Skocz do zawartości

Pocket PC w astro


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przejrzałem forum pod katem tego postu i nawet znalazłem 2 softy japońskie ale niestety u mnie nie chodzą (mam Asusa 636N). Posty były dośc stare więc moje pytanie - czy pojawił się jakis soft na Pocket PC który warto zainstalować (pls oczywiście o linka) ewentualnie czy ktoś jakiegoś używa i jest zadowoly. Może jakiś mały opisik i recenzja? Czy jest coś zbliżonego do np. Stellarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesli chodzi o cos podobnego do Stellarium, to ja znalazlem w zasadzie tylko darmowy Orionic:

 

http://www.dasys.cz/kamzi/pocketpc/

 

Niestety, wyswietla tylko QVGA, a i przegladanie nieba sprawia troche trudnosci (chociaz mozna go np. ustawic "do gory nogami" i porownywac to co widzi sie na ekranie z tym co widac na niebie :)).

Edytowane przez Arder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten temat tez mnie bardzo interesuje, szczególnie jeśli chodzi o darmowy soft na Pocket PC :D

Znalazłem i zassałem takie rzeczy jak:

Orionic

Taiyoukei 1.02

VitoAstroNavigator - demo

 

a z płatnych :

Pocket DeepSky

TheSky Pocket Edition

 

Może ktoś zna jeszcze jakiś free soft na Pocket PC w podobnej tematyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Taiyoukei nie za bardzo chodzi na Windows Mobile 5 (taki mam w Asusie 632N), trzeba dograć biblioteki VB trochę poczarować, a i tak wywalał mi błędy przy używaniu tego programu. Natomiast zainstalowałem The Sky Pocket Edition v. 1.10.011 i działa rewelacyjnie.

Masz link do programu - http://www.bisque.com/Products/TheSkyPE/TheSkyPE.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam TheSky, wszystko jest ok. dopóki nie włączę mapy konstelacji gwiazd,

tym co używają tego programu to chyba wiadomo o czym mówię... ;)

 

Kiedyś nabijaliśmy się z mpp z tej opcji w tym programie,

ci co byli w Jodłowie też mogli zobaczyć o co chodzi :Boink: .

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam TheSky, wszystko jest ok. dopóki nie włączę mapy konstelacji gwiazd,

tym co używają tego programu to chyba wiadomo o czym mówię... ;)

 

Kiedyś nabijaliśmy się z mpp z tej opcji w tym programie,

ci co byli w Jodłowie też mogli zobaczyć o co chodzi :Boink: .

nie no - powiedz o co chodzi - bo nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już piszę, po włączeniu widoku konstelacji zamiast niego wychodzą różne

dziwne poziome i pionowe linie które zasyfiają cały ekran i nic z nich nie wiadomo.

 

Miałem już 3 różne wersje TheSky i w każdej z nich właśnie występował ten sam błąd...

 

Poza tym ten programik jest naprawdę świetny i bardzo pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już piszę, po włączeniu widoku konstelacji zamiast niego wychodzą różne

dziwne poziome i pionowe linie które zasyfiają cały ekran i nic z nich nie wiadomo.

 

Miałem już 3 różne wersje TheSky i w każdej z nich właśnie występował ten sam błąd...

 

Poza tym ten programik jest naprawdę świetny i bardzo pomocny.

Kurcze nie zauważyłem czegoś takiego - poważnie, mógłbyś zrobić jakieś screeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przejrzałem forum pod katem tego postu i nawet znalazłem 2 softy japońskie ale niestety u mnie nie chodzą (mam Asusa 636N). Posty były dośc stare więc moje pytanie - czy pojawił się jakis soft na Pocket PC który warto zainstalować (pls oczywiście o linka) ewentualnie czy ktoś jakiegoś używa i jest zadowoly. Może jakiś mały opisik i recenzja? Czy jest coś zbliżonego do np. Stellarium?

 

Witam. Używam 2 prograów tj. Taiyoukei ktory bardzo dobrze chodzi na moim iPaq 2210, a o ktorym juz była tu mowa. Drugi to Pocket Stars w wersji na PDA, wersja demo na PDA, PC i SmartPhone 15-to dniowa jest do pobrania pod adresem: www.nomadelectronics.com

Ten drugi program jest naprawdę znakomicie zrobiony, ma bazę kat. Messiera i Caldwela orz możliwość pobierania pełnych danych z sieci. Warto wypróbować, polecam!.

Pozdrawiam wszystkich i Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.