Skocz do zawartości

Jaki montaż do refraktorka 100/500 ?


siwy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za kilka dni będę posiadaczem refraktora sky-watcher sk 1025 100/500 (niewielki krótki refraktor ok.53cm długości) zamówiłem go bez oryginalnego statywu z głowicą azymutalną az3 ponieważ obserwacje będę prowadził z okna mojego domu który jest na poddaszu mam okna typu velux dachowe,potrzebuje jakiś montaż azymutalny bez trójnogu !muszę go zainstalować przy ramie okna wiem nawet jak,tylko jaki montaż mam kupić i gdzie w d.o. jest ale razem z trójnogiem a jest mi on niepotrzebny,w astrok..u mają głowicę fotograficzną silk nie wiem czy nadawała by się do refraktora 100/500 .

Pozdrawiam i proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Z okna można obserwować ptaszki, sąsiadki itepe - ale na pewno nie obiekty astronomiczne. No, chyba że planety i Księżyc przez szybę ... ale to tylko namiastka obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem panowie że z okna to żadna obserwacja,mam zamiar głównie obserować w dzień do astro mam celestrona c8n ale nie zawsze mam możliwość kożystania z niego mam go na działce a z mojego poddasza mam bardzo fajne widoki okna są po obu stronach dachu .czasami wieczorkiem chcę popatrzeć na księżyc m13,m31 jupiterka itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za kilka dni będę posiadaczem refraktora sky-watcher sk 1025 100/500 (niewielki krótki refraktor ok.53cm długości) zamówiłem go bez oryginalnego statywu z głowicą azymutalną az3 ponieważ obserwacje będę prowadził z okna mojego domu który jest na poddaszu mam okna typu velux dachowe,potrzebuje jakiś montaż azymutalny bez trójnogu !muszę go zainstalować przy ramie okna wiem nawet jak,tylko jaki montaż mam kupić i gdzie w d.o. jest ale razem z trójnogiem a jest mi on niepotrzebny,w astrok..u mają głowicę fotograficzną silk nie wiem czy nadawała by się do refraktora 100/500 .

Pozdrawiam i proszę o poradę.

 

Przyzwoite głowice fot nadają sie jaknajbardziej (unikaj plastikowych imitacji głowic), ale maja wade w postaci delikatnej cofki przy blokowaniu ustawienia. Najrozsądniejszy wydaje się być jednak montaż azymutalny z mikroruchami, lub cos w rodzaju EQ3-2 jeżeli interesuje cię zmotoryzowanie całości. Natomiast kompletnie mi się to jednak nie widzi przy obserwacjach przez okno (no chyba że kobiety po drugiej stronie sa naprawdę atrakcyjne :szczerbaty: ).

 

Pozdrawiam.

 

PS. Wartym rozważenia pomysłem wydaje się również statyw boczny taki jak zaprezentowany w tym wątku:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12619

 

lub montaż widelcowy, takiego typu jaki ludzie dziergają pod spore lornetki. Np. tu:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12619

 

lub tu:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.