Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Chmurki dziś bardzo atrakcyjne, ale przed południem góry tonęły we mgle. Beskidów nie widziałem nawet z Tychów, za to północny horyzont był jak żyleta. Pod wieczór mogą być dobre warunki, ale to pod warunkiem, że słoneczko ogrzeje góry na tyle, żeby mgła zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś znów straszna lipa w pogodzie... Z Tychów ledwo skrzyczne widać. Czekam na lepszą pogodę aby zrobić w końcu foto z mojego okna!

ORJ może masz jakąś fote z Tychów w kierunku Beskidu Morawskiego bo chyba to widzę z okna?

 

:Salut: Witam

Osobiście nie mam,ale pamietam że dosć dawno temu były takowe na forum,może nie w calej panoramie,ale pojedyncze na Babią Górę i na Skrzyczne,oglądnij proszę posty z przed kilku miesięcy.

Była też panorama z Hałdy Kostuchna w autorstwa PPB do której robilem opis.

Z Tychów góry wygladają dość podobnie,z tą tylko różnicą że niektóre dalsze wyższe wierzchołki chowają się za bliższymi niższymi,a to dlatego że jak się na pewno doskonale orientujesz Tychy są bliżej gór a na dodatek dużo niżej położone w stosunku do hałdy,czy innych punktów obserwacyjnych w Katowicach,no chyba że będziesz spoglądał ze szczytu wyższego komina tyskiej EC H-180m. :D

Osobiście z Tychów Beskidy widywałem z Alei Piłsudzkiego,bloków osiedla R,z Mąkołowca i Czułowa.

Jeżeli będziesz mial fotki wykonane u siebie to wstaw na forum.

 

Pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziś znów straszna lipa w pogodzie... Z Tychów ledwo skrzyczne widać. Czekam na lepszą pogodę aby zrobić w końcu foto z mojego okna!

ORJ może masz jakąś fote z Tychów w kierunku Beskidu Morawskiego bo chyba to widzę z okna?

 

Jeżeli chodzi o ściśle o Beskid Morawskoślaski to myslę że będzie go widać raczej tylko z bloków

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ściśle o Beskid Morawskoślaski to myslę że będzie go widać raczej tylko z bloków

:Salut:

ORJ zdięcia z okna to chyba nie zrobię bo pogoda nie pozwala na to. Ale mam fotkę krórą zrobiłem z Czantorii jak możesz zerknij na nią i opisz co widać bo zupełnie nie poznaję!

Ale coś załączyć jej nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

Nie ma problemu spoko,jutro najpóźniej wkleję gotowy opis

Od razu go poznałem,nie trzeba było pisać skąd jest. :D:Salut:

Pozdro

W takim razie dodam jeszcze jednego linka ale nie pisze już skąd... i tak wiesz i poznasz. Opis mile widziany nawet bardzo mile! :Salut:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d47febc3dcc0f20b.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ jeszcze jedno pytanie. Ktoś zamieścił kiedyś fotkę z Murcek i pojawił się komentarz, że widoczne na zdięciu kominy to EC Tychy. Ja jestem pewien, że na focie są tychy ale to nie tyska EC. Więc zobacz i napisz jakie to kominy...

http://images20.fotosik.pl/105/bee026c1f88b2942.jpg

Dzięki bo wiem, że dasz radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ jeszcze jedno pytanie. Ktoś zamieścił kiedyś fotkę z Murcek i pojawił się komentarz, że widoczne na zdięciu kominy to EC Tychy. Ja jestem pewien, że na focie są tychy ale to nie tyska EC. Więc zobacz i napisz jakie to kominy...

http://images20.fotosik.pl/105/bee026c1f88b2942.jpg

Dzięki bo wiem, że dasz radę...

 

Oczywiście że to nie jest EC Tychy. Elektrociepłownia znajduje się przy trasie Katowice Bielsko a na zdjęciu jest centrum miasta z charakterystycznym budynkiem "Brama Słońca". Widać tam również zbiorniki na terenie Browarów Tyskich. Te kominy są dużo dalej. Podejrzewam że to w okolicach Pszczyny albo nawet jeszcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ jeszcze jedno pytanie. Ktoś zamieścił kiedyś fotkę z Murcek i pojawił się komentarz, że widoczne na zdięciu kominy to EC Tychy. Ja jestem pewien, że na focie są tychy ale to nie tyska EC. Więc zobacz i napisz jakie to kominy...

http://images20.fotosik.pl/105/bee026c1f88b2942.jpg

Dzięki bo wiem, że dasz radę...

 

:Salut: Druga fotka to widok z Czantorii w kierunku wschodnim też opiszę jak skończę tę pierwszą

 

Te kominy to EC w Pszczynie. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

 

w wolnej chwili zamieszczam fajowe zdjęcia Tychów z lotu ptaka, jakie kiedyś wyczaiłem w necie(autor-pilot bliżej nie znany):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75443d533136ce8c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aae39a6614e9d9d5.html

 

Pozdrawiam :D

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy zlokalizowane teraz tylko napisz co za góry widać za nimi. Mam wrażenie, że to szczyty beskidu małego ale jakie to nie wiem.

 

:Salut:

Od lewej widać Rownicę,Lipowski Groń,za nim od lewej Soszów Wlk.,od prawej Stokłosicę i dalej na prawo fragment Czantorii.

Jeżeli chodzi o Velką Lukę z Wlk.Raczy to widać ją doskonale,zresztą całą Luczańską Fatrę,charakterystyczny Klak,dalej Góry Strażowskie,a najdalej na południe majaczący Povażski Inovec.

Z Baraniej Góry,Skrzycznego,Czantorii też jest widoczna(ale w lepszych warunkach niż na Twoim zdjęciu)

Mincol też jest widoczny z Raczy.

Mialem kiedyś fajne zdjęcie z Raczy w warunkach inwersji,jeżeli znajdę to zamieszczę.

Pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie widoczność oceniam na jakieś 7 w 10 stopniowej skali. Napewno po deszczu przyszła spora poprawa widoczności.

Pozdrawiam :Salut:

 

Dzięki!

 

Będąc w szkole w wysokim budynku rzuciły mi się w oczy bajecznie widoczne chmury na zachodnim horyzoncie. Widoczność dobra, ale chmur kopa, przez co dzisiaj nieczego nie pooglądamy.

 

Teraz zerkam z okna na południe i idzie do nas stamtąd jakiś konkretny tajfun, więc są szanse na zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak ,w ramach dostaw świeżego śniegu na forum daję pierwsze zimowe ujęcie. :D

 

Ogólnie idzie ku dobremu :) Właśnie wróciłem z Salmopolu i Ochodzitej - w wyższych partiach pada śnieg bez deszczu i na polanach nie topnieje. Wiadomo - to pierwsze nieśmiałe kroczki tej zimy i pewnie jeszcze nie raz nie dwa wróci ocieplenie i wszystko stopnieje, ale przynajmniej jest pewność, że zima jest w tym roku bardziej zdecydowana niż ostatnia, a to bardzo dobra (przynajmniej dla mnie :P) informacja.

 

Dzisiaj próbowałem szukać gór z Tychów, ale nic z tych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.