Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wy też widzicie te kłęby dymu za parkiem WPKiW ? Może wiecie coś o nim więcej, albo jakieś zdjęcia ma(mogą być z daleka, ciekawie to musi wyglądać)? Ja nie mogę akurat zdjęcia zrobić, bo baterii do aparatu niestety nie mam.

 

@edit

Już wiem co się pali, gumowe podkłady na wysypisku, dlatego tyle dymu ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Marekexp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeszcze jedno - ktoś się orientuje co to za masakryczny słup dymu poleciał w niebo z kierunku (chyba) Tychów? Zobaczyłem to po powrocie do domu z hałdy, ale z mojego okna ciężko mi ocenić odległość i kierunek.

 

M.

 

witam,

 

jeszcze raz nawiązując do tematu - znalazłem przypadkowo fotki z 28. stycznia br., byłem wtedy na Laryszu u żony w pracy i... robiłem zachód słońca nad Beskidem a tu ni stąd ni zowąd :

86126dc4e1ae8ed9m.jpg

c8c27614d13e61d8m.jpg

 

pozdrawiam,

MT

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam sierdecznie

 

cos z mojej "kuchni":

Pradziad z samolotu:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0ab700e61984614a

48/23/56N, 18/46/30E, wysokosc cca 7000m n.p.m., odleglosc 218 km

 

i tak samo Pradziad, podczas startu z Bratislavy:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=29574aaef37af411

48/13/33N 17/09/16E, wysokosc cca 2300m n. p. m., odleglosc 208 km

bylo widac tez Kralicky Sneznik, duzo sie zgubilo przez szklo, to na zdjeciach nie widac

 

jescze Alpy Austrijackie kdzies zponad Graza, tylko ze nie mam pojecia co tam widac, pewnie gdzies Grossglockner (ponad 210km) i jescze dalej...

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c9cfc4cbb272d811

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jescze cos nowego z poludnia,

 

zdjecie ma bardzo ladny klimat, myszle, ze to kdzies pod gora Kékes.

http://m.blog.hu/la/lacalaca/image/tatra_nappal_filtered.jpg

 

Pasuje na okolice Kekesa.

Klenovsky Vepor jest widoczny na tle Tatr Zachodnich więc pasuje.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd została zrobiona ta fotka? Bo nie wygląda na odległą lokalizację.

:Salut:

Mi to wygląda na Ślężę.

Pradziad to nie jest w żadnym wypadku,.

Nie ta góra ,i wieża tutaj na zdjęciu jest konstrukcji stalowej.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wy też widzicie te kłęby dymu za parkiem WPKiW ? Może wiecie coś o nim więcej, albo jakieś zdjęcia ma(mogą być z daleka, ciekawie to musi wyglądać)? Ja nie mogę akurat zdjęcia zrobić, bo baterii do aparatu niestety nie mam.

 

@edit

Już wiem co się pali, gumowe podkłady na wysypisku, dlatego tyle dymu ;)

 

Pozdrawiam

 

http://www.sukcesnet.com/~elvis/jaranko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Mi to wygląda na Ślężę.

Pradziad to nie jest w żadnym wypadku,.

Nie ta góra ,i wieża tutaj na zdjęciu jest konstrukcji stalowej.

Pozdrawiam :D

ORJ dobrze, że jesteś na tym forum :D Ja dostałem to zdjęcie z podpisem Pradziad więc jako słaby znawca tematu wstawiłem. Jednak biorąc pod uwagę Twoją wiedzę i to, że fota miała być zrobiona z A-4 sprawdziłem z mapą i faktycznie bliżej jej do Ślęży niż Pradziada. Pozatym konstrukcja wieży-jak pisałeś-też pasuje do Ślęży :Salut: Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szedłem z Zawoji Markowe. Warunki zależne od wysokości. Do Markowych Szczawin śniegu od 5 do 20 cm, z tego świeży na zsiadłym i "wypolerowanym" więc trzeba uważać. Powyżej Markowych już piękna śnieżna zima. Szalki przetarte, na samym szlaku idzie się bez problemów. Od Brony do szczytu też w miarę wygodnie. Stuptuty zupełnie niepotrzebne. Temperatura inwersyjna, choć przy wietrze odczuwalna temperatura dużo niższa. Ruch w niedzielę spory, wiele ludzi wchodziło od Krowiarek, najlepiej na szczycie być tak do 9-10, ja do godziny 11 spotkałem 6 osób, a później, wracając tą samą drogą, kilkadziesiąt.

 

Zamieszczam jedno zdjęcie, kilkanaście metrów przed Broną

 

696d7f6692156c16m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

 

Od wczoraj ponownie ładnie zacząło dmuchać ale pomyślałem, że raczej rano będzie deszcz i kupa chmur :)

 

Jednak ku mojemu zaskoczeniu za oknem ukazał się ładny obraz przewianego Beskidu z bardzo dobrym kontrastem i przypuszczam, że wciągu dnia się tak utrzyma:

 

100_5789_Jawornica.JPG Tu jednak Diablak w chmurach więc go nie widać

 

100_5792_Chrobacza_L_Romanka.JPG 100_5793_Klimczok.JPG

 

A więc panowie trzeba odkurzyć fociaki i biny bo już teraz niebo jest czyste, a ja jestem dziś skazany na pracę B) więc już mi żal, że nie mogę przejść się na nastepny nowy punkt widokowy.

 

Gdyby wam się udało zrobić całą panoramę Beskidu z tym dobrym kontrastem,

żeby ją zapodać dla ORJ żeby ładnie ją opisał tak jak tą kiedyś robioną z hałdy przy kopalni, ale nie wyrażną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

 

Gdyby wam się udało zrobić całą panoramę Beskidu z tym dobrym kontrastem,

żeby ją zapodać dla ORJ żeby ładnie ją opisał tak jak tą kiedyś robioną z hałdy przy kopalni, ale nie wyrażną.

 

Witam :D

Jak co to opisał bym takiego panoramicznego giganta :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.