Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się, czy jest ktoś kto mógłby zrobić dla mnie symulację widoku w kierunku poludniowym i wschodnim. Lokalizacja to katowice centrum, al. Korfantego 8, pietro 15. Budynek ma wysokość 60 metrów wiec jest to okolo 50 metr. licząc położenie śrudmieścia w zakresie 290 - 300 m.n.p.m to jest to wysokosc okolo 350 m.n.p.m. Budynek to ślizgowiec usytuowany dokladnie naprzeciw Altusa foto slizgowiec1.jpg

 

 

Z góry dziękuje, bo jestem ciekaw czy mam szanse cos ciekawego zobaczyc oprócz Tatr wysokich i bielski, Diablaka, Grupy Policy i Skrzycznego z sąsiadami. Moze jest szansa na Hrobacza? Na cos odległego?

 

P.S. Teraz już wiecie skąd dokladnie w centrum mozna zobaczyc tatry, a w miedzyczasie skoczyc na dół do piekarni po bułeczki :D

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zastanawiam się, czy jest ktoś kto mógłby zrobić dla mnie symulację widoku w kierunku poludniowym i wschodnim. Lokalizacja to katowice centrum, al. Korfantego 8, pietro 15. Budynek ma wysokość 60 metrów wiec jest to okolo 50 metr. licząc położenie śrudmieścia w zakresie 290 - 300 m.n.p.m to jest to wysokosc okolo 350 m.n.p.m. Budynek to ślizgowiec usytuowany dokladnie naprzeciw Altusa

 

Z góry dziękuje, bo jestem ciekaw czy mam szanse cos ciekawego zobaczyc oprócz Tatr wysokich i bielski, Diablaka, Grupy Policy i Skrzycznego z sąsiadami. Moze jest szansa na Hrobacza? Na cos odległego?

 

Próbuję wygenerować dla Ciebie"teoretyczną" panoramę ale mój MD coś zastrajkował. Pisze teoretyczną bo mam wrażenie, że szans na zobaczenie czegokolwiek jeśli chodzi o wspomniane góry z tego miejsca nie ma, z prostego powodu - horyzont zasłonięty w interesującą stronę zabudowaniami. Jak pewnie wiesz MD nie bierze pod uwagę przeszkód "cywilizacyjnych". Widzisz w interesującym kierunku w miarę odsłonięty horyzont?

 

Udało mi się zmusić MD do współpracy, oto efekt:

PANORAMA_KATOWICE__LIZGOWIEC.jpg

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuje, bo jestem ciekaw czy mam szanse cos ciekawego zobaczyc oprócz Tatr wysokich i bielski, Diablaka, Grupy Policy i Skrzycznego z sąsiadami. Moze jest szansa na Hrobacza? Na cos odległego?

 

P.S. Teraz już wiecie skąd dokladnie w centrum mozna zobaczyc tatry, a w miedzyczasie skoczyc na dół do piekarni po bułeczki :D

:Salut:

Hrobaczą już zapewne nie raz nieświadomie oglądałeś, jest bliżej niż Skrzyczne ;) Zobaczyć coś 'ciekawszego' niż Tatry będzie bardzo trudno, a już na pewno ciężko z czymś dalszym. Mówisz tak o nich, jakby były troche dalej niż Altus, a tymczasem u nas na wyżynach zobaczyć je to nie lada wyczyn. Uwieczniając np. Lomnice z okien swojego domu wykonałeś fotografie na odległość 145 km - to prawie jak Babia Góra z G. Św. Anny, a tą uważamy za mega sukces. Dlatego jak się startuje z wysokiego 'C', to później ciężko o satysfakcje w DO ;)

 

Możesz szukać Jeseników, ale wtedy musisz zaprzyjaźnić się z sąsiadami, którzy mają widoki na zachód. Myślę, że masz tam na to szanse, ale to nie będziesz miał dalej niż Lomnice... I na tym kończy się repertuar 'naszych' gór...

 

PS. No chyba że wynajmiejsz lokum na Św. Krzyżu w Świętokrzyskich :P

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:athomer

 

No prawda jest taka, ze najbardziej zaslania mi widok budynek tvn stojący obok, miedzy nim przewija sie skrzyczne i magura. Między jego krawedziami mozna zobaczy Romanke, ale wlasnie bylem ciekawy co system wygeneruje, moze jakby Ci sie udało wygenerowac cos takiego, to przy super widocznosci zrobilbym pokrycie fizyczne komputerowego generowania terenu i byloby wiadome co widac co nie.

 

P.S. Teraz tak jest okres kiedy kazdy dzien trzeba wykorzystac na robienie zdjęc gór z tego miejsca. Za 3lata powstaną tu wierzowce i napewno nic takiego z mojego okna widac nie bedzie. Plusem beda lokale biznesowe chciażby w niedalekiej odleglosci od spodka rank1.jpg Tam to będą widoki na ostatnim piętrze!

 

:mateusz

 

Mateuszu, po tatrach o 6 rano to ręce trzesly mi sie z podniecenia do godziny 19tej :D nawet w pracy ktos stwierdzil ze nie ma mozliwosci z katowic cos takiego zobaczyc, i uwazal ze zdjecie na DO to chmury ulozone w dziwne kształty:). Naprzeciw mnie mieszka sympatyczna Pani, wiec moze przy dobrej widocznosci do niej zawitam.

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu, po tatrach o 6 rano to ręce trzesly mi sie z podniecenia do godziny 19tej :D nawet w pracy ktos stwierdzil ze nie ma mozliwosci z katowic cos takiego zobaczyc, i uwazal ze zdjecie na DO to chmury ulozone w dziwne kształty:). Naprzeciw mnie mieszka sympatyczna Pani, wiec moze przy dobrej widocznosci do niej zawitam.

:Salut:

Niestety Pradziada może zasłonić Ci budynek INGu. Obawiam się, że nawet na pewno, bo potrzebowałbyś niczym nie skrępowany dostep do horyzontu. Do tego nie pomogą Ci wzniesienia po drugiej stronie A4 na przeciwko os. Witosa. Szybciej właśnie stamtąd szukałbym Pradziada z Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Pradziada może zasłonić Ci budynek INGu. Obawiam się, że nawet na pewno, bo potrzebowałbyś niczym nie skrępowany dostep do horyzontu. Do tego nie pomogą Ci wzniesienia po drugiej stronie A4 na przeciwko os. Witosa. Szybciej właśnie stamtąd szukałbym Pradziada z Katowic.

 

ALbo ulica Sokolska budynek naprzeciw banku!! Pieter to on ma milion :D.

 

:athomer

 

Super wizualizacja, teraz sobie to opisac i bede wiedzial co i gdzie. Jesli chodzi o tatry to napewno pokrywaja sie z tmi co zrobilem zdjecie, widoczne Skrzyczne i Babia idealnie jak z okna. Zaopiekuje sie dzis bądz jutro robieniem panoramki i zrobie porownanie :)

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Merti i Athomer - dzieki za info. Narazie wrzucam jak doradził mi Robert Tu

http://s5.zapodaj.net/62384733.jpg.html

http://s3.zapodaj.net/91262996.jpg.html

 

 

@Stacho - Pewnie mam gdzieś tą górkę w Lubecku. Zrobiłem 92 fotki od El. Opole przez cały północny horyzont po lasy samej Anaberg, ale 4GB ramu w kompie to już za mało, by to złozyć. Jedynie fragmenty będę wrzucał jak coś tam znajdę.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Merti i Athomer - dzieki za info. Narazie wrzucam jak doradził mi Robert Tu

http://s5.zapodaj.net/62384733.jpg.html

http://s3.zapodaj.net/91262996.jpg.html

 

 

@Stacho - Pewnie mam gdzieś tą górkę w Lubecku. Zrobiłem 92 fotki od El. Opole przez cały północny horyzont po lasy samej Anaberg, ale 4GB ramu w kompie to już za mało, by to złozyć. Jedynie fragmenty będę wrzucał jak coś tam znajdę.

 

Te znaki zapytania na jednej z panoram to elektrownia wiatrowa w Kamienicy Śląskiej (stoją tam 3 wiatraki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za te zdjęcia. Ciekawa sprawa oglądać swoje strony z takiej perspektywy. Maroko na Twojej fotce (post #3979) wyraźnie widać Lubecko, kościół oraz pola przez które przebiega obwodnica - mój punkt widokowy (Northwood'a chyba też ;).

 

Benji bardzo bym prosił o te zdjęcia, bo detal jest duży na nich. W ogóle zaszalałeś z tymi panoramami. Obok masztów RCN rozpoznać można Koszęcin z wierzą kościoła oraz wierzę P-Poż, która jest również punktem widokowym (wjazd chyba 2 zeta) - http://images31.fotosik.pl/401/c7ff6354dc6548c3.jpg . Góra Grojec i nadajnik są na swoim miejscu ale nie mogę się zgodzić co do Sokolich Gór. Moi zdaniem jest to niewielki lasek koło "Zdzieradowiec" 3 km na NW do Góry Grojec. Sokole Góry z Waszej perspektywy były by mniej więcej na wprost Koszęcina, bardziej na lewo od Góry Grojec. (dokładnie do sprawdzenia na geoportalu) Myślę że są one do złapania przy lepszych warunkach. Ponadto powinniście mieć jeszcze tam maszt Klepaczka.

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Merti i Athomer - dzieki za info. Narazie wrzucam jak doradził mi Robert Tu

http://s5.zapodaj.net/62384733.jpg.html

 

@Stacho - Pewnie mam gdzieś tą górkę w Lubecku. Zrobiłem 92 fotki od El. Opole przez cały północny horyzont po lasy samej Anaberg, ale 4GB ramu w kompie to już za mało, by to złozyć. Jedynie fragmenty będę wrzucał jak coś tam znajdę.

 

 

Dziwna ta Górka (niby sokole Góry)

Na symulacji jest nieosiągalna :blink:

 

IKAR Ligota Dolna->Grojecberg

thumb_49ee1474cc671051946549.jpg

 

IKAR Ligora Dolna->Sokole Góry

thumb_49ee14754894b650140890.jpg

 

 

Symulacja z GE też nie potwierdza Sokolich Gór.

http://www.heywhatsthat.com/?view=VGIQR34B

 

Natomiast Ślęża powinna być jak na dłoni, może jednak była bardziej na lewo, w okolicy tego masztu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraźnie widać Lubecko, kościół oraz pola przez które przebiega obwodnica - mój punkt widokowy (Northwood'a chyba też ;).

 

No i zeby nie bylo moj tez:) moja :zakochany: pochodzi z Lublińca i w weekendy odwiedzam czasem to miejsce ;)

Edytowane przez Maroko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast Ślęża powinna być jak na dłoni, może jednak była bardziej na lewo, w okolicy tego masztu ?

Raczej nie, na pewno na prawo od Chrzelic. Rafał, a Ty przecież robiłeś foty w tym kierunku (Ślęży)... Udało się coś z nich wyciągnąć? Pod wieczór była tam już przepodła widoczność, ale a nóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze już za późno interesować się Beskidami, ale widoczność (którą tak do prawdy trudno dzisiaj ocenić przez kompletny brak chmur) musi być nie najgorsza i jest szansa na kolorowy zachód Słońca, czyli szansa na Jeseniki. I tu zrodził mi się pomysł, aby poszukać ich gdzieś z dalsza... Stąd też mam prośbę do szanownych Kolegów o wygenerowanie symulacji (obojętnie w jakim programie) z G. Klimont. Paweł mówił, że widać stamtąd Pradziada, co nie potwierdziło się TEJ soboty, ale chciałbym spróbować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe są Jeseniki z G. Klimont ale należy pamiętać o tym że na generce nie ma uwzględnionych drzew....

Otóż to, dlatego ważna jest informacja, czy wystaje tam jedynie koniuszek Pradziada, podobnie jak na Kostuchnie, czy coś więcej. Ato pytanie sprowadza się do innego, czy poza Pradziadem wystaje tam coś jeszcze z Jesenika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno... Po ostatniej wyprawie obserwacyjnej zacząłem się zastanawiać nad lokalizacją następnej. Pierwszy pomysł z Jurą jest ciekawy, jednak jak wiadomo, tam widać cokolwiek na południe tylko przy super warunkach, więc po ostatniej wyprawie moglibyśmy czuć teraz duży niedosyt. Ale przyszedł mi inny pomysł do głowy - poszukać stamtąd Gór Świętokrzyskich :) I tu mam zadanie dla osób obeznanych w tych rejonach o zaproponowanie wzniesień z dobrą ekspozycją na NE. Z wysokości Ogrodzieńca, Straszykowej i Góry Zborów w Świętokrzyskie jest mniej więcej 110 km, czyli troche dużo jak na tak niskie góry i to w dodatku bez pomocy ani wschodzącego ani zachodzącego Słońca, więc raczej zmuszeni będziemy jechać bardziej na wschód. Tylko pytanie gdzie :) Czekam na propozycje.

 

PS. Pojawiła się na DO nowa panoramka na Jeseniki z poziomu kilkadziesiąt metrów niższego niż parking. To taka rozległa polana zaraz koło skrętu na Porębe/Strzelce Opolskie, która ma tę zalete dla fotografów, że po drodze nie przeszkadzają żadne drzewa.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam zadanie dla osób obeznanych w tych rejonach o zaproponowanie wzniesień z dobrą ekspozycją na NE. Z wysokości Ogrodzieńca, Straszykowej i Góry Zborów w Świętokrzyskie jest mniej więcej 110 km, czyli troche dużo jak na tak niskie góry i to w dodatku bez pomocy ani wschodzącego ani zachodzącego Słońca, więc raczej zmuszeni będziemy jechać bardziej na wschód. Tylko pytanie gdzie :) Czekam na propozycje.

 

 

Mam pewien pomysł, ale ktoś musiałby go zweryfikować. A jest to ZAMEK SMOLEŃ i bliskie okolice - w szczególności Skałki Zegarowe i Góra Grodzisko.

 

Co do Zegarowych da się spokojnie wyjść na ostańce, co do ekspozycji nie jestem pewien czy od mojego ostatniego tam pobytu (dość dawno) nie zmieniła się ze względu wzrost drzew. Trzeba by zbadać tą lokalizację w MD i ewentualnie zebrać informacje z terenu - może ktoś ostatnio bywał? Na Grodzisku osobiście nigdy nie byłem. Co do samego zamku Smoleń to zastanawiam się nad basztą ale z tego co kojarzę wejść na jej sam szczyt się nie da, a tylko ona wystaje/wystawała (?) nad drzewa

 

Tutaj: KLIK jeszcze zdjęcie z Zegarowych w kierunku południowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien pomysł, ale ktoś musiałby go zweryfikować. A jest to ZAMEK SMOLEŃ i bliskie okolice - w szczególności Skałki Zegarowe i Góra Grodzisko.

Zamek Smoleń to właśnie okolice regionu, w który celowałbym, aby zobaczyć G. Świętokrzyskie. Chodzi mi dokładnie o G. Ruskie ze Straszykową (495 m npm) na czele, ponieważ dokładnie stamtąd przebiega linia patrzenia, która omija 'przedgórze' Świętokrzyskich i np. ładnie ekspoluje Łysicę i Łysą Górę. Problem tylko taki, że na GE wszędzie na wierzchołkach widać drzewska, więc najważniejsze będzie to co wspominałeś, czyli ich eliminacja jeszcze przed wyjazdem. A drugi większy problem to odległość, która ciągle wynosi tu 100 km. Ambitne, ale chyba nierealne jadąc w ciemno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko taki, że na GE wszędzie na wierzchołkach widać drzewska, więc najważniejsze będzie to co wspominałeś, czyli ich eliminacja jeszcze przed wyjazdem. A drugi większy problem to odległość, która ciągle wynosi tu 100 km. Ambitne, ale chyba nierealne jadąc w ciemno :/

Dlatego sugeruję właśnie Skałki Zegarowe, jakieś 2-3 km może mniej od zamku Smoleń. To są ostańce, więc ich "czubki" są na pewno "gołe", nie jestem tylko do końca przekonany co do widoczności w interesującym nas kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.