Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Już od dawno czytam Wasze forum i w koncu postanowilem sie zarejestrowac i pochwalic swoimi fotkami. Mam kiepski aparat do zdjec krajobrazow, ale troche widac:)

 

Oto widok z mojego okna (Ruda Śląska):

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cae698d6b508e24.html Babia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79f84625ea0a1314.html Babia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...fc9441cee9.html Równica i Czantoria

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6584be709fa7d496.html Lysa Hora

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...77bc98b5ae.html Lysa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/950c6b8730bfca3e.html Beskid Żywiecki i ośnieżone Pilsko

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...0bb3250d45.html Od Babiej po Skrzyczne

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...f1117d3aaf.html

 

Na niektorych fotkach Babia Góra słabo widoczna ze wzgledu na snieg.

 

2. Góra św. Anny - widok z Lublińca. Co ciekawe przy bardzo dobrej widoczności widać Sudety!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e8fcba3b20.html (fotka robiona pod slonce)

 

3. Hałdy stożkowe, po prawej ta w Rydułtowach. Benji mam pytanie, czy na ta halde mozna legalnie wejsc?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52c5f94851eb531c.html

 

 

P.S. Te ostatnie panoramy zamieszczone na forum są po prostu rewelacyjne.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Przymierzam sie do zakupu lornetki, czy znacie jakies dobre sklepy w okolicach Katowic z optyka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maroko!

 

2. Góra św. Anny - widok z Lublińca. Co ciekawe przy bardzo dobrej widoczności widać Sudety!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e8fcba3b20.html (fotka robiona pod slonce)

A propos Sudetów - jak często widać je z tego regionu? Czy to równie rzadki widok co Tatry z Katowic (raz na 2/3/4 miesiące)?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Przymierzam sie do zakupu lornetki, czy znacie jakies dobre sklepy w okolicach Katowic z optyka?

Bez dwóch zdań Delta Optical w centrum Katowic - budynek Altusa. Gdybys się wybierał, to daj znać na PW - chętnie udzielę wskazówek przy wyborze sprzętu :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

PS. Jeszcze jedno. Tydzień temu byłem w Sky Barze na 27. piętrze Altusa. Knajpka oferuje wspaniały widok - niestety - tylko na północ, wschód i troszkę na zachód. Wjeżdża się tam windą uprzednio płacąc w recepcji hotelu 10 zł, które można wykorzystać w barze kupując sobie coś do picia podczas obserwacji ;) Co prawda w dniu odwiedzin tego miejsca widoczność nie była najlepsza, ale widać od razu, że Sky Bar umożliwia bardzo dalekie obserwacje, już nie mówiąc o panoramach nocnych GOPu.

 

W celu obserwacji południowego horyzontu trzeba dogadać się z boyem hotelowym, aby wypuścił nas pięterko niżej. Nie zawsze się to udaje, ale naprawde warto!

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykos - Dzięki za info i świetne foty z opisami na twej stronie. Jak będę miał bliższe foty (tegoroczne) to wrzucę. :Salut:

Maroko - Na żadną chałdę nia można legalnie wchodzić, jak jest jeszcze usypywana :rolleyes:

Wprawdzie chałda jast usypywana raczej na szerokość niż na wysokość - to jednak jest ryzyko ;)

Ja wchodzę zawsze w weekend, wtedy też można "zostać złapanym;)" ale samochody już nie kursują ,bo kopalnia ma przerwę w wydobyciu.

Jednak ja słyszałem tylko o jednym przypadku akcji, kiedy to goście się mocno napili :D , na samym czubku i ktoś zasłabł - interweniowało pogotowie i straż.

 

Chałda rydułtowska, jest w miarę "świeża", chyba z 15 lat temu ostatni wagonik wysypał kamień, ale w samym wnętrzu jest ponoć żar - kiedyś zakłady przeróbcze nie zawsze do końca potrafiły odzielić węgiel od kamienia i teraz na szczycie unoszą się gazy. Nie można tam zbyt długo stać, chyba że mocno wieje :D .

Jednak z poniższej półki jest widok niewiele gorszy, a gazy już nie są tak dokuczliwe :D .

 

Mnie jeszcze nikt nie przegonił :banan:

pozdrawiam.

 

na fotce widok z ostatniej półki (najwyższej) na szczyt Szarloty :Salut:

100_8622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maroko!

A propos Sudetów - jak często widać je z tego regionu? Czy to równie rzadki widok co Tatry z Katowic (raz na 2/3/4 miesiące)?

 

 

Widok bardzo rzadki ze wzgledu na odległosc. Ja widzialem tylko raz (wczesniej nie wiedzialem ze z tego miejsca jest taki widok), nie mialem aparatu ani lornetki, ale wyraźnie było widac zarys gór po prawej stronie św. Anny (prawdopodobnie Pradziad).

Edytowane przez Maroko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Góra św. Anny - widok z Lublińca. Co ciekawe przy bardzo dobrej widoczności widać Sudety!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e8fcba3b20.html (fotka robiona pod slonce)

 

Zadne fotki mi sie nie otwieraja. Sudety nie widac z samego Lublinca (lezy w zaglebieniu Lublinicy), ale z okolicznych wzniesien: gorka w Lubecku (0,5 km od miasta) i Sadowie (4 km od miasta) przy bardzo dobrej pogodzie je widac. Sama Gore sw Anny widac prawie zawsze, przez lornete nawet klasztor na jej szczycie. Jak pogoda pozwoli, to podzuce jakies zdiecia. Miejscowka na gorce w Lubecku jest o tyle fajna, bo nasi mistrzowie drogownictwa poprowadzili przez jej najwyzsza czesc obwodnice Lublinca, nie ma tez tam zadnych drzew utrudniajacych podziwanie panoramy.

A jesli chodzi o Tatry, to nie obserwowalem ich jeszcze, moze dla tego, ze w tamtym kierunku przyslaniaja mi je wzniesienia z okolic Tarnowskich Gor (ktore widac doskonale).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest problem z serwisem fotosik.pl (strona sie nie laduje)

 

Góre sw. Anny i Sudety widzialem wlasnie z góry lubeckiej przy obwodnicy. Widok jest niezly w kazdym kierunku, ale nie analizowalem dokladnie co widac (Tarnowskie góry na pewno). Mysle ze o Tatrach mozna zapomniec, ewentualnie Beskidy, ale jak juz to predzej z Sadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie ORJ - to miło, że mnie zauważyłeś:)

Wogóle to, Witam wszystkich :);)

Jestem w trakcie zbierania fotek z szarloty i okolic, później je wrzuce.

Z Niewiadomia (dzielnicy Rybnika) jest też ładny widok. Jest tam Wieża ciśnień(niegdyś kopalnia Hoym), która jest teraz remontowana i ma być tam punkt widokowy :) Ponoć z szybów wyciągowych, które są na tej samej wysokości co wieża ciśnien widać ... Tatry!.. Gościu to mówił w lokalnym radiu.

Także będzie na co polować:))

Oby tylko pogoda dopisała.

 

Poniżej widok z Niewiadomia na południe, nie znam szczytów.Pierwsza z lewej to chyba Czantoria;)

IMG_6890.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Panoramka z pylonu .Zdjęcie wykonał Michał

Jednakże muszę jeszcze posiedziec nad identyfikacją wierzchołków Beskidu Makowskiego,jedno pewne widać za nimi Gorce!! Jak to rozgryzę to dodam w całości. :D

Pylon_Sosnowiec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Po pierwsze oczywiście Benji witaj w naszym gronie!! Czekamy na ciekawe panoramki z waszej hałdy.

 

Panoramka z pylonu .Zdjęcie wykonał Michał

Jednakże muszę jeszcze posiedziec nad identyfikacją wierzchołków Beskidu Makowskiego,jedno pewne widać za nimi Gorce!! Jak to rozgryzę to dodam w całości. :D

Stanowicie bardzo zgraną parę z Michałem - jeden super fotki, drugi wypasione opisy ;)

 

A tak jeszcze z zupełnie innej beczki? Czy da się jakimś cudem od nas (mam na myśli zaprezentowane do tej pory miejscówki na Śląsku i Zagłębiu) dostrzec Baranią Górę?

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - myślę, że zauważenie tatr z Częstochowy, (ale z wysokich budynków) to tylko kwestia czasu. - tak czuję:)

No kontrowersyjne rzeczy piszesz, ale chciałbym być mile zaskoczony ;) Z tego co pamiętam, to mieliśmy na forum osobę/osoby z Częstochowy i to w nich musimy pokładać nadzieję. Gdyby się udało, to byłaby to rewelacja na miarę tych ze stronki o rekordach widoczności na świecie!

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę to jadąc od strony Siewierza wiejżdżając do Cz-wy po lewej stronie (chyba dz. Raków) znajduje się najwyżej położona dzielnica Cz-wy. Wieżowce tam stojące mogą pokusić się o zrobienie rekordu Polski.

 

Muszę zgodzić się z Mateuszem, to będzie niesamowita niespodzianka.

 

Słyszałem, że najdalej na północ od Zawiercia , Tatry widać z okolic Mirowa - Bobolic albo Góra Zborów (Podlesice).

Czy może ktoś wygenerować dla tego obszaru widok na Tatry?

 

Pozdrawiam

 

 

Nexus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydaje mi się że najwyższym punktem Częstochowy jest klasztor na Jasnej Górze,wraz z terenem dominuje ponad kominem PEC w Rakowie ,kominami Huty Częstochowa,czy przekaźnikiem na Błesznie.

Myślę że górny taras widokowy na wieży klasztoru by starczył żeby szukać gór:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz

Czy da się jakimś cudem od nas (mam na myśli zaprezentowane do tej pory miejscówki na Śląsku i Zagłębiu) dostrzec Baranią Górę?

Zgadzam się z benjim. Co więcej w tej kwesti kolega adams mógłby się wypowiedzieć z racji jego podróży - chodzi mi dokładnie o Płazę i dalsze górki w kierunku Krakowa.

 

Natomiast na celowniku swojego działa :szczerbaty: powinien też wypatrzyć warpal

 

A co do śląskich terenów. Jak tylko microdem przełknie mapę płd polski, to dam znać, co do wyników obliczeń, gdzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że najdalej na północ od Zawiercia , Tatry widać z okolic Mirowa - Bobolic albo Góra Zborów (Podlesice).

Czy może ktoś wygenerować dla tego obszaru widok na Tatry?

To, że teoretycznie będą tam Tatry widoczne, to nawet moge uwierzyć na słowo - w końcu na odcinku od Siewierza do Częstochowy nie ma już znaczących wzniesień. Problem jest taki, że z południowych dzielnic Częstochowy w Tatry będzie już ze 180 km - to odległości jak najbardziej nadające się do obserwacji, ale w Alpach na 2500 m przy inwersji. Nie z kominów/wież na zadymionym Górnym Śląsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainteresowałem się tym czy z okolic Częstochowy jest możliwość zobaczyć Tatry i w programie Global Mapper wyszło mi, że szanse na takie widoki dają Sokole Góry koło Olsztyna. Postaram się za jakiś czas zaprezentować jak to wygląda.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z benjim. Co więcej w tej kwesti kolega adams mógłby się wypowiedzieć z racji jego podróży - chodzi mi dokładnie o Płazę i dalsze górki w kierunku Krakowa.

 

Natomiast na celowniku swojego działa :szczerbaty: powinien też wypatrzyć warpal

...

 

Jak się zdarzy dobra pogoda to postaram się.

Póki co to widok na Babią i Luboń Wielki ze szlaku na Maciejową (czwartek wieczorem).

r_mac1.JPGR_lub.JPG

i trochę psychodelicznie:

r_mac2.JPg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: Miałem troszkę wolnego czasu w robocie więc opisałem fotki które wykonałem w listopadzie 2007

przy porannej niskiej inwersji z dachu mojego niedawnego jeszcze-poprzedniego bloku.

Pozdrawiam :D

 

-Na Tatry Wysokie

Widok_na_Tatry_Wysokie_z_dachu_bloku_ul.Wojciecha_43_43d_Katowice_Giszowiec.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.