklamami komercyjnym na forum. Niestety, coraz częściej stajemy się jak dojna krowa, której celem jest dać mleko. A walka jest oczywiście o nas wszystkich....

 

To samo tyczy się każdego serwisu komercyjnego, który chce rozpoczynać swoją działalność na Astro-Forum. Jeżeli kiedyś ograniczyliśmy działalność jednego podmiotu komercyjnego, to nie możemy przymykać oka na inne.

 

Nie da się ukryć, że problem jest i trzeba te delikatne sprawy jakoś uregulować. Liczę na to, że obejdzie się bez większej zadymy. Arek potrafi chyba chłodniej podejść do sprawy niż uczestnicy poprzednich wojenek :rolleyes:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmm...

 

oj, chłopcy chłopcy...

 

Ja wiem, że białe noce, wiem krótkie noce, ale żeby aż tak? :blink::blink:

 

Chodźcie na browara i dajcie pokój tym niedopowiedzeniom.

 

:Beer::Beer::Beer:

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

A nie będziesz śmigać jakoś przez Wawę w interesach?

 

Jako ciekawostkę powiem Wam, że grupa Astroamator od wczoraj liczy ponad 100 użytkowników. Czyli tylu musiało napisać choć jeden post. Piszę o tym, bo ktoś kiedyś powiedział, że AF to tylko kilkadziesiąt aktywnych osób. Zobaczymy, ile będzie za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

jestem przykładem osobnika :banan: , który rzadko pisze nowe posty. Z natury wolę czytać i z reguły sporo się uczę i nabywam wiedzy, której mi brakuje. Właściwie to chyba nie ma dnia żebym nie czytał tego forum. Po co bezsensownie kłapać skoro inni większość tematów, które mnie interesują już opisali?

Nie znam statystyk forum ale jakoś tak mam przeczucie, że sporo jest takich użytkowników, którzy czytają i szukają informacji.

Oczywiście jestem przeciwko trollom i innym tego typu zjawiskom (tutaj moje zdanie jest zdecydowane :angry: ). Nie chciałbym także aby przy wejściu na forum wyskakiwało mi 100 okienek - pod tym względem onet mi wystarczy.

Czytając po kolei posty z tego wątku ogarnęło mnie przerażenie, że nadchodzi wileka zadyma i że koniec forum bliski. Mam nadzieje, że jednak zwycięży nasza pasja i zdrowy rozsądek.

Jednakże trzeba pamiętać o jednym. Niestety mamy taki świat, że za wszytko trzeba płacić i wszystko kosztuje. Zarówno nasze posty jak i posty tzw trolli. I moja tutaj propozycja jest taka aby brać to pod uwagę.

Kochani! Forum to jednak nasze dobro i powinniśmy go bronić i czuć się za nie odpowiedzialni!

A jeżeli chodzi o kwestie finansowe to mam nadzieje, że Rada ciężko nad tym tematem pracuje :notworthy:. Co miałem powiedzieć w tej kwestii już wypowiedziałem na chacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będziesz śmigać jakoś przez Wawę w interesach?

 

taaaaaaa obiecanki cacanki...

 

dwa tygodnie temu siedziałam w Warszawce cztery dni, to kilku takich jednych, których nie wymienię :szczerbaty: , było nagle strasznie zajętych i w ogóle...

 

Pewnie prędzej na zlocie się zobaczymy :D

 

Jak by co to zapraszam nad morze do mnie.

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaa obiecanki cacanki...

 

dwa tygodnie temu siedziałam w Warszawce cztery dni, to kilku takich jednych, których nie wymienię :szczerbaty: , było nagle strasznie zajętych i w ogóle...

 

Pewnie prędzej na zlocie się zobaczymy :D

 

Jak by co to zapraszam nad morze do mnie.

 

 

Jak będziesz siedzieć w Poznaniu to daj znać my napewno nie będziemy strasznie zajęcia, a jak się trafi pogoda to zapraszamy do puszczy. Zresztą w Warszawie także możesz dzwonić bo ja często siedzę w Warszawie. Wstydźcie się koledzy z Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego niż publiczne kłótnie . To już przerabialiśmy i nic dobrego z tego nie wyszło .

 

Fajnie że mamy na forum Ori , powiedziała pomiędzy wierszami : chłopaki stuknijcie się w głowę gumowym młotkiem i dogadajcie się na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
chłopaki stuknijcie się w głowę gumowym młotkiem i dogadajcie się na priv .

Albo pobijcie się, poplujcie i pokopcie!!!

Ale prywatnie i w realu :D

A później idźcie na to piwo!

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.