Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

No a ja miałem dziś (8.7.) okazję przypomnieć sobie jak wyglądają Tatry z Krakowa. Byłem pod kopcem Kościuszki, ale tam drzewa zasłaniają - trzeba iść troszkę dalej w stronę ogródków działkowych. Widoczność była słaba, ale widać rezultaty likwidacji trucicieli - znacznie częściej widać odległe góry.

Potem oglądałem Tatry z okolic Alwerni około 20:00 i było chyba troszkę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Turlej

dzień dobry, jak się masz?

Ta, mieszkam poniżej Lenartowicza, na białostockiej (niestety na parterze :( - ale Babią widze, więc wiem, czy mi sięopłaca wychodzić z domu po lepsze widoki).

@ORJ

Próbowałem napisać ci PM, ale nie można było z jakichś względów wysłać - a chciałem napisać, że opisanie panoramy z Tarnicy zjamie trochę czasu, bo wpierw dobrze byoby sobie nabyć mapy terenów za granicą bardziej dkładne od tych, które mam, poza tym - byłem tam tyfdzień temu i to, co widać trochę ie bardzo mi pasje do wygenerowanej panoramy, ale może to kwestia przyzwyczajeia.

 

W weekend z Tatr Babia i Pilsko były w miarę dobrze widoczne, dalej nic - nie mogłem Wam pomachać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ORJ

Próbowałem napisać ci PM, ale nie można było z jakichś względów wysłać - a chciałem napisać, że opisanie panoramy z Tarnicy zjamie trochę czasu, bo wpierw dobrze byoby sobie nabyć mapy terenów za granicą bardziej dkładne od tych, które mam, poza tym - byłem tam tyfdzień temu i to, co widać trochę ie bardzo mi pasje do wygenerowanej panoramy, ale może to kwestia przyzwyczajeia.

 

W weekend z Tatr Babia i Pilsko były w miarę dobrze widoczne, dalej nic - nie mogłem Wam pomachać ;)

 

:Salut: Witam

Myślę że to chyba złudzenie że nie pasuje,bo na przykładzie panoram np Beskidów,widzę że MICRODEM jest bardzo realny,no a symulacja z Tarnicy zakłada idealną widoczność i po prostu moze bogactwo szczegułów panoramy powoduje właśnie te złudzenie. :D

 

Pozrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :Salut: ,

 

W związku z tym, że pogoda znowu "siadła",postanowiłem(tak dla uzupełnienia)wykonać w końcu panoramki z moich zdobytych materiałów.Myślę, że ujdą...(to mój debiut) :D .

 

Oto i linki:

- z mojego punktu 27.06.2007:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc2829c164e56793.html

- z Dorotki 26.06.2007:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/081f98672986c764.html

- z Grodziska 04.07.2007:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c9ef052f7d2c740.html

 

Pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoramy są ekstra :notworthy: . Zazdroszczę Ci takich widoków. Za dwa tygodnie jadę w Tatry to będe mógł podziwiać je z bliska choć za dużo nie pochodzę bo córka mi nie pozwoli. Z rocznym dzieckiem to tylko zwiedzanie dolinek mi pozostanie ale dobre i to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Panowie, jaka pogoda panuje u nas teraz na południu?

 

Mam możliwość przyjazdu w ten weekend do Katowic i odebrać lornetkę z kolimacji, dzieki czemu mógłbym po raz pierwszy od dłuższego czasu cos przez nią pooglądać, a - będę szczery - już mi tego zaczęło brakować. Pytanie tylko czy zanosi się w ogóle u nas na dobrą widoczność. W środkowej Polsce cały czas zachmurzenie z przelotnymi opadami, ale czuć w powietrzu nadchodzące poważne rozpogodzenie. Dla nas taki stan rzeczy idealny, bo niesie (zwykle) dobrą widoczność.

 

Z 10. piętra w centrum Warszawy widać ładnie i wyraźnie horyzont i nawet bardzo dalekie małe obiekty nie tracą wyrazistości przy powierzchni ziemi. Szkoda tylko, że tu gór nie mają ;)

 

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :Salut: ,

 

W związku z tym, że pogoda znowu "siadła",postanowiłem(tak dla uzupełnienia)wykonać w końcu panoramki z moich zdobytych materiałów.Myślę, że ujdą...(to mój debiut) :D .

 

Oto i linki:

- z mojego punktu 27.06.2007:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc2829c164e56793.html

- z Dorotki 26.06.2007:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/081f98672986c764.html

- z Grodziska 04.07.2007:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c9ef052f7d2c740.html

 

Pozdrawiam :Beer:

 

Cześć Michał :Salut:

Fajne te panoramki,może chcesz żeby do którejś zrobić opis?.

Ta górka Grodzisko gdzie dokładnie się znajduje,czy to ta w Jaworznie? :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał :Salut:

Fajne te panoramki,może chcesz żeby do którejś zrobić opis?.

Ta górka Grodzisko gdzie dokładnie się znajduje,czy to ta w Jaworznie? :D:Salut:

 

Witam Cię ORJ :Salut: ,

 

Jak najbardziej Jaworzno, to powinno Ci wystarczyć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c911bcc4909dce7.html

 

i tak:

- zieloną linią zaznaczyłem drogę, którą ja dojechałem potem szedłem pod górę,

- czerwoną - drogę, którą można dojechać samochodem,

- natomiast żółtym zaznaczyłem miejsce, gdzie można pochodzić po płaskim terenie przy drodze, z którego jest też ładny widok na "wierchy".

 

Co do opisu panoramki, to nie widzę przeciwwskazań np. tej z Grodziska... :D

 

z góry dzięki :Beer: ,

 

P.S.

Otóż jest jeszcze niezdobyta przeze mnie najwyższa góra w Jaworznie, Góra Przygoń (354,7mnpm).

Widać ją z miejsca zaznaczonego na żółto na mapie, jest tam też jakaś wieża oraz brak przeszkód np.drzew.Tak czy owak powinno się ją odwiedzić.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam. :Salut:

Dzieki za ta mapkę :D Uświadomiłem sobie własnie że kiedys juz tam byłem,dojechalem na rowerze od strony Jeziorek,ale jeżeli chodzi o widoki to pamiętam fajną panoramę Huty Katowice.Później musialem ewakuować sie przed burzą.Ten obszar który zaznaczyłeś na żółto też prawdopodobnie zaliczyłem,

tam wlasnie na tych okolicznych wzgórzach sterczały"niedobitki"wierz triangulacyjnych,ale parę latek już jednak minęło,moze padly :D

Grodzisko -ogladając je z wiekszej odleglosci przybiera kształt jakby"czapki"ze wzgledu na zalesienie samego wierzchołka,szukałem fotki bo gdzieś mi w necie przemknęła nawet chyba na forum w jakimś lokalnym widoku,no ale nie udało się.

 

panoramkę z opisem Tatr jutro dodam :D

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak dzisiejsze warunki ? W Tychach widać Babią i Łysą. Co z Tatrami ?

 

:Salut:

 

Cześć :Salut: ,

 

bez szans, byłem wczoraj na wieży, Tatry na granicy widoczności(i to przez lornetkę), natomiast Beskid miał się całkiem nie źle.A dzisiaj, jeżeli chodzi o Tatry(nie ma się co oszukiwać) - dosłowne "zero".Przy takiej pogodzie raczej zapomnij o dobrej widoczności...

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :Salut: ,

 

bez szans, byłem wczoraj na wieży, Tatry na granicy widoczności(i to przez lornetkę), natomiast Beskid miał się całkiem nie źle.A dzisiaj, jeżeli chodzi o Tatry(nie ma się co oszukiwać) - dosłowne "zero".Przy takiej pogodzie raczej zapomnij o dobrej widoczności...

 

Pozdrawiam :Beer:

 

Dzięki za wiadomości. Dzis wydaje się, że jest jeszcze gorzej :mellow:

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Taki upał, że nawet pisać się nie chce (ja powinnam się nawet nie odzywać – stawiam posta raz na ruski rok :lol: ). Nie mam panoramek, ale za to znalazłam dwie strony z nimi, oto one:

 

http://www.panoramy.wyprawy.org/

http://www.panoramy.naszewyprawy.net/index.php

 

Tu jeszcze zamieszczam zeskanowaną pocztówkę, gdzie jest widok Tatr z Lysej Hory, a poniżej opis (jaki znajdował się z drugiej strony :D )

 

lhtd1.th.png

 

opislhil6.th.png

 

A zapomniałabym… jeszcze kamerka internetowa z Lysej Hory ^^

 

http://www.lysa.hora.cz/tema/tema.phtml?id...;lng=&menu=

Edytowane przez Monika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam :Salut:

Fajne panoramki szczególnie ta z Babiej Góry.

Jestem posiadaczem takiej pocztówki z Lysej Hory,sprzedają je tam na szczycie w schronisku.

jednak opis na odwrocie zawiera błędy

także tablice informacyjne z opisem szczytów na lysej,pomylili tam Skrzyczne ze Stożkiem :D

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Zrobiłem opis do panoramy z Grodziska w Jaworznie której autorem jest Michał Turlej

(Ps. Michał.Dodałem jeszcze kilka elementów do pierwotnej wersji)

oto link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3fe2a66d88a9979.html

 

Pozdrawiam :D:Salut:

 

Cześć :Salut:

 

Super, jeszcze raz wyrazy szacunku za wykonaną pracę nad panoramką :D , ale czy to oby dobry link do niej(?), ponieważ zdjęcie bardzo "małej wagi" (1280x142 pixeli).Poprzednie w "PM" miało aż 7068x784.No chyba, że u mnie coś nie tak...

 

Tak jak myślałem, teraz już wszystko OK :D

 

MT :D

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Ciekawy link, ORJ.

Chciałem ogłosić, że w ciągu dnia nastąpił całkiem duży wzrost widoczności, który może się utrzymać przez kolejne dni. Ładnie jest to przedstawione na stronie www.pogoda.gazeta.pl.

Jak na teraz daje 7,5/10.

 

Mała poprawka, w stronę Beskidu Śląsko-Morawskiego na 7,5, Beskid Śląski 8 a może i 8,5 (widoczne szczegóły na masywie Skrzycznego).

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowym uzytkownikiem , mieszkam w Łodzi , przeczytalem caly ten watek, obejrzalem wszystkie zdjecia praktycznie,(zajelo mi to kilka dni), a na pewno wszystkie zwiazane z Tatrami, bo uwielbiam Tatry i jestem pod wrazeniem niektorych zdjec, bo sa porazajace :) Ale do rzeczy, przewinal sie w temacie watek ogladania Tatr z Gory Kamiensk, badz jak kto woli Hałdy Belchatowskiej, otoz faktycznie jest to jak napisalscie niemozliwe raczej, aczkolwiek niepotwierdzone, bo osobiscie bylem na tej Haldzie, ale wtedy mowiac krotko pogoda do ciekawych nie nalezala, ale prawie na pewno niestety niemozliwe jest ogladanie Tatr z tej Gory, a szkoda... A jako taka ciekawostke co do Łodzi to powiem ze tegorocznej wiosny z poludniowych rejonow Łodzi, ale nie z zadnych wiezowcow czy wzgorz, zwyczajnie z Ziemi, zaobserwowalem oddalone o ponad 40 km, kominy Elektrowni Belchatow i dym z niej, a byla to przeciez obserwacja z Ziemi, bez zadnych uzbrojen, tak wiec zainspirowany waszym watkiem chyba zaczne sie rozgladac po okolicy,a miejsca do tego u Nas w Łodzi sa, ale to tak poza tematem, Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.