Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Przeanalizujcie to panowie jeszcze raz z lokalizacji pomiędzy Krywaniem a Snilovskim sedlem.
Zmiana lokalizacji niewiele tu wnosi. Schneeberg nadal jest widoczny za Wielką Luką, a właściwie nawet za kopcem Strażowa. Na prawo od Klaka móglby być Hochwechsel, ale tu z kolei nie pasuje ani kształt, ani wysokość. Bo jeśli miałby być widoczny, i to tak dobrze, Hochwechsel, to Schneeberg tym bardziej. Biorąc pod uwagę, że zarys nie pasuje też do Schneeberga, to skłaniałbym się ku wersji, że są to chmury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana lokalizacji niewiele tu wnosi. Schneeberg nadal jest widoczny za Wielką Luką, a właściwie nawet za kopcem Strażowa. Na prawo od Klaka móglby być Hochwechsel, ale tu z kolei nie pasuje ani kształt, ani wysokość. Bo jeśli miałby być widoczny, i to tak dobrze, Hochwechsel, to Schneeberg tym bardziej. Biorąc pod uwagę, że zarys nie pasuje też do Schneeberga, to skłaniałbym się ku wersji, że są to chmury.

 

Trochę kontrowersyjne TO zdjęcie. Symulacje komputerowe pokazują, ze po drodze są jeszcze dwa "przeszkadzające" pasma, a na tej fotce nic nie widać.

Jak zrobiłem symulację widoku z Schneeberg-u, to najdalej osiągalnym punktem był Ostredok 270km

Tutaj do pobrania symulacje oraz nakładka do GE widoku z Krywania

 

P.S. Jeśli inwersja zagina horyzont, to ta fotka jest prawdziwa ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kontrowersyjne TO zdjęcie. Symulacje komputerowe pokazują, ze po drodze są jeszcze dwa "przeszkadzające" pasma, a na tej fotce nic nie widać.

Jak zrobiłem symulację widoku z Schneeberg-u, to najdalej osiągalnym punktem był Ostredok 270km

Tutaj do pobrania symulacje oraz nakładka do GE widoku z Krywania

 

P.S. Jeśli inwersja zagina horyzont, to ta fotka jest prawdziwa ;-P

Uwzględniłem uwagi PPB i faktycznie w drodze do Sedla (o ile to sedlo, które widzę na GE jest tym Sedlem, bo na Fatrze nie byłem i się nie znam :) ) jest pare miejsc o widoku o zbliżonym kształcie do tego ze zdjęcia, choć ciągle przeszkadzają mi dwie rzeczy - po pierwsze wysokość patrzenia jest tam za niska do przewyższenia 'przełęczy' między Klakiem a Holem albo 'przełęcz' wydaje się za ciasna w stosunku do tej ze zdjęcia - w rachube może wchodzić tu także duże powiększenie na zdjęciu.

 

Tak czy inaczej weźcie inną rzecz pod uwagę. Na zdjęciu Tatr z Hnatowego Brda (180 km) Tatry są na dobrą sprawę szerokości tylko troche większej niż nasz Schneeberg, co już poddaje pod wątpliwość, że jest to góra obserwowana z dużej odległości. Poza tym szczegóły grani nie mają prawa być widoczne z tak dużej odległości. Natomiast argument najwyższej wagi to bez wątpienia umiejscowienie Schneeberga, który faktycznie co by sie wydziwiać na GE zawsze pojawia się w tym regionie nad Vlk Luką.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj :D

Chciałem się podzielić z Wami moimi wczorajszymi zdjęciami zrobionymi z Dąbrowy Górniczej. Nie są najlepsze bo robione z " ręki". Co prawda trzeba użyć wyobraźni ale mnie się podoba :D

 

Babia za chmurami (około 85km)

0cd3fa76beac58d4m.jpg

 

Tatry (około 140km)

3976154a5ab8f6b9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj :D

Chciałem się podzielić z Wami moimi wczorajszymi zdjęciami zrobionymi z Dąbrowy Górniczej. Nie są najlepsze bo robione z " ręki". Co prawda trzeba użyć wyobraźni ale mnie się podoba

 

Witaj sm210 - Ładnie złapane Tatry, Gratulacje :helo:

Pewnie ktoś się zapyta zkąd pstrykana fotka była, Ja tam Dąbrowy aż za dobrze nie znam.

Ale mam pewną propozycję do wszystkich :lol:

Chcialbym by od teraz opisywac fotki jakie wrzucamy tu na forum swym nickiem. Ponad 100 stron i masa fotek, ulatwi to szukanie fotki czyjejs itd.

Rafal bedzie mial mniej roboty...

Dajcie znac co o tzm sadzicie.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj :D

Chciałem się podzielić z Wami moimi wczorajszymi zdjęciami zrobionymi z Dąbrowy Górniczej. Nie są najlepsze bo robione z " ręki". Co prawda trzeba użyć wyobraźni ale mnie się podoba :D

 

Babia za chmurami (około 85km)

0cd3fa76beac58d4m.jpg

 

Tatry (około 140km)

3976154a5ab8f6b9m.jpg

 

:lol: To robione z terenu H.K. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Witam

Chciałem dodać fotkę autorstwa Rafała z naszej wspólnej wizyty na hałdzie Skalny.Tutaj widać z lewej (nieco poruszony)Maszt RON Malczewskiego

a po prawej maszt Chorągwica.

 

link RON Malczewskiego

http://pl.wikipedia.org/wiki/RON_Malczewskiego.

RON_Zwierzyniec_i_maszt_Chor_gwica.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na GE, że ze Snilovskiego Sedla zaskakująco dokładnie przebiega linia patrzenia na elektrownie atomową w Bohunicach (o czym już była mowa wcześniej) między Luką a Klakiem bliżej tego drugiego (tak jak na kontrowersyjnym zdjęciu) z pomijalnie małym przesunięciem w prawo. To odległość ok. 125 km.

 

http://www.panoramio.com/photo/2525397

 

Wszystko by się ładnie układało gdyby nie jeden problem - skąd dymy ponad inwersją? Chyba że osiem takich armatek jest w stanie przebić się przez pułap inwersji, o opinie ekspercką proszę :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acroluc to Twoja fota? Coś pięknego... Latasz na samolotach/szybowcach? Co musiałbym zrobić, żeby móc się tak przelecieć, oczywiście jako pasażer? :P:D

 

To ja dopisuje sie do pytania Kosciaka:D

 

P.S. Dziekuje za informacje telefoniczna, o wyjezdzie, ale dopiero co wrocilem z pracy wiec niestety nie bylem w stanie jechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acroluc to Twoja fota? Coś pięknego... Latasz na samolotach/szybowcach? Co musiałbym zrobić, żeby móc się tak przelecieć, oczywiście jako pasażer? :P:D

Latam (na jednym i drugim).

Fota zrobiona w czasie jednego z lotów na wywożenie skoczków spadochronowych.

Poprawiona ekspozycja krzywymi.

 

Na pasażera ciężko, bo z reguły jest komplet.

Teraz zresztą po sezonie, więc najbliższe skoki w Rybniku dopiero około kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam (na jednym i drugim).

Fota zrobiona w czasie jednego z lotów na wywożenie skoczków spadochronowych.

Poprawiona ekspozycja krzywymi.

 

Na pasażera ciężko, bo z reguły jest komplet.

Teraz zresztą po sezonie, więc najbliższe skoki w Rybniku dopiero około kwietnia

 

hey

 

no to chyba bedziemy musieli pogadac, bo ja strasznie interesuje sie szybowcami, paralotniami.. ale nie bylo mi dane jeszcze latac... Jedynie to symulatorem lotu na komputerze (moze kojarzysz Condor).

 

Latac i fotografowac dalekie punkty.. polaczenie dwóch pieknych pasji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dało by się zorganizować taki lot w przyszłym roku dla udzielających się w tym temacie? :P Chętnych by nie zabrakło pewnie i nie wszyscy by się pewnie załapali, ale ja na pewno bym był chętny (jeśli koszty nie były by zbyt duże dla mnie) :P. Ale tu musi się wypowiedzieć sam Acroluc :)

 

A co inni na ten pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16 będzie można znaleźć nas (Rafał i ja) na G. Siewierskiej. Zainteresowanych spotkaniem zapraszam. Kontakt telefoniczny.

 

M.

 

Zbyt wiele nie straciliście, bo widoczność była bardzo słaba, niemniej jednak udało się zaobserwować, że Katedra stoi 50m od Altusa ;-D

thumb_490dfb4767683231139442.jpg

 

Dzięki Mateo za pokazanie tak klimatycznego miejsca, trzeba tam zrobić kolejny większy zlot!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

no to chyba bedziemy musieli pogadac, bo ja strasznie interesuje sie szybowcami, paralotniami.. ale nie bylo mi dane jeszcze latac... Jedynie to symulatorem lotu na komputerze (moze kojarzysz Condor).

 

Latac i fotografowac dalekie punkty.. polaczenie dwóch pieknych pasji.

 

Pozdrawiam

To może na PM, bo robi się off topic... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dało by się zorganizować taki lot w przyszłym roku dla udzielających się w tym temacie? :P Chętnych by nie zabrakło pewnie i nie wszyscy by się pewnie załapali, ale ja na pewno bym był chętny (jeśli koszty nie były by zbyt duże dla mnie) :P. Ale tu musi się wypowiedzieć sam Acroluc :)

 

A co inni na ten pomysł?

 

ja sie pisze :) zeby tylko stabilizacja dala rade :) [w aparacie] :)

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja może coś z tego cyklu: http://www.maxbmx.ownlog.com/

 

Przeglądam ten fotoblog od dawna (tematycznie ma niewiele wspólnego z naszym tematem), wczoraj popołudniu widziałem widok na zasnute morzem mgieł Bielsko z kamerki internetowej na Szyndzielni, wystawały tylko kominy elektrociepłowni. Dziś potwierdzenie tych zjawiskowych warunków na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey ekipa :)

 

Byłem ostatnimi dni na Podkarpaciu, dziś wracałem do domu. Na trasie Nowy Sącz - Rabka wykonałem kilka zdjęć. Cztery Wam pokażę. Pierwsze trzy - Tatry z miejscowości Wysokie, odległość około 65km, czwarte zdjęcie to Babia Góra z miejscowości Gruszowiec, odległość około 50km.

forum1.JPG

forum2.JPG

forum3.JPG

forum4.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.