Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Poprawilem. Benji, sprawdz prosze, czy teraz jest OK.

panorama08-07-2009-opis-popr.jpg

 

Powinno być ok :) . Najlepiej do opisu szczytów czeskich górek używać www.mapy.cz i wyboru zakładki (Turistická) masz tam opisane wszystkie szczyty.

 

A ja szukam od pół roku po księgarniach Morawskich i zawsze coś innego sprowadzą :Boink: .

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andis mnie opieprzyl, ze mam poprawic byka w Hrobaczej, za co barrrrdzo dziekuje :notworthy: . Przepraszam za zacmienie umyslu. Juz to poprawiam. Dobrze, ze nikt nie widzi, jak sie czerwienie :Boink:

 

Zastanawiałem się kto jeszcze to zauważy :D

 

Voytas Ty też myślisz że te 3 kominy to jednak Azoty ? dzięki za potwierdzenie moich początkowych przypuszczeń.

 

 

Czaki >> no widzisz - najciemniej pod latarnią! trzeba było sie wybrać aż do Niegowonic żeby zauważyć nowe LEDy na EC Zabrze:)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voytas Ty też myślisz że te 3 kominy to jednak Azoty ? dzięki za potwierdzenie moich początkowych przypuszczeń.

 

Nie czuje sie ekspertem, ani nawet kandydatem na przyszlego eksperta. Narysowalem sobie w GE linie proste miedzy poszczegolnymi punktami ze zdjecia i wyszlo, ze pomiedzy powinny byc azoty :) Liczba kominow tez sie chyba zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wróce do oswietlenia kominów i innych obiektów, to KWK Knurów tez dostało mocnego oświetlenia, również El. Szombierki (3 kominy) a lada moment nowego oświetlenia (diodowego) ma dostać Radiostacja Gliwicka :stout:

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje sie ekspertem, ani nawet kandydatem na przyszlego eksperta. Narysowalem sobie w GE linie proste miedzy poszczegolnymi punktami ze zdjecia i wyszlo, ze pomiedzy powinny byc azoty :) Liczba kominow tez sie chyba zgadza.

 

pewnie że sie zgadza :)

to zdjęcie ze wzgórza Oberża w Czeladzi czyli ten sam kierunek.

100_5173.JPG

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P7120033.jpgP7120028.jpgP7120083.jpgP7120084.jpgP7120113.jpgP7120130.jpgP7120120.jpgP7120138.jpgP7120139.jpgWitam ponownie.

Tak jak wcześniej zapowiadałem, wybrałem się ostaniej niedzieli (12.07) na rekonesansowy wypad na wyzynę czesko-morawską. Własciwie to miałem jechać juz w sobote, żeby móc porobić zdjecia wieczorem i rano, ale zatzymała mnie praca. Śledząc w necie pogodę dla tych rejonów widziałem, że moga sie tworzyć "okienka widocznościowe". Rzeczywistość na miejscu nie okazała sie tak "różowa" - nisko wiszace chmury i dośc duża wilgotnośc nie wróżyły najlepiej. Pierwszym moim celem była wieża widokowa Horni Les niedaleko Svitavy, skad przy odp. warunkach widać Karkonosze, Masyw Snieżnika i Jeseniki, a na południu czasem nawet Alpy. Tego dnia jednak Jeseniki ledwo "majaczyły" na horyzoncie (zdj 1). Udało mi sie tez zobserwować nieznany mi wczesniej maszt na kierunku E - prawdopodobnie gdzies na krawędzi Wyżyny Drahańskiej koło Ołomuńca (zdj 2). Nie zrażony powyższym udałem sie pod Brno, zeby wejśc na rozhledną Babi Lom znaną z niedawnej publikacji zdj. na DO. Na S widać było całkiem nieźle Pavlovskie Vrchy (tkz. Palava) na granicy czesko-austriackiej (zdj 3), a także dalej nie wiem do końca co - czy wzgórza Weinviertel ok. 80km, czy tż może juz Wienerwald na zachód od Wiednia - to by było ponad 120 km (zdj 4)?

Na kier. NE rysowało się w oddali jakies pasmo (przypuszczam, że były to Góry Hostyńskie znajdujace sie na przedłużeniu Beskidw Śląsko-Morawskich - zdj 5),a na SE pasmo Białych Karpat z Wlk. Jaworzyną (zdj 6). Natomiast na zachodzie znajdował sie obiekt, o którym wcześniej nie miałem pojęcia - elektrownia atomowa w Dukovanach za Morawskim Krumlowem (ok. 40 km - zdj 7), a na N widać było wspomniany prze ze mnie wcześniej maszt (zdj 8).

w drodze powrotnej zahaczyłem jeszcze o wieżę widokowa na Suchym Vrchu blisko granicy w Międzylesiu, skąd dobrze było widać znane nam wszystkim Jeseniki i Masyw Snieżnika. Na koniec wycieczki udało mi sie złapac jeszcze taki oto widoczek (chyba do reklamy firmy meblarskiej - zdj 9 ).

Reasumując, podczas jednego dnia udało mi sie popatrzec sobie na Austrie, Słowacje no ioczywiście na spory kawał Czech, a także przetrzec sobie ścieżki na przyszłość - teraz juz wiem gdzie warto jechać.

Edytowane przez luki_
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiły się dziś warunki. Beskidy ku wieczorowi ładnie wychodziły. Jednak nie był sensu focić bo przejrzystość powietrza była jak na tak upalny dzień przystało "taka sobie"...

Zaciekawiony jeszcze tymi nowymi światełkami (EC Zabrze, EC Szombierki) postanowiłem to sprawdzić w praktyce udając się na dach po zmierzchu.

Efekty średnie, ale potwierdzenie nowych LEDów jest :P

 

EC Szombierki:

100_8202.JPG

 

EC Zabrze: (po lewej Elcho Chorzów)

100_8238.JPG

 

Jeszcze złapałem H250 z Huty Katowice - zastanawiam się czemu świeci tylko w połowie wysokości - nie ma wyżej światełek czy się lampki popsuły ? Ktoś z okolic Dąbrowy coś wie ?

100_8246_e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to bieżące konserwacje. Patrząc na powyższe fotki aż prosi się o korektę zdjęcia z Niegonowic. I tak od lewej to ELCHO a nie EC Katowice, potem wypada stara EL Chorzów ale oglądając to zastanawiające jest który z nich świeci, chyba że tu też konserwacji czas nadszedł :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że te dwa obiekty po lewej stronie na zdjęciu z Niegowonic są zdecydowanie bliżej niż Chorzów, ale oczywiście mogę się mylić. Trzeba to w dzień sprawdzić, ja byłem dopiero po zmierzchu. Tak samo jak ten obiekt w kierunku Tarnowskich Gór którego już nie dane mi było udokumentować.

Northwood >> może posiadasz jakieś fotki za dnia z Niegowonic w kierunku zachodnim, np z tego pamiętnego dnia w którym Tatry łapałeś ?

 

Ale swoją drogą wczorajsze wieczorne zdjęcia potwierdziły że tam z Niegowonic te niezidentyfikowane kominy to były Azoty, trudność polega na tym że ich światełka włączają się bardzo późno dlatego ich nie było na zdjęciu. Już dawno EC Zabrze mrugało kiedy jeszcze czekałem na te 3 stare kominy.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwilowej przerwie w aktualizacji strony DO mamy przyjemnosc zaprezentowac Wan kolejne rewelacje prosto z Borzawy, a dokladniej okolic Stoya. Po raz kolejny przy inwersji z 230 km wylonily sie Tatry, Bieszczady i (nowosc!) Gory Gutii i Rodnianskie. To prawdopodobnie jedne z pierwszych takich zdjec w Internecie, wiec goraco zapraszamy na www.dalekieobserwacje.eu. A za odkrycie tych rewelacji w Panoramio mozecie podziekowac Czerghowowi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merti >> pomyśl o tym aby kolejną kamerkę ekipa DO umieściła gdzie u Ciebie, tak abyśmy mieli pogląd na Babią i Tatry. To będzie wspaniały wyznacznik tego co dzieje się po drugiej, wschodniej stronie GOPu.

 

Wieczorem wybieram się na wzgórze Oberża. Jak coś to kom. Moim wakacyjnym celem niezmiennie jest potwierdzenie bądź obalenie teorii nieosiągalności Jesieników z Czeladzi. Symulacja mówi jasno - nieosiągalne. Ale Tatry Zachodnie i polska część T.Wysokich też miała być dosyć poważnie zakryte przez Policę a jednak kilka szczytów pamiętnej niedzieli 7 czerwca udało mi się uchwycić. Magia usypanej dwumetrowej kupy kamieni z pobliskiej budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcony meldunkami o poprawiającej się widoczności, zaatakowałem pik 309.4m k. Gajowic ;)

ponad EL Rybnik, ukazał się Beskid Śląsko-Morawski, z Łysa Górą pośrodku (~105km):

IMG_3324_1.jpg

generalnie, z okolic Toszka, widoczność na Beskidy była średnia...

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

virgo>> kamera jest, można powiedzieć nawet profesjonalna systemu CCTV, bo to Sony SCC-DC598P, nie ważne że z demobilu ją złapaliśmy z Michałem... :szczerbaty: Rzuciłem nawet pomysł aby ją umieścić na pylonie jako obrotową ale jak to zrealizować... ? -_-

 

Udało się komuś dziś złapać Jeseniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cię zaskoczę... udało się! Ledwo ledwo i trzeba ostro wywlekać ze zdjęcia ale coś jest.

Ale po kolei.

 

Ze Wzgórza Oberża osiągalne był Beskid Śląski i przez moment wschodnia część Morawskiego. Napatoczyły się chmury burzowe na Podbeskidziu i Podhalu i po chwili była już lipa z dalekich obserwacji na południe, a szkoda bo przez lornetkę zanim chmury przyszły można było majaczące Tatry dostrzec. Udałem sie na Dorotke bo na zachód widoczność była znakomita. Jednak chmury znów uniemożliwiły wykonanie dobrych zdjęć Jesieników.

 

ze Wzgórza Oberża:

- majaczące wierchy:

100_8258_e.jpg

- Beskid Śląski:

100_8275_e.jpg

 

z G.Św Doroty:

- Jesieniki:

100_8284_e.jpg

- I na koniec coś speszjal - 3 górskie światełka:

100_8327_e.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Najbliższe dwa dni zapowiadają się obecująco.

 

Tak jest, wreszcie zmieniła się pogoda i od wczoraj mamy napływ świeżego powietrza z zachodu a to wróży dobra widzialność. Ten typ pogody z małymi przerwami utrzyma się przynajmniej przez tydzień.

Mialem wczesniej o tym napisać ale mam problemy z forum - czasem po zmianie strony pojawia się informacja, że nie jestem zalogowany, po kolejnym zalogowaniu wyskakuje strona główna forum i po dojsciu do właściwego watku znów jestem niezalogowany. Gdzie tkwi błąd? Poza tym dawniej można było zaczynac od przegladania forum, przy próbie odpowiedzi pojawiał się komunikat o konieczności zalogowania. Po logowaniu był powrót do tego samego miejsca a teraz przechodzi się na strone głowną. Jak to mozna sobie uprościć? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wczoraj się poprawiło. Oto co wczoraj uchwyciłem z Biskupiej Kopy:

IMG_6508.jpg prawdopodobnie Skrzyczne 131km

 

IMG_6507.jpg Jeśli powyższe zdjęcie przedstawia Skrzyczne, to tutaj wyłania się zbocze Babiej Góry

 

el-rybnik.jpg Elektrownia Rybnik 80km

 

Zdjęcia z około godziny 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no virgo, z tymi wierchami i Pradziadem to pojechałeś :szczerbaty: Co ty chcesz żebym paplitacji oczu dostał :D Ja tam wogóle nic nie widzę :D Na ostatniej focie po prawo to Magurka Wilkowicka a nie Skrzyczne...

 

Northwood>> nie jestem pewny ale to mi wygląda na Knehyne w Morawskim, musza symulację zrobić....

 

:EDYTKA:

Tak, te twoje Skrzyczne to Knehyne 106km, po prawo Certuv Mlyn, a Babia to Ondrejnicka Skalka.

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.