Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, teraz w Jastrzębiu widoczność mamy już nawet na 8 może 8,5. bardzo dobrze widoczny śnieg na Lysej Horze. Nawet bez patrzenia na południowy horyzont można domyślić się, że jest dobrze, po charakterystycznych chmurach i silnie błękitnym niebie. W okolicach przysłonecznych trochę gorzej, może 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali 0-10 dzisiaj widoczność z okna na poziomie 6,5. Niby nie wielkiego, ale w tym roku jeszcze tak "dobrze" nie było.

 

Witam

I na wstępie powiem "Panowie otwieramy sezon łowiecki" :):helo:

Zdjęcie z przed chwili z mojego okno. Widok, którego się nie spodziewałem100_7165e.jpg

Nie jestem pewny czy to jest Ostry czy ?Lysa Hora, bo znajduje się dalej na prawo od kranca Ślaskiego

panorama.jpg

 

PS.

Widoczność coraz lepsza. Już teraz Beskid pięknie widać.

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Merti, to Lysa Hora. Widoczność którą teraz mam na Beskid Śląsko-Morawski zahacza chwilami (gdy nie świeci słońce) o absolutną! Widać pojedyncze drzewa na Lysej i Malchorze, drogę trawersującą południowy stok Smreka, budynki na Radhoście. A to wszytko przez obiektyw 200mm. Szkoda, że nie mam filmu do aparatu, a szczególnie cyfrówki.

Życzę wszystkim teraz pracującym, by obecny stan utrzymał się jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! Najwyższy stopień alarmu widocznościowego!

 

Z rana było ok, ale teraz jest świetnie (9/10) - ze szczytu Kościuszki widać zaśnieżony szczyt Lysej, a to zwykle oznaczało co najmniej piękny widok na Diablaka.

Niestety ciężko tak na szybko ocenić z Brynowa widoczność bardziej na wschód, ale intuicja podpowiada, że jest dobrze.

 

Powodzenia!

 

M.

 

PS. Mam taką nadzieję, że w sensowym czasie admini zrobią coś z forum, żeby posty napływały, bo ta informacja, na moje wyczucie, aktualna będzie góra do 18stej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :Salut:

Byłem na wysypisku między 17 a 18. Oj piękna Babia dziś była :D

Widać było nawet Tatry. Z jednej strony dzieki śniegowi i zacienionym obszarom był to widok 3D, z drugiej na tle jasnego nieba po zarysie rozpoznawalny był tylko Hawrań (a może to wina mojej lornetki <_< ) i generalnie musiałem bardzo wytężać wzrok.

 

Czy ktoś może potwierdzić moje spostrzeżenia ?

 

Nie ulega wątpliwości, że dziś był najładniejszy dzień od baaaaardzo dawna (Łysa ze Wzgórza Wandy chyba najlepsza od czasu jak zacząłem pracę w Tychach - prawie rok).

 

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Zamieszczam zdjęcie od kolegi z balkonu, jednego z najlepszych punktów widokowych w Jastrzębiu, w kierunku na Beskid Śląsko-Morawski. Ten sam kolega pokonując dziś drogę z Gliwic przez Wodzisław Śląski do domu miał możliwość obserwowania Jesioników i przypuszczalnie Małej Fatry. Później, już z domu, Babiej - wspaniała trójka.

 

d2fa8787dceb1742m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i wspaniały dzień dobiegł końca. Udało nam się jeszcze z Michałem odwiedzić nowy punkt widokowy w Jaworznie. Zamieszczam panoramkę z Rezerwatu Sasanki na Warpiu na zielonym szlaku.

pano_z_rezerwatu.jpg

Byliśmy jeszcze w Imielinie i tu był wyśmienity widok. Ale już słońce zachodziło. Panoramkę z tego miejsca zamieszczę póżniej.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i wspaniały dzień dobiegł końca. Udało nam się jeszcze z Michałem odwiedzić nowy punkt widokowy w Jaworznie. Zamieszczam panoramkę z Rezerwatu Sasanki na Warpiu na zielonym szlaku.

pano_z_rezerwatu.jpg

Byliśmy jeszcze w Imielinie i tu był wyśmienity widok. Ale już słońce zachodziło. Panoramkę z tego miejsca zamieszczę póżniej.

:Salut:

 

O to moje okolice! A skąd dokładnie obserwowaliście w Sasance i w Imielinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No i wspaniały dzień dobiegł końca. Udało nam się jeszcze z Michałem odwiedzić nowy punkt widokowy w Jaworznie. Zamieszczam panoramkę z Rezerwatu Sasanki na Warpiu na zielonym szlaku.

pano_z_rezerwatu.jpg

Maksymalnie wypaśne to zdjęcie!! Brawo!!

 

Ja niestety większość dnia poza miastem i z pięknych widoków to jedynie Lysa z Kościuszki :( A na hałdzie musiało się dużo dziać, jeszcze z binem... :(

 

Ech kończe, bo się jeszcze popłacze ;) Życzę Wam jutro równie łaskawej pogody!

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przedstawię cały zbiór moich osiągnięć ostatnich 2 dni, powiem, że dzisiaj Tatry były widoczne najlepiej ok. godz. 16.00.(Wcześniej je też widziałem z pylonu)były białe i piękne przez ludzkie(moje)oko.W drodze na Larysz widziałem Je...Nie zrobiłem fotek, ponieważ tam przechodzi dużo lini wys. napięcia - to z trasy na Larysz - poza tym, z mertim dzisiaj zroboliśmy 2 punkty widokowe.Rewelka.Przejżystość powietrza była 12/10 w skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Zamieszczam zdjęcie od kolegi z balkonu, jednego z najlepszych punktów widokowych w Jastrzębiu, w kierunku na Beskid Śląsko-Morawski. Ten sam kolega pokonując dziś drogę z Gliwic przez Wodzisław Śląski do domu miał możliwość obserwowania Jesioników i przypuszczalnie Małej Fatry. Później, już z domu, Babiej - wspaniała trójka.

 

d2fa8787dceb1742m.jpg

Tak dobrego view na Beskid Śl-Mor. już dawno nie mieliśmy. Może powinien doczekać się stosownego opisu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam panoramkę z Golcówki w Imielinie. Orginalna (50% wielkości) zajmuje 3.3mega.

Jak ktoś z Was chce to mogę podesłać.

 

pano_z_Golcowki_1.jpg

 

Byliśmy tam z Michałem trochę za późno. Ta jest zrobiona od razu jak przyjechaliśmy.

 

Na drugiej widać że już coraz więcej zadymione jest powietrze, a zrobione później.

pano_z_Golcuwki_pozniej.jpg

 

ORJ możesz te dzisiejsze wszystkie panorki opisać? Of cors jak można prosić :notworthy:

:Salut:

 

PS

To zdjęcie Beskidu Morawskiego też niczego sobie elcupa. Jestem ciekaw jak to pasmo wygląda bardziej w lewo. Pstryknij jakieś foty i wrzuć.

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :D ,

 

w końcu znalazłem ułamek czasu aby zamieścić co nie co.

Na pierwszy ogień "face of Babia"(chyba najładniesza jaką ustrzeliłem do tej pory):

2974d7a74f7316ccm.jpg

Następnie panorama z góry z Imielenia praktycznie taka sama co od merti, ale zawiera więcej szczegułów.

b307be838cf49985m.jpg

Oraz panoramka z mojego pylonu (chyba też najklarownieszy Beskid jaki widziałem).

ca222d9b2792fd4fm.jpg

 

Także również uważam sezon za otwarty, co więcej wczoraj wraz z ORJ-m przemieżeliśmy tereny Śląska tzn. trzy hałdy zaliczyliśmy od Katowic po Murcki i Kostuchnę.Super sprawa.

 

Pozdrawiam :D,

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także również uważam sezon za otwarty, co więcej wczoraj wraz z ORJ-m przemieżeliśmy tereny Śląska tzn. trzy hałdy zaliczyliśmy od Katowic po Murcki i Kostuchnę.Super sprawa.

Coś byście mogli dać znać następnym razem, że się mobilizujecie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Turlej

Dzień dobry,w końcu znalazłem ułamek czasu aby zamieścić co nie co.

Na pierwszy ogień "face of Babia"(chyba najładniesza jaką ustrzeliłem do tej pory):

Następnie panorama z góry z Imielenia praktycznie taka sama co od merti, ale zawiera więcej szczegółów.

Oraz panoramka z mojego pylonu (chyba też najklarownieszy Beskid jaki widziałem).

 

Wiesz co Michał, <_<:scratchhead: ta twoja Alfa wymiata wszystko stąd :blink::icon_eek:B):wow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Opisałem panoramkę z Golcówki której autorem jest merti.

nie opisywałem ogólnie pasm i masywów bo pewnie doskonale je rozpoznajecie :D

jeżeli coś pominalem to napiszcie.

Następne dwie panoramki w przygotowaniu.

Pozdrawiam :Salut:

Panorama_z_Golc_wki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem panoramkę z Golcówki której autorem jest merti.

 

Cześć :Beer: ,

tak przy okazji, żeby było jasne: "z Golcówki" czy "z Golicówki" bo mapa podaje tę drugą??Gdzie tu błąd?Chyba, że moja mapa jest MADE IN CHINA :D

Super ORJ! czekamy niecierpliwie na kolejne.

 

P.S.

Robiłem mały wgląd na moją i dostrzegłem wieżyczkę obserwacyjną na Wlk. Czantorii :D .A ona ma niecałe trzy dychy w górę oczywiście...Fiu fiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Mam wolny net (128 na czeskim DSLu) i przeglądanie tego tematu z wszystkimi panoramami i innymi odnośnikami zajeło mi ponad tydzień...

Ale teraz mogę sobie śmiało napisać co chcę i nie będę miał wyrzutów ;)

Jestem pod wrażeniem waszych łowów i później ich prezentacji.

Nie znam tyle gór co wy, ale temat zachęca do ich zaliczania.

 

Macie świetne opisy nietylko gór, ale i tzw. punktów lokalizacyjnych - Kominy, huty, całe kopalnie, słupy-giganty, czy wreszcze miasta lub dzielnice. To jest dobry pomysł i wart kontynuowania.

Mnie to może pomóc w odnajdywaniu poszczególnych miejsc.

 

W radiu Katowice słyszałem że ze słowackiej łomnicy przy dobrej widoczności widać śnieżkę - ale o tym już wspominaliście.

Mieszkam w Rydułtowach o kilometr od Szarloty - tak nazwano tutejszy stożek : http://pl.wikipedia.org/wiki/Hałda_w_Rydułtowach

Mam jakieś fotki, lecz nie zawsze trafione, więc później dodam.

A nie zawsze trafione? przykład : http://www.garnek.pl/tomasz74/1013027

- dopiero z waszego forum dowiedziałem się ,że to nie Ostrava, a Orlova - podobnie:)

 

Z Szarloty widziałem z tego co wiem to Górę Św. Anny, Pradziada, czeski masyw Łysa hora z rodziną i Radhostem, Czantorię i pobliskie góry, skrzyczne - to chyba każdy widzi, Szyndzielnię, Babią - jak jest super pogoda, hutę łaziska i Żory.

Ne widziałem natomiast Gliwic - za bardzo zalesione? i Raciborza, który jest niepokojąco blisko, ale w dziurze z całym szacunkiem;)

To narazie tyle później coś wrzucę , jak będe wiedział jak;)

Pozdrawiam i widoczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.