Skocz do zawartości

Kamera CCD


lapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym poznac waszą opinie na temat kamer CCD. Nie wiem jakie rozwiązanie jest najlepsze: przeróbka kamery internetowej czy kupno gotowej kamery. Niby mógłbym sie zabrac za przerabianie kamerki, ale może jest coś innego godnego polecenia. Widzialem fajne zdjecia astro kamerą Artemis (chyba calkiem droga zabawka ;p).

 

Z góry dzieki za pomoc.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ;], a czy w polsce sa dostepne gotowe kamery w cenie ponizej powiedzmy 2k zł ?

 

Czytalem w/w watek, ale nie wiem czy nie lepiej nie kupic czegos gotowego ... widzialem kilka ofert:

 

http://www.widescreen-centre.co.uk/teledirect/astropho3.php <- pod nazwa Starlight Xpress

http://www.artemisccd.co.uk/the_cameras.htm

 

Tylko pytanie czy coś takiego jest dostępne w polsce i czy ktoś moze tego używał ;]

 

Pozdrawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy coś takiego jest dostępne w polsce i czy ktoś moze tego używał ;]

 

Nie znam firmy w Polsce, która sprzedaje te kamery Starlight Xpress używa PTL. Od jakiegoś czasu Polska jest w UE i możesz te kamerki kupić sobie np. w Niemczech ( Starlight Xpress). W Astrokraku moża kupić kamerki Meade, a jeszcze lepiej kupić sobie Canona 300D lub 350D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ;], a czy w polsce sa dostepne gotowe kamery w cenie ponizej powiedzmy 2k zł ?

 

Czytalem w/w watek, ale nie wiem czy nie lepiej nie kupic czegos gotowego ... widzialem kilka ofert:

 

http://www.widescreen-centre.co.uk/teledirect/astropho3.php <- pod nazwa Starlight Xpress

http://www.artemisccd.co.uk/the_cameras.htm

 

Tylko pytanie czy coś takiego jest dostępne w polsce i czy ktoś moze tego używał ;]

 

Pozdrawiam.

Tomek

 

Jestem prawdopodonie jedynym użytkownikiem kamery Artemis w Polsce ;)

Część zdjęć, jakie zrobiłem tą kamerą można zobaczyć tutaj

Załapałem się jeszcze na kit do samodzielnego montowania.

Obecnie kamera Artemis jest dostępna w firmie Atik pod postacią ATK-16 i ATK-16HR, ale już po bardziej komercyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Lapa,

nie daj sie zwariować kamerkami internetowymi lub podobnymi sprzedawanymi nawet przez firmy handlujace sprzetem astro. Poznaniacy maja takie gwarowe powiedzenie:" dobry narzędź, pół roboty" i jest w tym 100% prawdy o czym wyzej powiedzieli doswiadczeni koledzy.

Jak chcesz miec dobre efekty trzeba kupic sprzet dobrej klasy a to boli głownie kieszeń, bo kwoty sa spore.

Wielu ludzi przerabiało kamery internetowe głownie PHILIPS-a, ale do tego trzeba znac sie doskonale na elektronice, a efekty wcale nie musza byc oszołamiajace. Ostatnio pojawiły sie nawet firmowane znakiem BRESSERA kamery do astrofoto pod nazwą PC OKULAR. To jest skandal i kompromitacja jesli cos takiego pojawia sie na rynku i wmawia sie ludziom, ze jest do fotografowania nieba.Chyba raczej do fotek piekła Koszt ok 200zł. Uciekaj od tego jak diabeł od swieconej wody.

jak chcesz cos osiagnąć to albo kup kamere markowa , albo np lustrzanke cyfrowa Canona i zmodyfikuj

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Lapa,

nie daj sie zwariować kamerkami internetowymi lub podobnymi sprzedawanymi nawet przez firmy handlujace sprzetem astro. Poznaniacy maja takie gwarowe powiedzenie:" dobry narzędź, pół roboty" i jest w tym 100% prawdy o czym wyzej powiedzieli doswiadczeni koledzy.

Jak chcesz miec dobre efekty trzeba kupic sprzet dobrej klasy a to boli głownie kieszeń, bo kwoty sa spore.

Wielu ludzi przerabiało kamery internetowe głownie PHILIPS-a, ale do tego trzeba znac sie doskonale na elektronice, a efekty wcale nie musza byc oszołamiajace. Ostatnio pojawiły sie nawet firmowane znakiem BRESSERA kamery do astrofoto pod nazwą PC OKULAR. To jest skandal i kompromitacja jesli cos takiego pojawia sie na rynku i wmawia sie ludziom, ze jest do fotografowania nieba.Chyba raczej do fotek piekła Koszt ok 200zł. Uciekaj od tego jak diabeł od swieconej wody.

jak chcesz cos osiagnąć to albo kup kamere markowa , albo np lustrzanke cyfrowa Canona i zmodyfikuj

Powodzenia

 

Mam juz Canona 350D, ale modyfikować nie bede ;D (szczególnie tak jak ktoś z tego forum przerabial 300D) - aparat bedzie również używany do celów domowych. Narazie wykonuje serie zdjęć i zobacze co z tego wyjdzie, choć warszawskie niebo na wiele nie pozwala ;p.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Lapa,

no i całkiem słuszna decyzja. Najpierw sobie poćwicz na tym co juz masz, a później podejmiesz dalsze strategiczne decyzje.

Co do nieba nad Warszawa to wszyscy w Polsce tak mamy wiec uważaj to za normalne.

Powodzenia w eksperymentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.