Skocz do zawartości

Który okular szerokokątny do 254/1200 ?


doktor Robotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Do teleskopu o światłosile F 4,7 lepszy będzie Swan 25 mm czy W70 25 mm?

Przymierzam się do okularu szerokoątnego którym będe mógł obserwować rozległe DS-y oraz wykorzystywać go do bardziej komfortowego szukania obiektów.

 

Który okular lepiej zniesie tę szatańską światłosiłe? Który bedzie miał większe pole widzenia bez zniekształceń spowodowanych astygmatyzmem i komą?

 

Pole widzenie jest trochę mniejsze w W70 ma 67 stopni i 1,25 cala. Swam ma 72 stopnie i 2 cale.

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...355b6a263711d3a

 

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=105

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może SWAN 33mm i filtr OIII taka tylko propozycja.

 

Tylko żę Swan 33mm da mi żrenice wyjściową na poziomie 7 mm i boje się że nie uzyskam wymaganego kontrastu. Niebo mam dość ciemne . Najlepiej było by przetestować oba okulary to znaczy swana 25mm i 33mm ale to raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba okulary nie pracują dobrze z jasnymi Newtonami. Ale SWANa masz w 2" oprawie, to juz wielki słoik w porównaniu do W70, który jest 1,25".

Btw, patrząc na recenzje z Delty "przy F6 ostry w ok. 80% pola"... cóż dla F4,7 będzie to jeszcze mniej...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba okulary nie pracują dobrze z jasnymi Newtonami. Ale SWANa masz w 2" oprawie, to juz wielki słoik w porównaniu do W70, który jest 1,25".

Btw, patrząc na recenzje z Delty "przy F6 ostry w ok. 80% pola"... cóż dla F4,7 będzie to jeszcze mniej...

pozdrawiam

 

Chwileczkę, to mam rozumieć że w ogóle nie kupie żadnego okularu szerokokątnego oprócz Nglera i Lantana LVW do teleskopu ze światłosiłą F4,7?

Czy te wady uwidaczniające się w Swanach są aż tak uciążliwe, ma ktoś syntę 254/1200 z tym okularem?

 

To może zwykły plosl Vixena 32 mm o polu widzenia 52 stopnie i powiększeniu 37X. Da to w sumie jakieś 82 minuty pola rzeczywistego?

 

Cały czas mam zamiar jednak wziąć Swana 25mm, ale nie wiem tylko czy nie okaże się że powyżej 50% pola będe miał same krzyżyki i kometki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zwykły plosl Vixena 32 mm o polu widzenia 52 stopnie i powiększeniu 37X. Da to w sumie jakieś 82 minuty pola rzeczywistego?

Pozdrawiam.

 

Bardzo dobry wybór! Używam z SYNTĄ 1200/200.....

 

 

przejrzystego i ciemnego nieba

 

ps. Prawda jest taka, że jedynie słusznym wyborem w teorii i praktyce jest Nagler, UWAN i jeszcze kilka innych okularów powyżej 300$ ... My po prostu strasznie mało zarabiamy i tyle... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.