Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za pozytywne przyjęcie ;)

 

na 1 fotce z poprzedniego postu to nie Rybnik (elektrownia), ten z M. Czantorii wygląda tak:

 

edit.

 

to jednak nie Rybnik :Boink: a El. Detmarovice (dzięki Kosciak, NGC7841, Athomer)

 

malaczant.jpg

 

pozdr.

Edytowane przez tc_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pozytywne przyjęcie ;)

 

na 1 fotce z poprzedniego postu to nie Rybnik (elektrownia), ten z M. Czantorii wygląda tak:

 

malaczant.jpg

 

pozdr.

 

To jest Elektrownia w Detmarovicach, a na pierwszym Twoim zdjęciu El Rybnik, tak jak napisałem B)

 

 

EDIT: co ciekawsze, Detmarovice mają 4 parowniki, a z tego ujęcia widać tylko jeden, gdyż są ułożone dokładnie na linii patrzenia !

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tc_, Ngc, zdjęcie nr 2 to klasyk :) po środku Elektrownia Jaworzno 3, przed nią Ziemowit, po prawo Elektrociepłownia Jaworzno 2, po lewo z tyłu to Huta Katowice, widać nawet słaby zarys tego grubasa 250m na hucie...

 

EDIT:

vrg, przeleciałem właśnie na szybko cały wątek dla Ciebie, bo nie byłem pewny, a cosik mi świtało, przy okazji kilka pozycji zapunktowałem :) , zajrzyj TU, ze Środuli... i jeszcze _To_, choć już Matesz wspomniał.... i przypomnienie Symulacja Tatr z Gliwic...

NOO i Najważniejsze...

:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti serdeczne dzięki za zainteresowanie! :notworthy: ale wiesz, Piekary to nie Czeladź więc nie do końca ta perspektywa, u mnie praktycznie identyczna do tej z Dorotki. Ciekawe jest to że wg Twojej symulacji z Kopca z Piekar T.Zachodnie pojawiają się po prawej stronie Diablaka. Ale przy okazji tak wyraźnych tatr to ja nie widziałem od nas nigdy. :rolleyes:

 

z Piekar:

Z_KOPCA_W_PIEKARACH_SL2.JPG

z Czeladzi (wzgórze przy Oberży):

MIEJSCOWKA_VRG.jpg

 

Dla zaintersowanych jeszcze zamieszczam mapkę poglądową z googli:

>KLik<

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti jakiś Ty czujny, wow! :szczerbaty::lol: Oczywiście że pamiętam, zdjęcie które zamieściłem wtedy to taki prezent od kolegi z innej dzielnicy. Jego to w ogóle nie interesuje więc postanowiłem je sam wam pokazać bo inaczej nigdy by go świat nie ujrzał, ja nie jestem jego autorem ;)

Ale chodzi mi właśnie o to żeby z mojej miejscówy taki widok samodzielnie złapać, dokładnie taki :) Więc nigdzie sie nie zgubiłeś, na pewno nie w Czeladzi :D

 

edit: znalazłem stronę pewnego gościa z fajnymi zdjęciami z różnych wypraw plenerowych. Są tam między innymi zdjęcia z Dorotki i z Przeczyc(koło Siewierza). Zdjęcia są słabej jakości ale w albumie z Przeczyc dojrzałem prawdopodobnie Pilsko. Babia też tam pewnie jest tyle że jakość zdjęcia nie pozwala jej dojrzeć. Ponad 100km. I człowiek taki w niewiedzy żyje że równiedobrze mógł z tego miejsca Tatry złapać... ehh

http://www.slaweklubas.pl/foto/

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykos >> ja myślę że może tam coś być. Ale na tej samej podstawie moge sobie wmawiać że u mnie też coś było: http://images37.fotosik.pl/103/bb3623b1b1cb5d92.jpg

Mateusz moją teorię jednak zrównał z ziemią :D

W historii nauki zwykle wielkie odkrycia i hipotezy były na początku mieszane z błotem przez środowisko naukowe ;) Niech to będzie pretekstem do dalszych obserwacji i zdjęć. Tak to uznacie, że macie Tatry z Gliwic i zapał opadnie ;)

 

A co do samego zdjęcia, to faktycznie coś się tam pojawiło, ale przy takiej rzeźbie na materiale zdjęciowym już Wam nikt więcej nie poradzi. Jeżeli powinno być widać stamtąd inne wierchy, to lepiej ich szukajcie zwiększając wiarygodność tej obserwacji. Jeżeli MD realnie oddaje kontury szczytów, to porównajcie jedno z drugim. Co więcej można poradzić...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna panoramka: http://s1.zapodaj.net/18296206.jpg.html

20 fotek , automatycznie złożone, a co za tym idzie - nie do końca równo.

O tej porze już nie mam siły to wszystko dokładnie przeglądać, ale czy przy składaniu zauważyłeś jeszcze jakieś podejrzane dalekie obiekty? No i pozostaje pytanie z samego początku, czyli czym są 'Sokole Góry' skoro nie są Sokolimi Górami? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz a o które chodzi mógłbyś wskazać ponownie? Po której stronie te Góry nie-Sokole masztu w Koszęcinie są ? Koło Konopisk jest kilka samotnych wzniesień powyżej 330m npm.

 

edit: chodzi o to? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...bc39e44894.html

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz a o które chodzi mógłbyś wskazać ponownie? Po której stronie te Góry nie-Sokole masztu w Koszęcinie są ? Koło Konopisk jest kilka samotnych wzniesień powyżej 330m npm.

 

edit: chodzi o to? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...bc39e44894.html

Dokładnie tak! Kierunek odpowiada Sokolim Górom, ale to na pewno nie one, tylko coś wcześniej. Za wstępnych oględzin na mapie pamiętam, że to może być również coś koło Lublinca. Wszak stamtąd widać G. Św. Anny i nie tylko.

 

A dla wszystkich, którzy cierpią na bezsenność premiera nowej fotki na DO - klik. Nie raz wspominaliśmy, że często lekceważony kierunek wschodni oferuje bardzo dobre warunki do dalekich obserwacji nawet z naszego regionu. No i prosze... 110 km jak na tacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Kierunek odpowiada Sokolim Górom, ale to na pewno nie one, tylko coś wcześniej. Za wstępnych oględzin na mapie pamiętam, że to może być również coś koło Lublinca. Wszak stamtąd widać G. Św. Anny i nie tylko.

Lubliniec nie jest przypadkiem na zachód od Koszęcina? :blink:

Męczyło mnie to i proszę oto wyszło mi z mapki że teoretycznie to mogą być Sokole Góry! Idealnie mieszczą się między Koszęcinem a G.Grójec. Tyle że zdjęcie aż tak idealnie tego nie potwierdza... ale kto wie...

 

Sokole Góry z Annaberg-hipoteza

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne 10 fotek : http://s6.zapodaj.net/2563433.jpg.html

:szczerbaty: Wiem że to już się staje nudne, ale nikt w tym kierunku nie robił panoram. Południe mamy napakowane górami - to zachęca do mierzenia odległości.

Ale może ktoś tam na północy coś znajdzie.

Jestem maniakalnie przekonany o widoczności Jasna góra - Anaberg, a widoki na północ leciały do max 60km (maszty w koszęcinie) - daleki maszt w Chrzelicach na zachodzie - 30 km.

Trzeba sobie powiedzieć, że pogoda z tego miejsca mogła wykszesać dalsze widoki, a wówczas i ślęża stała by się faktem.

Ale ok. na dzisiaj koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyło mnie to i proszę oto wyszło mi z mapki że teoretycznie to mogą być Sokole Góry! Idealnie mieszczą się między Koszęcinem a G.Grójec. Tyle że zdjęcie aż tak idealnie tego nie potwierdza... ale kto wie...

 

Może to być też wzniesienie niedaleko Sokolich Gór, a dokładnie na południe od Biskupic. Kojarzę, że jest tam coś takiego.

A co myślicie o tym, że obszar zaznaczony prostokątem to zamek w Olsztynie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna panoramka ku zachodowi, tym razem 20 fotek:

http://s6.zapodaj.net/19664820.jpg.html

Zaznaczam, że panoramki składam automatycznie - powieżam to programowi;)

 

 

Na tej panoramie widać ciekawy obiekt, wystające ponad las wieże antenowe byłej jednostki wojskowej systemu łączności BARS w Przywarach koło Sierakowa. Znajdują się tam ogrmomne podziemne schrony przeciwatomowe z okresu Układu Warszawskiego, nadal chronione przez wojsko (OFF ;) )

Edytowane przez Maroko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Robił może ktoś z Was zdjęcie z miejsca IKAR na Górze Św. Anny w stronę Szczelińca Wielkiego ?

Niestety nie mam fotki z ZOOM w tym kierunku, ale daje lokalizacje bez ZOOM, gdzie powinien pojawić się Szczeliniec Wielki 126km !!!

Pomiędzy Kominem a Masztem RTCN

thumb_49f18ed515d66945239470.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Robił może ktoś z Was zdjęcie z miejsca IKAR na Górze Św. Anny w stronę Szczelińca Wielkiego ?

Niestety nie mam fotki z ZOOM w tym kierunku, ale daje lokalizacje bez ZOOM, gdzie powinien pojawić się Szczeliniec Wielki 126km !!!

Pomiędzy Kominem a Masztem RTCN

thumb_49f18ed515d66945239470.jpg

 

3a46f49c3dc3a4d7m.jpg

 

146e3b610e10298cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.