Skocz do zawartości

Nowicjuszka- Refraktor 60700


Moki@

Rekomendowane odpowiedzi

A jeeeest różnica: choćby zmęczenie mięśni- nie mialeś nic takiego po kilku godzinach lukania? Ja mam np. opaskę "piracką" do zasłonięcia jednego oka- dzięki temu można swobodnie lukać.

Jak nie wierzysz- sprawdź wygodę takiego rozwiązania przy najbliższej okazji!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,kiedy masz przymknieta powieke po jakimś czasie mieśnie zaczynaja drgać ,co bardzo dokucza podczas obserwacji,a po 2 ja zaczynam miec "mroczki " przed oczyma i ostrosc obrazu spada gwaltownie.gdy np.przysłaniam oko ręką ,nie mam takich problemów ,a kultura obserwacji rośnie.

To moje prywatne zdanie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem o tym na naszym forum... Można kupić w aptekach takie pirackie przepaski na oko. Wspaniale ułatwia takie coś obserwacje. Można również samemu taką klapkę na oko sobie uszyć. Koszt niewielki a wzrost komfortu kolosalny... I ten efekt, jak ktos się z nami w nocy spotka! :szczerbaty:

 

 

pogodnego i przejrzystego nieba

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Moj mezus zakupil sobie Refraktor 60700 tu strona

ale niestety nie dostalismy dokladnej instrukcji montazu. Probowalismy wczoraj na wszystkie sposoby ale obraz jest albo zamazany albo do gory nogami. Pomozcie blagam jak nalezy zamontowac go i co mozna takim sprzetem obserwowac?

Dane:

Strona do danych

Tez taki kiedys miałem i oto co z nim zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi nie tylko o zmęczenie mięśni, lecz również o syndrom zwany z angielska "blind eye". Nie jestem okulistą, więc mogę się mylić, ale chyba polega on tym, że mózg zaczyna ignorować część bodźców z oka którego nie używamy i potem w sytuacjach krytycznych (np. gdy wytężamy wzrok by coś wypatrzyć) wykorzystuje tylko jedno oko (takie przyzwyczajenie). Podobno nie u wszystkich tak się to rozwija, ale raz jeszcze powtarzam - to tylko zasłyszana opinia i nie mam za bardzo czym się tu podeprzeć.

 

Może ktoś jeszcze o tym słyszał?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi nie tylko o zmęczenie mięśni, lecz również o syndrom zwany z angielska "blind eye". Nie jestem okulistą, więc mogę się mylić, ale chyba polega on tym, że mózg zaczyna ignorować część bodźców z oka którego nie używamy i potem w sytuacjach krytycznych (np. gdy wytężamy wzrok by coś wypatrzyć) wykorzystuje tylko jedno oko (takie przyzwyczajenie). Podobno nie u wszystkich tak się to rozwija, ale raz jeszcze powtarzam - to tylko zasłyszana opinia i nie mam za bardzo czym się tu podeprzeć.

 

Może ktoś jeszcze o tym słyszał?

 

pozdr

 

Zgadzam się gdy długo komponuję zdjęcie w makrofotografii drugim okiem widzę nie ostro :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uważajcie... organ nie używany... zanika :D

 

:Beer:

 

P.S. Zapędzać wasze baby do roboty i niech wam te pirackie opaski porobią.... i w nich spotkamy się na następnym zlocie B)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.