Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda odległość mało imponująca

 

fotka z okolic Chabówki na zakopiance. około 40 km

 

IMG_6319a.jpg

 

12III2008

Piękne zdjęcie, bardzo podoba mi się, jak na szczytach zalega taka idealnie równa mleczna warstwa śniegu :)

 

Generalnie mowiąc wzgórze bytkowskie (320 m n.p.m.) jest jednym z najwyżej o ile nie najwyższym punktem widokowym w okolicy Katowic (...)

 

 

"Gdyby ktoś z Siemianowic Śląskich wyszczególniając zalety swego mieszkania, pochwalił się, że ma okno z widokiem na Tatry (...)"

 

 

Fajnym punktem jest też (choć przez park technologiczny ograniczony) hauda na cynkowni, ale zapewniam że jest sporo poniżej wieży i bloków na bytkowie. Jedynym mankamentem tej miejscówki jest fakt ochrony w blokach i zamknietych dachów. Chyba że ma sie znajomości :)

Thx za artykuł. No właśnie, chętnie zamieniłbym już hałdy na jakieś inne miejsce widokowe, a na Bytków kocimi ścieżkami mam niewiele dłuższą drogę, jak do Murcek. Gdybyś był w stanie załatwić możliwość w miarę regularnego wchodzenia na któryś z tamtejszych bloków, to daj znać.

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie, bardzo podoba mi się, jak na szczytach zalega taka idealnie równa mleczna warstwa śniegu :)

Thx za artykuł. No właśnie, chętnie zamieniłbym już hałdy na jakieś inne miejsce widokowe, a na Bytków kocimi ścieżkami mam niewiele dłuższą drogę, jak do Murcek. Gdybyś był w stanie załatwić możliwość w miarę regularnego wchodzenia na któryś z tamtejszych bloków, to daj znać.

M.

 

Hey :)

 

Generalnie musze podzwonic i popytac, ale myśle, że niebawem sie poznamy na wspolnych obserwacjach z Siemianowic i mam nadzieje owocnych. W wolnej chwili porobie troszke zdjec z okna coprawda nie mam widoku na góry, ale tez pare ciekawostek mozna uchwycic:)

 

Pozdrawiam

 

Maciej M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w pochmurny dzień panoramke z mojego okna, widac po lewej stronie ten najnowoczesniejszy stadion do hokeja w polsce. W tle górkę (wzniesienie) "Dorotka" w Będzinie, w tle część siemianowic. Poczekam na lepszą pogode :D

 

widoczek z okna

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem dziś okazję zawitać na największym wzniesieniu Jaworzna - Przygoń i przy okazji tego halnego zrobiłem panoramke.

 

pano_ze_wzniesienia_przygon_na_beskid.jpg

 

Jak widzicie od prawej strony zaczynając Śląski w chmurach ale przez bino było lepiej widać.

Potem Beskid Mały nad wyraz wyraźny, ale tylko z czoła bo dalej w Żywieckim walka chmur.

 

Teraz tylko żeby lepsza pogoda się zjawiła, to jeszcze Przygoń odwiedzę, bo tu zajefajnie Beskid wygląda. :rolleyes:

A i jestem ciekaw czy tu wierchy dopadnę...he he...

 

i na zakończenie pytanko do kolegi MMateusiak czym robi zdjęcia bo ładnie ta panorka wygląda?

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

RadioSeven

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem dziś okazję zawitać na największym wzniesieniu Jaworzna - Przygoń i przy okazji tego halnego zrobiłem panoramke.

Też dzisiaj szukałem górek z Murcek i zastałem podobny widok. Przejrzystość powietrza na bardzo wysokim poziomie, z widocznością już gorzej przez chmury. Dało się zaobserwować, podobnie jak na Twoim zdjęciu, śnieg na Skrzycznem i Klimczoku z ładntym efektem 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na zakończenie pytanko do kolegi MMateusiak czym robi zdjęcia bo ładnie ta panorka wygląda?

 

witam:)

 

tak robie zdjecia, ale amatorsko, nic nadzywczajnego. Bardzo mi milo ze podoba Ci sie panoramka :D ... Często wstając rano można zobaczyć fajne efekty wstającego industrialnego śląska:) zdjęcie spontaniczne o 6 rano wiec nie dbałem o kadr i motyw, tz. spontan :D

 

 

wschód słońca na sląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z Krakowa tak widać Babią ? Kąt widzenia jakby nie ten.

 

Jeszcze jeden widok na Tatry z linku wcześniej wskazanego :

 

Tatry z Maniow

 

Tak widać z mojego balkonu (obrzerza Krakowa, kierunek południowy zachód).

I jeszcze taki widok na kocioł (dzis po Rezurekcji).

Zdjęcia mak'iem z minolta w ognisku głównym, przepraszam za ślady, muszę przetrzeć telep).

BG_Wlk_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mak'iem z minolta w ognisku głównym, przepraszam za ślady, muszę przetrzeć telep).

Nie powiem, bardzo ciekawie wychodzą fotki gór przez teleskop. Możesz oszacować powiększenie przy którym wykonałeś to zdjęcie? Przejrzystość powietrza w skali 1-10?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bardzo ciekawie wychodzą fotki gór przez teleskop. Możesz oszacować powiększenie przy którym wykonałeś to zdjęcie? Przejrzystość powietrza w skali 1-10?

 

M.

 

Teleskop to ogniskowa 1527 mm, ognisko główne. Minolta ma przelicznik 1,5. dokładnie nie umiem oszacować powiększenia - tak na oko to mniej więcej 50x.

Przejrzystość - tak ok 8/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Po dłuższej przerwie udało mi się coś w końcu wyłapać.

Dodaję zdjęcie z ostatniej soboty.Widok z 4 piętra bloku przy ul.Pogodnej w Katowicach(Burowiec).

Od lewej strony widać Hrobaczą Łąkę 828,na najdalszym planie-słabiej Czupel 933,i po prawej stronie fotki

Groniczki 839.To oczywiście wierzcholki Beskidu Małego.

:Salut:

G_ry_z_burowca.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Kilka postów temu zostało poświęconych widokom z bloków na Bytkowie.

Chciałem dodać taką już dosyć starą fotkę którą robiłem kilka lat temu taką zwykłą cyfrówką przez lornetkę

10x50 właśnie w kierunku tych bloków.

Widok z dachu bloku na Giszowcu - w którym niedawno jeszcze mieszkałem:(

Pozdrawiam :Salut:

Bytk_w_z_Giszowca_ul.Wojciecha_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o bytkowie to postaram sie na dniach skonsultować z kolegą tam mieszkającym i cokolwiek pozałatwiać. Bo jesli chodzi o widoki i panoramki to jest tam ogrom możliwości :D

Konkretnie chodzi o blok widoczny na fotografii. Myślę, że gdyby pomyśleć i przesłać pismo do administracji to byłaby możliwość stałych spotkań na dachu budynku. Jednak trzeba bedzie zdefiniować "organizacje" bo jesli powiemy że jestesmy forumowiczami i chcemy popstrykac górki to parskną nam w twarz. Pamietam dokladnie, że jesli złapano by nas na dachu jednych z tych budynków to kara byłaby w okolicach 500zł na osobe. Warto byłoby pomysleć i wystosować odpowiednie pismo do odpowiednich ludzi.

 

Foto zrobione z haudy na cynkowni

 

pozdrawiam

 

Nasz prawdopodobny taras widokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM administracje zostaw w spokoju. Masz tam kolegę - to dobrze, bo przy lepszej pogodzie możecie sobie wskoczyć na dach i polukać ;) Gorzej gdy macie zamknięty dach, to trzeba sie umówić z powiedzmy na to nazwijmy go "klucznikiem" :)

Zresztą co ja będę wam gadał - jak człek jest czymś zaślepiony to będzie do celu dążył po trupach.

A z tym płaceniem za dachy to u ciebie jakieś nieporozumienie. Za niedługo pewnie zabroniom nam robić zdjęcia gór... :Boink:

 

Na koniec kilka witryn do polukania:

 

Panoramiczne zdjecia gór w okolicach Bielska

 

Z cyklu zdjęcia jak cukierki witryna, gdzie jest kilka fotek gór w kategorii krajobraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zl - jest to to kara za znajdowanie sie na dachu budynku administracji (miejscu niedozwolonym dla ludzi nieuprawnionych). Pare osob dostało juz takie "mandaciki" za np opalanie sie w tamtych budynkach. Gdyby poinformować władze o zamiarach napewno nie trzeba byłoby sie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zl - jest to to kara za znajdowanie sie na dachu budynku administracji (miejscu niedozwolonym dla ludzi nieuprawnionych). Pare osob dostało juz takie "mandaciki" za np opalanie sie w tamtych budynkach. Gdyby poinformować władze o zamiarach napewno nie trzeba byłoby sie martwić.

 

No to ich chyba policja musiala złapać,tylko się dziwię że na takie coś reagują gdy gdzie indziej bandziory leją człowieka.

Bo z administracji ludziom to bym od razu powiedział żeby se pogwizdali lepiej.

Ale dosyć tego nietematu.

Życzę powodzenia w legalizacji punktu widokowego:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ich chyba policja musiala złapać,tylko się dziwię że na takie coś reagują gdy gdzie indziej bandziory leją człowieka.

Bo z administracji ludziom to bym od razu powiedział żeby se pogwizdali lepiej.

Ale dosyć tego nietematu.

Życzę powodzenia w legalizacji punktu widokowego:)

Pozdrawiam.

 

w sumie macie racje. Trzeba by poprostu sie spotkac i pofocic :D Tylko teraz trzeba by trafić na pogode. Kto jest za?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.